AZS UAM vs. Energetyk Jaworzno: Zwycięstwo poznaniaków, nareszcie! [zdjęcia]

agol9013
agol9013
W sobotnim meczu 9. kolejki I ligi siatkówki mężczyzn AZS UAM Poznań podejmował u siebie zawodników z Jaworzna.

Po ośmiu spotkaniach rozgrywanych w ramach rywalizacji w pierwszej lidze poznaniacy zajmowali ostatnie miejsce w tabeli z dwoma punktami na koncie. W sobotni wieczór, 1 grudnia, siatkarze AZS UAM Poznań dołożyli do tego dorobku trzy oczka i odnieśli pierwsze zwycięstwo w historii swoich występów na zapleczu PlusLigi.

Mecz przeciw MCKS Energetykowi Jaworzno był dla podopiecznych Damiana Lisieckiego najlepszą z możliwych okazją do wygranej. Paradoksalnie... zespół z Jaworzna mógł przecież walczyć w tym sezonie o najwyższe cele. W wyniku kłopotów finansowych uległ jednak znacznemu osłabieniu kadrowemu i obecnie plasuje się w dolnej części ligowej tabeli.

W podstawowym składzie jaworznian pojawia się sporo nowych, młodych - twarzy. Zespół tak naprawdę dopiero się ze sobą zgrywa, podobnie zresztą jak siatkarze AZS UAM. W przeddzień meczu 9. kolejki oba zespoły sąsiadowały ze sobą w pierwszoligowej klasyfikacji, trudno więc było wskazać faworyta tego spotkania.

Przekonujących odpowiedzi nie dał w tej kwestii także pierwszy set sobotniego pojedynku. Owszem, zwycięsko wyszli z niego poznaniacy, jednak gra obu drużyn była w tej partii bardzo wyrównana (25:23). Swoją przewagę akademicy pokazali dopiero w następnym secie. Po walce cios za cios w pierwszej części drugiej odsłony siatkarzom AZS UAM udało się wreszcie odskoczyć na kilka oczek. Pięciopunktową przewagą poznaniacy zdołali utrzymać do końca tej odsłony (25:18).

W trzeciej partii to gospodarze z kolei zostali zmuszeni do odrabiania strat. Choć wytrwale gonili rywali, do zwycięstwa zabrakło im dwóch punktów (23:25). Biało-niebiescy bardzo szybko wyciągnęli lekcję z poprzedniej części meczu. W czwartym secie ani na chwilę nie pozwolili rywalom myśleć o tie-breaku. Zwyciężyli 25:16 i zgarnęli komplet punktów za wygraną.

Podczas przyszłotygodniowego weekendu akademicy zmierzą się na wyjeździe z Kęczaninem Kęty.

AZS UAM Poznań – Energetyk Jaworzno 3:1 (25:23, 25:18, 23:25, 25:16)

AZS UAM: Vlk, Schulz, Walendzik, Bukowski, Ożarski, Józefczak, Mischke (libero) oraz Makowski, Pachliński, Wojnowski, Wojdyński

Energetyk Jaworzno: Wójtowicz, Orczyk, Romać, Fitrzyk, Popik, Macek, Sobczak (libero) oraz Mizera, Janikowski, Olszowski, Prążyński, Olszowski, Gruszowski

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani