Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Koronawirus w Poznaniu: Do szpitala przy Polnej mogą trafiać noworodki zakażone koronawirusem. Szpital przy Szwajcarskiej tylko zakaźny

Redakcja
Wkrótce szpital miejski przy ul. Szwajcarskiej zamieni się całkowicie w szpital zakaźny. Będą tam trafiać wszyscy pacjenci z Wielkopolski z koronawirusem. W planach ministerstwa jest także wykorzystanie części szpitala przy ul. Polnej.
Wkrótce szpital miejski przy ul. Szwajcarskiej zamieni się całkowicie w szpital zakaźny. Będą tam trafiać wszyscy pacjenci z Wielkopolski z koronawirusem. W planach ministerstwa jest także wykorzystanie części szpitala przy ul. Polnej. Robert Woźniak
Szpital miejski im. J. Strusia przy ul. Szwajcarskiej w Poznaniu w najbliższym czasie będzie tylko szpitalem zakaźnym. Związane jest to z pandemią koronawirusa. W szpitalu będą leczeni wszyscy pacjenci z Wielkopolski zakażeni koronawirusem. Także ci, którzy dodatkowo leczą się także na inne dolegliwości np. zawał serca czy złamania. W szpitalu odbierane będą także porody, jeśli pojawią się tam ciężarne pacjentki z koronawirusem. W planach jest także wykorzystanie szpitala przy ul. Polnej. Mają tam trafiać jedynie noworodki z podejrzeniem koronawirusa. Porody kobiet bez podejrzenia COVID-19 będą na Polnej odbierane normalnie.

Od dłuższego czasu ze szpitala przy ul. Szwajcarskiej w Poznaniu trwa już wywóz pacjentów, którzy przebywali na innych oddziałach poza oddziałem zakaźnym. Są rozwożeni do innych poznańskich szpitali. Wszystko po to, by zwolnić łóżka, ponieważ wielospecjalistyczny szpital miejski im. J. Strusia zamienia się w całości w szpital zakaźny.

Czytaj też:

Szpital miejski przy Szwajcarskiej szpitalem zakaźnym. Co to oznacza?

Co w praktyce oznacza przemianowanie szpitala na zakaźny? W okresie pandemii koronawirusa będą do niego trafiać wszyscy zakażeni pacjenci. Udostępnione im zostaną wszystkie oddziały. Jeśli więc poza zakażenia koronawirusem pacjent będzie miał np. zawał serca czy dozna złamania - także trafi i będzie leczony na Szwajcarskiej w Poznaniu.

Po zwolnieniu wszystkich łóżek i rozmieszczeniu pacjentów w innych szpitalach w placówce przy ul. Szwajcarskiej powinno zostać wygospodarowanych ponad 400 łóżek dla pacjentów z koronawirusem. Dotyczy to także sytuacji, gdy do szpitala trafi ciężarna pacjentka.

ZOBACZ: Koronawirus w Poznaniu: Obok szpitala przy ul. Szwajcarskiej stanęły namioty [ZDJĘCIA]

- Jeśli będzie taka potrzeba, porody będą przyjmowane w szpitalu miejskim przy ul. Szwajcarskiej. Załoga szpitala przygotowuje salę porodową - podkreśla Marta Żbikowska-Cieśla, rzecznik wielkopolskiego oddziału NFZ.

Na liście ministerstwa zdrowia jest także szpital przy ul. Polnej

Na liście placówek, którą ministerstwo zdrowia przygotowuje przy okazji walki z epidemią koronawirusa w Polsce znalazł się także szpital ginekologiczno-położniczy przy ul. Polnej. Leżące w nim kobiety nie powinny się jednak obawiać, że trafią tam ciężarne pacjentki z koronawirusem. Te, jeśli się w Wielkopolsce pojawią, będą rodzić na Szwajcarskiej.

Szpital przy Polnej jest w ministerialnych planach wykorzystany jako ten, do którego mogłyby ewentualnie trafić noworodki zakażone koronawirusem (na razie w Polsce nie było takiego przypadku). Będą one przebywać na Oddziale Izolacyjnym Noworodka (czyli Klinice Zakażeń Noworodka).

Poza tym porody od kobiet bez podejrzenia zakażenia koronawirusem będą na Polnej odbierane normalnie.

ZOBACZ TEŻ:

Przy kilku szpitalach w Poznaniu, w tym przy szpitalu miejskim przy ul. Szwajcarskiej stanęły namioty polowe. Mają być w nich przyjmowani pacjenci z podejrzeniem koronawirusa.

Koronawirus w Poznaniu: Obok szpitala przy ul. Szwajcarskiej...

Aktualna sytuacja na świecie związana z zagrożeniem koronawirusem, sprawia, że coraz częściej sięgamy po gry, seriale i filmy o tematyce związanej z globalną epidemią. W ciągu ostatnich lat nakręcono wiele filmów, których dziś fabuła zdaje się nam być szczególnie bliska… Mamy kilka propozycji na wieczorne seanse!

Przejdź do galerii i sprawdź --->

Koronawirus w Polsce: Filmy o wirusach, epidemiach, plagach....

Koronawirus nie przestaje się rozprzestrzeniać, a wręcz zatacza coraz większe koło, obejmując nowe tereny. Do tej pory nie został opracowany lek zapobiegający zakażeniom. Nie odkryto także medykamentu (choć trwają intensywne badania), który mógłby skutecznie wyleczyć infekcję. W środę 11 marca WHO dotychczasową epidemię koronawirusa, nazwała pandemią! Trwa ona do dziś. 

Przedstawiamy zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) i Głównego Inspektoratu Sanitarnego (GIS), które koncentrują się na profilaktyce, czyli zapobieganiu zakażeniu koronawirusem. 

Poniższa galeria przedstawia 10 praktycznych porad, których przestrzeganie może uchronić Cię przed infekcją!

Jak uchronić się przed koronawirusem? Porady ekspertów

Puste półki w poznańskich sklepach.

Epidemia koronawirusa pustoszy sklepy w Poznaniu! To tylko c...

- To prawdziwa panika, gorzej niż przed powodzią. Ludzie wykupują co się da. Nie nadążamy z wykładaniem towarów. Kończą nam się zapasy w magazynie - usłyszeliśmy od sprzedawczyni z jednej z wrocławskich Biedronek. W obawie przed epidemią koronawirusa Polacy robią w sklepach wielkie zapasy. Co znika najszybciej? Które produkty warto kupić na zapas, bo może ich zabraknąć? Zobacz na kolejnych slajdach, posługując się klawiszami strzałek, myszką lub gestami.

Te towary kup na zapas. Szybko znikają ze sklepów

Sprawdź też:

Czapury pod Poznaniem - tu mieszkała pierwsza ofiara koronawirusa w Polsce. Czy mieszkańcy nie obawiają się epidemii?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na poznan.naszemiasto.pl Nasze Miasto