Dramatyczne derby z udziałem Warty i Tura!

Nieprawdopodobny przebieg miały piłkarskie derby Wielkopolski w I lidze. W ostatniej minucie Warta zdobyła gola na 2:1, ale i tak mecz z Turem zakończył się remisem 2:2!

Przed meczem w rozmowie z MM Poznań, trener Warty – Bogusław Baniak powiedział, że będzie zadowolony z remisu w Turku, ale po niedzielnym spotkaniu zakończonym podziałem punktów na pewno nie jest.

Zieloni świetnie rozpoczęli mecz. Już w trzeciej minucie Sergio Batata założył „siatkę” jednemu z obrońców Tura, a do piłki zdołał dojść Marcin Klatt. Mocno krytykowany w Poznaniu napastnik otworzył wynik spotkania na 1:0 dla poznaniaków.

Później do głosu doszli gospodarze. W 18. minucie do remisu doprowadza najskuteczniejszy napastnik Tura – Łukasz Cichos, który niepilnowany w polu karnym nie marnuje okazji do zdobycia gola po dośrodkowaniu z prawej strony Pawła Olszewskiego. Ośmieleni powodzeniem tej akcji Tura już po kilku minutach mogli zdobyć kolejną bramkę, lecz Łukasz Radliński wygrał pojedynek sam na sam z jednym z zawodników Tura.

Po przerwie na boisku dominowali gospodarze, lecz nie potrafili pokonać Radlińskiego. Trener Baniak dokonywał kolejnych zmian, ale warciarze z trudem odpowiadali na kolejne ataki Tura.

Wreszcie nadeszła ostatnia minuta meczu. Wprowadzony w 60. minucie Paweł Iwanicki zdołał ograć Dariusza Imbriowicza i wykorzystał okazję. 2:1 dla Warty i kibice, którzy przejechali na mecz z Poznania, zaczęli już świętować dość nieoczekiwane zwycięstwo, lecz jak się okazało – byt wcześnie. Tur rzucił się do szaleńczego ataku. Dośrodkowanie „na aferę” w pole karne trafiło wprost na głowę Cichosa i padła wyrównująca bramka! Warciarze długo nie mogli się pogodzić z tym, że stracili w tak głupi sposób pewne zwycięstwo. Już po ostatnim gwizdku czerwoną kartkę za niesportowe zachowanie otrzymał Marcin Wojciechowski.

Szkoda, że nie udało się wygrać tego meczu, ale z drugiej strony – derby Wielkopolski były spotkaniem, w którym trudno mówić, żeby to Warta była stroną dominującą.

Tur Turek - Warta Poznań 2:2 (1:1)

Bramki: 18., 91. Cichos (Tur) - 3. Klatt, 90. Iwanicki (Warta)

Żółte kartki: Kubowicz (Tur) - Klatt, Strugarek, Radliński, Sikora, Wojciechowski (Warta).
Czerwona kartka: Wojciechowski (po meczu - za niesportowe zachowanie)
Sędziował: Cezary Smoleński (Suwałki).

Tur Turek: Sabela - Derbich, Grabowski, Imbiorowicz, Kiczyński, Bieniek (78. Witczak), Kubowicz, Pruchnik, Olszewski (75. Różycki), Hyży (71. Topolski), Cichos.

Warta Poznań: Radliński - Otuszewski, Jankowski, Strugarek, Bekas, Marcinkiewicz, Wan (46. Sikora), Burkhardt (60. Iwanicki), Magdziarz, Klatt (71. Wojciechowski), Batata.