Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Dni Równości i Tolerancji: warsztaty, wykłady i Marsz Równości

Redakcja
Poznańskie Dni Równości i Tolerancji to zbyt kontrowersyjna impreza - zdecydował polski oddział UNESCO i odmówił udziału swoich przedstawicieli w rozpoczynających się dziś warsztatach i dyskusjach.

Tymczasem to UNESCO ogłosiło 16 listopada Międzynarodowym Dniem Tolerancji. „Tolerancja wymaga aktywnego zaangażowania w ochronę praw człowieka i podstawowych wolności, przyznania, że to, co nas łączy, jest silniejsze od tego, co nas dzieli. (...) Tolerancja jest niezbędna dla pokoju, demokracji i zrównoważonego rozwoju. Świat jest wciąż pełen fanatyzmu i ignorancji, a ludzie wciąż obawiają się inności” - deklaruje Kofi Annan, sekretarz generalny ONZ.

Organizatorzy poznańskich Dni Równości i Tolerancji nie kryją swojego rozczarowania postawą polskiego oddziału UNESCO. - O całej sprawie powiadomiliśmy centralę tej organizacji i otrzymaliśmy zapewnienie, że w przyszłym roku nie tylko pojawią się tu przedstawiciele UNESCO, ale także otrzymamy oficjalny patronat tej międzynarodowej organizacji - opowiadają.

W mediach najczęściej o Dniach Równości i Tolerancji mówi się w kontekście Marszu Równości. - Marsz jest wyrazem sprzeciwu przeciwko jakiejkolwiek formie dyskryminacji  płci, orientacji seksualnej, niepełnosprawności, czy otyłości.  Marsz robimy nie po to by się odbył, a po by był widzialny - zapewnia Aleksandra Sołtysiak.

Tymczasem Marsz Równości to tylko jeden z elementów całego tygodnia różnych imprez, warsztatów i wykładów pod wspólnym hasłem Dni Równości i Tolerancji. W tym roku organizatorzy Dni skupili się na dyskryminacji osób niesłyszących oraz na nietolerancji wobec otyłych. Równemu traktowaniu Głuchych (- Prosimy by o niesłyszących pisać Głusi, wielką literą - zwracają się organizatorzy Dni Równości i Tolerancji.) poświęcony będzie m.in. Okrągły stół z udziałem przedstawicieli miasta, mediów, nauczycieli oraz warsztaty integracyjne z elementami teatru dla młodzieży słyszącej i niesłyszącej.
- Mamy nadzieję, że dzięki tym działaniom uda się choć trochę zlikwidować w Ponaniu zjawisko audyzmu, czyli leku przed kontaktami z Głuchymi - deklarują organizatorzy Dni Równości i Tolerancji.

Sami Głusi nie nazywąją Poznania “miastem, w którym chce się żyć”. - Nie mamy możliwości swobodnego załatwiania swoich spraw w urzędach, na uczelniach, na policji - mówi Agnieszka Abramowicz. - Wielkim problemem dla Głuchego jest na przykład dowiedzenie się czegokolwiek w informacji kolejowej. Nie ma tam także urządzeń, które informowałyby o zmianie peronu odjeżdżającego pociągu.

Zobacz, co o życiu Głuchych w Poznaniu sądzą sami zainteresowani - wypowiedź Agnieszki Abramowicz:

O Poznańskich Dniach Równości i Tolerancji przeczytasz także w materiale
Marsz Równości pójdzie po raz piąty. Znajdziesz tu także bogatą fotogralerię z poprzednich Marszów Równości.

Dokładne informacje o wszystkich imprezach Dni Równosci i Tolerancji znajdziesz w dziale Dzieje się. Dni Równości i Tolerancji trwają do niedzieli, 16 listopada.

od 7 lat
Wideo

Konto Amazon zagrożone? Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Dni Równości i Tolerancji: warsztaty, wykłady i Marsz Równości - Poznań Nasze Miasto

Wróć na poznan.naszemiasto.pl Nasze Miasto