Bike Cross Maraton Gogol MTB, czyli inauguracja sezonu w Wielkopolsce

RED
Bike Cross Maraton Gogol MTB
Bike Cross Maraton Gogol MTB mat. organizatora
W niedzielę, 12 kwietnia 2015 wyścigiem rowerowym w Dolsku zainaugurowany został Bike Cross Maraton Gogol MTB 2015, a tym samym - nowy sezon MTB w Wielkopolsce.

- Zmagania miłośników kolarstwa z rywalami i ze swoimi słabościami odbywały się w Dolsku już po raz szósty - informuje Wojciech Gogolewski. - Finał cyklu Bike Cross Maraton Gogol MTB 2015 odbędzie się we wrześniu w Łopuchowie, a po drodze nie zabraknie wielu emocjonujących maratonów eksplorujących piękno wielkopolskich terenów - zapewnia organizator maratonu.

W wyścigu w Dolsku wzięło udział ponad 750 osób. Trasa była zróżnicowana. Uczestnicy rywalizowali na dwóch dystansach – mini i mega.

Wśród mężczyzn na dłuższy dystans triumfował Paweł Górniak (Duda-Cars TP-LINK Rybczyński Team), który o setne sekundy wyprzedził Przemysława Rozwalkę i Michała Górniaka (Duda-Cars TP-LINK Rybczyński Team). Natomiast krótszy dystans pierwszy pokonał Mateusz Lewandowski (UKS Jedynka Limaro Kórnik). Drugi na mkecie był Sławomir Spławski (Merx Team Wągrowiec), a trzeci - Przemysław Mikołajczyk (Euro Bike Kaczmarek Electric Team).

Spośród kobiet dłuższy dystans najszybciej pokonała Klaudia Janik. Za nią na miecie w kolejności zameldowały się Daria Kasztarynda (BTS Budzyń) i Katarzyna Hendrzyk-Majewska (Duda-Cars TP-LINK Rybczyński Team). Na dystansie mini zwyciężyła Marta Gogolewska (Merx Team Wągrowiec ), przed Anną Wysokińską (ProWomen MTB Team) i Dominiką Smyk (Gogol MTB Team).