Dwóch lechitów zagrało przeciwko Walii

W meczu towarzyskim Polska pokonała Walię 1:0. W pierwszym składzie biało-czerwonych znalazło się dwóch piłkarzy Lecha – Rafał Murawski i Robert Lewandowski.

To był ostatni sprawdzian dla polskiej reprezentacji przed wiosennymi meczami w eliminacjach mistrzostw świata. W spotkaniu przeciwko drużynie Walii selekcjoner Leo Beenhakker desygnował jedenastkę, w której znalazło się dwóch piłkarzy Lecha. W środku pola zagrał Rafał Murawskiego, a w ataku jedynym napastnikiem był Robert Lewandowski, który zaskoczył wszystkich numerem na koszulce. „Lewy” wyszedł na boisko z numerem 4, który zazwyczaj noszą obrońcy.

Od pierwszych minut lekką przewagę uzyskali Polacy, którzy jednak nie potrafili sobie wypracować żadnej dogodnej sytuacji do zdobycia gola. Aktywny z przodu był Lewandowski, ale nic z tego nie wynikało. Walijczycy rozkręcali się z minuty na minutę i to oni w kilku sytuacjach byli bliżsi otwarcia wyniku w tym spotkaniu.

W 43. minucie Robert Lewandowski po przypadkowo odbitej piłce znalazł się w bardzo dobrej sytuacji do zdobycia gola. Niestety, napastnik Kolejorza z 12 metrów uderzył prosto w bramkarza Walii.

Na drugą połowę Murawski już nie wyszedł – został zmieniony przez Wojciecha Łobodzińskiego. Lewandowski przebywał na murawie do 62. minuty, kiedy to zmienił go jego najpoważniejszy konkurent do gry w pierwszym składzie biało-czerwonych, czyli Paweł Brożek.

Jedynego gola w meczu Polacy zdobyli, gdy na boisku nie było już żadnego z piłkarzy Lecha. W 80. minucie pięknym lobem walijskiego bramkarza pokonał Roger Guerreiro. W kadrze powołanej na to spotkanie był jeszcze jeden lechita – Grzegorz Wojtkowiak, który jednak tym razem nie dostał szansy występu od selekcjonera Leo Beenhakkera.

Polska – Walia 1:0 (0:0)

Bramka: 80. Roger