Cały Poznań świętuje mistrzostwo Lecha!

artur jaryczewski
Piłkarze Lecha Poznań kilka minut przed godziną 22 dotarli na Stary Rynek, gdzie wraz z kibicami świętują tytuł Mistrzów Polski.

Gdy na Stadionie Miejskim przy ul. Bułgarskiej w meczu Lech Poznań - Zagłębie Lubin sędzia zagwizdał po raz ostatni, nie tylko stadion, ale cały Poznań eksplodował radością. Wielka feta rozpoczęła się jeszcze na Bułgarskiej, gdzie lechici odebrali puchar za wywalczone mistrzostwo Polski.

Piłkarze po wykąpaniu się i przebraniu, specjalnie wynajętym autobusem pojechali na Stary Rynek, gdzie już od dawna czekały  na nich tysiące kibiców.

Piłkarze pojawili się na Starym Rynku kilka minut przed godz. 22. Rozpoczęło się welki świętowanie pierwszego po 17 latach mistrzostwa dla poznańskiej drużynie. Zobaczcie, co się działo w Poznaniu od momentu zakończeniu meczu.

Wielkie świętowanie w Poznaniu rozpoczęło się na stadionie przy Bułgarskiej wraz z ostatnim gwizdkiem w meczu Lech - Zagłębie, które poznaniacy wygrali 2:0.

Kibice, którzy oglądali mecz na stadionie, po zakończeniu fety przeszli z Bułgarskiej w kierunku Starego Rynku w kilkunastotysięcznym pochodzie.

Pierwsze szampany na Starym Rynku wystrzeliły tuż po końcowym gwizdku sędziego.

Kibice nie mogli się doczekać piłkarzy, którzy na rynku pojawili się przed godz. 22.

Lechici na Stary Rynek przyjechali w "londyńskim" autobusie.

Radości nie było końca.

Racę odpalił nawet sam prezydent Poznania, Ryszard Grobelny.

"Jacek Zieliński" - imię i nazwisko trenera Lecha wielokrotnie gościło na ustach kibiców Kolejorza.

Aby zobaczyć więcej zdjęć, kliknij w miniaturki pod artykułem.

Po wygranym meczu z Zagłębiem Lublin (2:0 dla Lecha) na Stary Rynek przybyło wielu kibiców.

Lech mistrzem!

Prawdziwy pyrlandczyk, prawdziwy kibic Lecha był wczoraj - wiadomo gdzie - na stadionie i na Starym Rynku podziękować LECHOWI!!!

Lech mistrzem Polski! Poznań oszalał!

Ach, cóż to była za radość, gdy sędzia zagwizdał po raz ostatni. Lech pokonał Zagłębie 2:0 i został mistrzem Polski!!!

Lech Poznań mistrzem Polski!

Po raz szósty w historii, po siedemnastu latach przerwy - Lech Poznań został mistrzem Polski!

Pochód kibiców Lecha na Stary Rynek - zdjęcia

Po zakończeniu ostatniego ligowego meczu tłumy kibiców ruszyły ul. Grunwaldzką w kierunku Starego Rynku, gdzie do białego rana będzie trwać mistrzowska feta.

Kibicujemy Lechowi: relacja na żywo ze Starego Rynku

Punktualnie o godzinie 17 Lech Poznań rozpocznie z Zagłębiem Lubin swoje najważniejsze spotkanie od kilku lat. Stawki meczu nie trzeba chyba przypominać. Relacjonujemy wszystko to, co dzieje się na Starym Rynku w pubach i ogródkach piwnych.