Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Bliscy nieznajomi wracają we wtorek!

Redakcja
O drugiej części przerwanego przez katastrofę pod Smoleńskiem festiwalu Bliscy nieznajomi opowiada jego dyrektor Paweł Szkotak.

Bardzo się cieszę, że udało nam się doprowadzić do ciągu dalszego tego festiwalu. Pokażemy jego drugą część, podczas której będzie można zobaczyć polskie spektakle. Program właściwie się nie zmienił w stosunku do tego, który był zapowiadany, ale nie jest stuprocentowo taki sam.

Zaszła jedna istotna zmiana – w pierwszym kształcie festiwalu zapraszaliśmy przedstawienie z teatru im. Słowackiego z Krakowa - „Rozmowy poufne” Bergmana w reżyserii Iwony Kempy. Nie udało nam się tego spektaklu w czerwcu zaprosić. W zamian pokażemy inny spektakl Iwony Kempy – „Ślubuję ci miłość i wierność” Janosa Haya. To jest spektakl, który będzie bardzo dobrze się wpisywał w temat naszej trzeciej edycji, czyli „Świętą rodzinę”. „Ślubuje ci miłość i wierność” opowiada o kryzysie małżeńskim. Myślę że to jest przedstawienie, które w Poznaniu będzie się bardzo podobało.

Janos Hay i Iwona Kempa są to nazwiska w Poznaniu dobrze znane. Iwona Kempa dwukrotnie pracowała u nas teatrze jako reżyser. Ciągle jeszcze pokazujemy jej „Portugalię”. Drugim przedstawieniem był tekst właśnie Janosa Haya - „Stary Franka Hernera”.

Oprócz tego pokażemy „Ich czworo, obyczaje dzikich” – czyli Zapolską przepisaną przez Danę Łukasińską, a wyreżyserowaną przez Agnieszkę Korytkowską-Mazur. Spektakl bardzo ciekawy i dobrze wpisujący się w temat tego festiwalu. Cieszy się dużym powodzeniem, zwłaszcza wśród młodszej widowni.

Potem zobaczymy „Migrenę” Antoniny Grzegorzewskiej w reżyserii Anny Augustynowicz. Przedstawienie, które z kolei będzie eksplorowało inny temat związany z relacją matka-córka. Ci którzy lubią teatr Augustynowicz będą mogli zobaczyć taką jego kwintesencję, czy to, co u niej jest zawsze najważniejsze – dobrze zbudowane relacje między głównymi bohaterami, dekoracje, scenografię.

I wreszcie Werner Schwab, autor austriacki, który kiedyś był skandalistą, sam o sobie opowiadał, że pisze dramaty fekalne. Dzisiaj już jest klasykiem wystawianym przez wszystkie szacowne sceny. Pokażemy przedstawienie, które chyba zapoczątkowała karierę Schwaba w Polsce – „Zagłada ludu albo moja wątroba jest bez sensu”. Wtedy zrobiła to Ania Augustynowicz, tym razem będzie to w realizacji innego reżysera – Grzegorza Wiśniewskiego.

Sprawdź program drugiej części Europejskich Spotkań Teatralnych Bliscy nieznajomi "Święta rodzina":

8 czerwca 2010, godz. 19.00 – Ślubuję ci miłośc i wierność Jánosa Háya w reż. Iwony Kempy – Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu

9 czerwca 2010, godz. 19.00 – Ich czworo. Obyczaje dzikich Gabrieli Zapolskiej w reż. Agnieszki Korytkowskiej-Mazur – Teatr Polski w Poznaniu

10 czerwca 2010, godz. 19.00 – Migrena Antoniny Grzegorzewskiej w reż. Anny Augustynowicz – Teatr Współczesny w Szczecinie

10 czerwca 2010, godz. 20.45 – Cafe Teatralna – Spotkanie z twórcami spektaklu "Migrena". Prowadzenie: Bartłomiej Miernik

14 czerwca 2010, godz. 19.00 – Zagłada ludu albo moja wątroba jest bez sensu Wernera Schwaba w reż. Grzegorza Wiśniewskiego – Teatr im. Stefana Jaracza w Łodzi

14 czerwca 2010, godz. 21.15 – Cafe Teatralna – Spotkanie z twórcami spektaklu "Zagłada ludu albo moja wątroba jest bez sensu". Prowadzenie: Bartłomiej Miernik.


wystawa pod

patronatem
MM Moje

Miasto Poznań
12 czerwca 2010
Poznań - Szczecin - Poznań
od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poznan.naszemiasto.pl Nasze Miasto