Flota - Warta 1:0: Zieloni przegrali w 92. minucie!

Zakończyła się świetna passa pięciu meczów bez porażki Warty ...
Zakończyła się świetna passa pięciu meczów bez porażki Warty ... archiwum / eM
Zakończyła się świetna passa pięciu meczów bez porażki Warty Poznań. W Świnoujściu Zieloni przegrali z Flotą 0:1, tracąc gola w 92. minucie.

- Świetna passa niech trwa jak najdłużej - komentował niedawno trener Baniak występy swoich podopiecznych. Seria bez porażki trwała przez pierwsze pięć kolejek rundy wiosennej. W sobotę Warta musiała uznać wyższość Floty Świnoujście. Zieloni przegrali 0:1, a gola stracili w doliczonym czasie gry drugiej połowy.

W pierwszych minutach pierwszej połowy inicjatywa na boisku należała do Zielonych. W 5. minucie dobrze w pole karne dośrodkował Reiss, ale Ngamayama nie zdołał głową skierować piłki do siatki Floty. Gospodarze mecz zaczęli trochę ospale, ale już w 9. minucie mogli prowadzić. Tomasik strzelił mocno z narożnika pola karnego, ale świetnie interweniował Bledzewski, który wybił piłkę nad poprzeczką. W kolejnych minutach gra toczyła się głównie w środku pola, a żadna z drużyn nie mogła zdobyć większej przewagi. Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy to jednak Flota mogła objąć prowadzenie. Dość przypadkowo piłka trafiła w polu karnym Warty do Arifovicia, a doświadczony napastnik gospodarzy trafił w poprzeczkę. Warta w pierwszej połowie nie zagroziła już gospodarzom i do przerwy w Świnoujściu było bez bramek.

Drugie 45 minut zaczęło się od ataków gospodarzy. Swoje szanse zmarnowali Nwaogu oraz Niedziela. Warta natomiast ograniczała się do wyprowadzania kontr, choć te nie wiele zagrażały bramce Floty. W ostatnich 30 minutach trener Bogusław Baniak wprowadził na boisko Iwanickiego, Białożyta i Scherfchena, ale to nie przyniosło efektu w postaci strzelonej bramki. Goście do 90 minuty również nie potrafili znaleźć skutecznej recepty na pokonanie Bledzewskiego. Dokonali tego jednak w 92. minucie za sprawą rezerwowego Misana, który w zamieszaniu pod bramką zdołał umieścić piłkę w siatce.

Flota Świnoujście - Warta Poznań 1:0 (0:0)