Bogdanka – Warta 0:1: Bledzewski uratował trzy punkty!

Andrzej Bledzewski
Andrzej Bledzewski archiwum/Roger
Warta miała w Łęcznej jedną dobrą sytuację do zdobycia gola i wykorzystała ją. Dzięki świetnej grze Bledzewskiego wynik 1:0 udało się utrzymać.

Faworytem spotkania byli gospodarze, którzy rzeczywiście od początku mieli lekką przewagę i raz po raz atakowali bramkę gości. W 14. minucie po błędzie Przemysława Otuszewskiego prawą stroną przedarł się Paweł Sasin, który dośrodkował w pole karne, ale na szczęście dla poznaniaków Ricardinho źle przyjął piłkę. Brazylijczyk miał też kolejne sytuacje, ale nie był w stanie poważniej zagrozić bramce strzeżonej przez Andrzeja Bledzewskiego. Bramkarz Warty nawet jednak, gdy znajdował się w trudnej sytuacji, ratował swój zespół – tak było m.in. w 40. minucie, gdy wygrał pojedynek sam na sam z Tomaszem Pesirem.

Zieloni pierwszy raz groźniej zaatakowali dopiero w doliczonym czasie pierwszej połowy i od razu zdobyli bramkę! Po świetnym podaniu Tomasza Magdziarza Zbigniew Zakrzewski najpierw trafił prosto w Jakuba Wierzchowskiego, ale dobitka znalazła już drogę do siatki.

Po przerwie obraz gry niewiele się zmienił – dalej atakowała Bogdanka, której napastnicy nie grzeszyli skutecznością. W 60. minucie po kolejnym dobrym dośrodkowaniu ze skrzydła piłka trafiła do stojącego pięć metrów od linii bramkowej Ricardinho, ale ten uderzył tak słabo, że Bledzewski nie miał kłopotów ze złapaniem piłki.

Z minuty na minutę akcje gospodarzy były jednak coraz groźniejsze. W 76. minucie poznaniaków od straty gola uratowała poprzeczka, w którą trafił Paweł Magdoń. Minutę później wydawało się, że gol dla Bogdanki musi paść, bo po faulu Bledzewskiego na Miloseskim sędzia podyktował rzut karny. Strzał Macedończyka obronił jednak bramkarz Zielonych!

W ostatnich minutach warciarze bronili się na własnej połowie praktycznie całą jedenastką, ale swój cel osiągnęli i dość sensacyjnie wygrali w Łęcznej 1:0. Dzięki tej wygranej Warta jest już siódma w tabeli i praktycznie pewna utrzymania w I lidze.

Bogdanka Łęczna - Warta Poznań 0:1 (0:1)

Bramka: 45. Zakrzewski.

Żółte kartki: Sasin, Zasada - Jasiński, Scherfchen, Reiss, Iwanicki, Wojciechowski, Kieruzel, Bledzewski.
Sędziował: Jacek Zygmunt (Jarosław).

Bogdanka: Wierzchowski - Sasin, Magdoń, Sołdecki, Pielach - Ricardinho, Bartoszewicz, T. Nowak (76. Milošeski), Zasada - Pešír (81. Nazaruk), Paluchowski (59. Nildo).

Warta: Bledzewski - Wichtowski, Kieruzel, Jasiński, Otuszewski - Magdziarz, Scherfchen, Wojciechowski, Reiss (61. Marciniak), Iwanicki (72. Białożyt) - Zakrzewski (68. Gajtkowski).