Ambitny PBG Basket nie dał rady wiceliderowi

Koszykarze PBG Basket nie wystraszyli się wicelidera ekstraligi i nawet prowadzili po trzeciej kwarcie, ale ostatnie słowo należało do graczy Polpharmy, którzy pokonali poznaniaków 79:74.

Koszykarze PBG Basket opromieni passą trzech kolejnych zwycięstw jechali do Starogardu z nadziejami na rozegranie dobrego spotkania. Mecz lepiej rozpoczęli jednak gospodarze, którzy szybko wypracowali czteropunktową przewagę, ale później to poznaniacy wyszli na prowadzenie 11:9, a w samej końcówce pierwszej kwarty dzięki pięciu punktom zdobytym przez Geralda Browna wynik z 16:15 dla Poplhramy zmienił się na 20:16 dla PBG Basket. Niestety, ostatnie słowo należało do miejscowych, którzy zdołali przed upływem 10 minut wyrównać.

Druga kwarta była równie zacięta i zakończyła się minimalnym, bo zaledwie jednopunktowym prowadzeniem Polpharmy. Podopieczni Eugeniusza Kijewskiego nie zamierzali jednak ustępować choćby na krok i w trzecią kwartą zakończyli niespodziewanym prowadzeniem 52:51.

To zapowiadało emocjonującą końcówkę meczu, ale tę lepiej znów zaczęli gospodarze, w szeregach których znakomicie grali zwłaszcza Michael Hicks i Erick Barkley. To głownie dzięki tej dwójce Polpharma dość szybko odskoczyła ż na 10 punktów poznaniakom, co wydawało się rozstrzygać losy tego meczu. Zawodnicy PBG Basket walczyli jednak ambitnie do samego końca. W ciągu ostatnich 50 sekund zdobyli aż siedem punktów, ale w tym samym czasie punktowali także rywale, którzy ostatecznie wygrali 79:74.

Brawa dla poznaniaków za ambitną walkę, choć kilku zawodników rozczarowało – przede wszytskim bohater meczu ze Stalą, czyli Alex McLean. Przed tygodniem zdobył 22 punkty i zanotował osiem zbiórek, a dziś ani razu nie trafił do kosza. Niewiele lepiej spisał się też Joel Jones (zdobył tylko cztery punkty).

Za tydzień poznaniaków czeka kolejny mecz wyjazdowy – tym razem w Jarosławiu ze słabym Zniczem. Oby stamtąd wrócili w lepszych humorach niż ze Starogardu.

Polpharma Starogard Gdański – PBG Basket Poznań 79:74
Kwarty: 20:20, 17:16, 14:16, 28:22

Punkty dla Polpharmy: Barkley 20, Tuljković 18, Hicks 16, Eldridge 6, Żurawski 6, Sulowski 4, Coleman 4, Scott 3, Kowalczuk 2.

Punkty dla PBG Basket: Wójcik 18, Szawarski 16, Brown 15, Davis 12, Brannen 5, Bigus 4, Jones 4.