Gorzowski SZS najlepszy w Poznaniu

SKF
SKF
W Turnieju nadziei siatkarskich pod patronatem Urzędu Marszałkowskiego wzięły udział zespoły Rataje Poznań, FKS Poznań, Korab Puck, SZS Gorzów i Astra Nowa Sól.

Mecze turniejowe dostarczyły sporo emocji. W sobotnim dniu gier kibice mogli obejrzeć sporo fantastycznych akcji, które wywoływały sporo emocji. W niedziele ważyła się sprawa zwycięstwa w turnieju. O ostatecznym kształcie tabeli zadecydował ostatni mecz pomiędzy UKS Rataje, a Gorzowem.

Zawodnicy z Poznania rozpoczęli mecz bardzo udanie prowadząc już 7:1. Goście zdołali jednak opanować sytuacje we własnych szeregach i przy stanie 13:12 zbliżyli się do drużyny gospodarzy. W dalszej części seta goście dotrzymywali kroku walczącemu zespołowi gospodarzy. Przy stanie 24:22 dla gości wydawało się, iż ich wygrana jest pewna. Zespół gospodarzy grał jednak bardzo ambitnie i zmniejszył stratę do gości na 23:24, lecz chwile później uległ jednak w secie 25:23. Druga partia rozpoczęła się i skończyła na prowadzeniu drużyny z Gorzowa. Goście popełniali zdecydowanie mniej błędów od drużyny gospodarzy i dysponowali skuteczniejszym atakującym co miało wpływ na wynik. Goście wygrali drugiego seta 25:19 i wygrali cały mecz 2:0 zapewniając sobie zwycięstwo w całym turnieju, a spychając zespół gospodarzy na trzecie miejsce w końcowej tabeli. Zawody w Poznaniu zakończyła dekoracja najlepszych drużyn, której przewodniczył prezes UKS Rataje - Andrzej Bielerzewski.

Zbigniew Woźniak (trener UKS Rataje):
Ostatni mecz decydował o 1 lub 3 miejscu. Kto wygrywa zajmuje I miejsce. Kto przegrywa zajmuje III miejsce. Na turnieju były 4 równorzędne drużyn (Puck, Gorzów, Nowa Sól i Rataje Poznań), gdzie każdy mógł wygrać z każdym. Gratulacje dla Gorzowa który zaprezentował się jako jedna wielka zjednoczona grupa a tym samym najbardziej dojrzałą siatkówkę. Jako trener Rataj Poznań mam satysfakcję, że ten zespół jest tworzony z kadeta. Tylko rozgrywający i atakujący jest juniorem ze starszego rocznika. Zespół który tworzymy jest rozwojowy i z biegiem czasu powinno być coraz lepiej. Przegraliśmy finał z Gorzowem brakiem czucia w przyjęciu i ogrania z silnymi juniorami. Ale po to są takie turnieje żeby zobaczyć w którym miejscu jesteśmy i nad czym musimy jeszcze popracować.