Lech Poznań mistrzem Polski!

Po raz szósty w historii, po siedemnastu latach przerwy - Lech Poznań został mistrzem Polski!

19.15: Puchar dla mistrza Polski w rękach zawodników Lecha. Piłkarze wykonują rundkę wokół boiska i dziękują kibicom. Na Starym Rynku na lechitów czekają już tysiące poznaniaków. W sobotni wieczór to właśnie tam będzie trwała mistrzowska feta.

90+3 min. KONIEC MECZU. LECH MISTRZEM POLSKI! PO RAZ SZÓSTY - PO SIEDEMNASTU LATACH! 90+2 min. Wisła - Odra 1:1.
90. min. Sędzia dolicza 3 minuty.89. min. Zmiana. Z boiska schodzi Lewandowski. Wchodzi Mikołajczak. Czy to ostatni występ Lewandowskiego przy Bułgarskiej?
85. min.
Chyba nic już nie może zagrozić zawodnikom Lecha. Chociaż, jak pewnie większość kibiców pamięta, w 1997 roku 5 minut przed końcem meczu Legia w meczu u siebie prowadziła z Widzewem 2:0 i przegrała 2:3. Widzewa prowadził wtedy Franciszek Smuda, do niedawna trener Zagłębia Lubin. Ale teraz na ławce trenerskiej zasiada już Marek Bajor, a i Zagłębie o nic nie walczy, więc możemy być raczej spokojni ;-)
83. min.
Zmiana. Wilk za Stilicia.
77. min.
Zmiana. Kikut za Peszkę. Peszko w tym sezonie strzelił więcej bramek niż we wszystkich wcześniejszych sezonach w ekstraklasie.
72. min.
Zmiana. Plizga za Kędziorę (Zagłębie).
71. min.
Kolejną bramkę strzela Lewandowski. Niestety sędzia jej nie uznaje. Napastnik Lecha był na spalonym.
60. min.
Pół godziny dzieli Lecha Poznań od zdobycia szóstego tytułu mistrza Polski!

57. min. G

OOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!! Osiemnasta bramka Lewandowskiego w sezonie! Lech prowadzi 2:0.
52. min.
Lewandowski otrzymuje piłkę na środku boiska, przebiega kilka metrów i pięknie uderza na bramkę Zagłębia zza linii pola karnego.
47. min.
Fatalna centra Stilicia z rzutu wolnego.
46. min.
Rozpoczęła się druga połowa.
Koniec pierwszej połowy. Zarówno Lech, jak i Wisła schodzą na przerwę prowadząc w swoich meczach 1:0.
45+1 min. Żółtą kartkę za dyskusje otrzymuje Bartczak (Zagłębie)
45. min.
Sędzia dolicza 2 minuty do regulaminowego czasu gry.
40. min.
Z dystansu niecelnie uderza Stilić.**36. min.__Wisła prowadzi z Odrą 1:0. Bramkę strzela Małecki.

34. min. Hanzel dośrodkowywał z rzutu wolnego. Wrzucona za wysoko piłka wychodzi za linię końcową boiska.
29. min.
Żółta kartka dla Costy (Zagłębie).
25. min.
Żółtą kartkę otrzymuje Stasiak (Zagłębie).

22. min.

GOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!! Samobójczą bramkę po dośrodkowaniu Stilicia z rzutu wolnego strzela Kędziora.
20. min. Żółtą kartkę otrzymuje Ekwueme (Zagłębie).
19. min. Stilić dośrodkowywał z rzutu wolnego. Niestety piłka leciała zbyt nisko, aby piłkarze Lecha mogli stworzyć jakiekolwiek zagrożenie pod bramką Zagłębia.
16. min.
Strzał Micanskiego zza pola karnego. Piłka zmierzała w okienko bramki Lecha. Na szczęście Kotorowski wybija piłkę na rzut rożny.
14. min.
Stasiak fauluje Lewandowskiego w pobliżu środka boiska. To nie pierwsze starcie tych zawodników.
12. min.
Akcja Zagłębia. Na bramkę Kotorowskiego dośrodkowywał/uderzał? Ekwueme.W pierwszych minutach spotkania zarysowuje się przewaga Lecha. Poznańscy piłkarze stosują pressing i często przebywają na połowie Zagłębia.
7. min.
Pierwszy strzał na bramkę Zagłębia. Zza linii pola karnego uderzał Bandrowski. Niestety piłka minęła prawy słupek bramki Isailovicia.
4. min. Z boiska musiał na chwilę zejść Lewandowski, chwilę później lechici przeprowadzili pierwszą składną akcję w meczu.
1. min. Rozpoczął się mecz.

Piłkarze wychodzą na murawę. Kibice przygotowali efektowną oprawę, odpalono race (klubu nie ominie kara, gdyż używanie rac na stadionie jest zabronione). Lech rozpoczyna spotkanie w składzie: Kotorowski - Wojtkowiak, Arboleda, Bosacki, S. Gancarczyk - Bandrowski, Injac, Peszko, Stilić, Kriwiec - Lewandowski.