Gwardia – Lech 0:4: Kolejorz wygrywa w Koszalinie

Jakub Wilk
Jakub Wilk archiwum/eM
W towarzyskim meczu rozegranym w Koszalinie z okazji 65-lecia miejscowej Gwardii piłkarze Lecha pewnie pokonali gospodarzy 4:0.

Korzystając z przerwy na mecze reprezentacji narodowych, Lech Poznań przyjął zaproszenie do rozegrania meczu towarzyskiego z Gwardią Koszalin. Spotkanie uświetniło obchody 65-lecia koszalińskiego klubu, którego z Kolejorzem łączą postaci Mirosława Okońskiego i Mirosława Trzeciaka, którzy w swojej karierze występowali w obu zespołach.

Chociaż w Lechu zabrakło zawodników przebywających na zgrupowaniach swoich reprezentacji (m.in. Murawskiego, Stilicia i Rudneva), to poznaniacy od pierwszych minut mieli zdecydowaną przewagę.

Wynik otworzył w 21. minucie Marcin Kamiński, który udanie włączył się do akcji ofensywnej. Na 2:0 w 36. minucie podwyższył Jakub Wilk, który oddał z pozoru mało groźny strzał, ale bramkarz gospodarzy popełnił fatalny błąd i piłka znalazła się w siatce.

Kolejna bramki padły po przerwie – w 51. minucie podanie Bartosza Ślusarskiego wykorzystał Siergiej Kriwiec, a wynik w 74. minucie ustalił Kamil Drygas.

Spotkanie zakończyło się wygraną Kolejorza 4:0 i był to najniższy wymiar kary, na jaki mogli liczyć gospodarze, m.in. dwie niezłe sytuacje zmarnował Vojo Ubiparip.

Gwardia Koszalin – Lech Poznań 0:4 (0:2)

Bramki: 21. Kamiński, 36. Wilk, 51. Kriwiec, 74. Drygas.

Lech: Burić - Bruma (69. Injac), Kędziora, Kamiński, Łągiewka - Golla, Drygas, Kriwiec – Ślusarski, Ubiparip, Wilk (46. Drewniak).

Fani Kolejorza nie zamierzają przerywać ogłoszonego przez siebie protestu polegającego na niedopingowaniu swojej drużyny.