Koronawirus w Poznaniu i Wielkopolsce: Ile osób jest zakażonych? Ministerstwo informuje o nowych przypadkach [RAPORT NA ŻYWO - 31.03.2020]

RED

Wideo

Zobacz galerię (27 zdjęć)
Koronawirus dotarł także do Wielkopolski. Śledzimy sytuację w naszym regionie. Zobacz, ile osób jest zakażonych i gdzie odnotowano przypadki choroby. Znajdziesz także najnowsze i najważniejsze informacje o odwołanych imprezach i wydarzeniach oraz zaleceniach związane z koronawirusem. Koronawirus w Poznaniu i Wielkopolsce - sprawdź najnowsze informacje.

8.40

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 77 nowych zakażeniach koronawirusem. Potwierdzone przypadki dotyczą: 27 osób z woj. śląskiego, 13 osób z woj. wielkopolskiego, 11 osób z woj. małopolskiego, 9 z woj. świętokrzyskiego, 7 osób z woj. lubelskiego, 4 osób z woj. zachodniopomorskiego, 3 osób z woj. dolnośląskiego i 3 z woj. pomorskiego.

W sumie w Polsce zakażenie koronawirusem potwierdzono u 2132 osób. 31 z nich zmarło.

7.23

Od 1 kwietnia w związku z epidemią koronawirusa należy liczyć się ze zmianami w odbiorze śmieci. GOAP będzie informował o nich na bieżąco.

Sprawdź: Poznań: Od kwietnia w związku z epidemią koronawirusa mogą nastąpić zmiany w odbiorze śmieci. "Część załóg trzeba izolować"

^WTOREK - 31.03.2020^

20.19

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 17 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Wielkopolsce.

Czytaj więcej: 17 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Wielkopolsce

19.32

Łącznie 120 tysięcy złotych dostaną szpitale wojewódzkie w Poznaniu, Lesznie, Kaliszu i Koninie, a Wielkopolskie Centrum Pulmonologii 80 tysięcy złotych. W ten sposób marszałek województwa wielkopolskiego wspiera finansowo walkę z koronawirusem.

Czytaj więcej: Szpitale dostaną pieniądze na walkę z pandemią

19.01

W walkę z koronawirusem angażuje się wiele służb. Także strażacy ochotnicy, którzy nie tylko zbierają potrzebne środki dla pracowników służby zdrowia i odpowiadają za bezpieczeństwo, ale także zajmują się dezynfekcją miasta.

Czytaj więcej: Strażacy ochotnicy dezynfekują Poznań

18.34

Samorząd Województwa Wielkopolskiego, chcąc wspomóc producentów regionalnych, postanowił uruchomić akcję „Wspieraj Wielkopolskich Producentów!”. Stworzona została baza kontaktów restauracji oraz producentów należących do Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Wielkopolska, którzy prowadzą sprzedaż zdalną z dowozem do domu lub odbiorem bezpośrednim u producenta.

Czytaj więcej: Akcja "Wspieraj Wielkopolskich Producentów"

18.10

Gdzie wyrzucać odpady, które produkujemy w czasie kwarantanny? Czy rękawiczki jednorazowe, zużyte chusteczki oraz maseczki, używane w obronie przed koronawirusem traktować jak zwykłe odpady? Okazuje się, że tak. GOAP prosi jednak, by trafiały one do koszy w zawiązanych szczelnie workach.

Czytaj więcej: Sprawdź gdzie wyrzucać śmieci z kwarantanny?

17.06

Ze względu na pogarszającą się sytuację związaną z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Polsce i w trosce o bezpieczeństwo starosta poznański podjął decyzję o wstrzymaniu od 31 marca do 10 kwietnia bezpośredniej obsługi klientów Starostwa Powiatowego w Poznaniu.

Czytaj więcej: Od 31 marca Starostwo Powiatowe nie będzie przyjmować petentów

16.54

  • Nie będę wysyłał ludzi na śmierć – twierdzi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. I ma nadzieję, że udało się przekonać premiera do wycofania się z przeprowadzenia organizacji wyborów prezydenckich 10 maja.

Czytaj więcej: Prezydent Poznania: Nie będę wysyłał ludzi na śmierć

16.10

W Szpitalu Miejskim Strusia przy ul. Szwajcarskiej w Poznaniu przebywa obecnie 89 pacjentów. - To znaczny wzrost w stosunku do ubiegłego tygodnia – twierdzi prezydent Jacek Jaśkowiak.

Czytaj więcej: W szpitalu na Szwajcarskiej jest 6 pacjentów podłączonych do respiratora

15.21

Wielką popularnością w internecie cieszy się filmik poznańskiego chirurga, profesora Marka Karczewskiego, który opowiada o trudach walki z pandemią koronawirusa. Poznański lekarz zapowiada, że skieruję pozew wobec władz o bezpośrednie narażenie na utratę zdrowia i życia ludzkiego, jeśli wybory odbędą się 10 maja.

Czytaj więcej: Znany poznański chirurg chce przełożenia wyborów

15.10

Wielkopolscy samorządowcy sprzeciwiają się wyborom prezydenckim zaplanowanym na 10 maja. - Naszym zadaniem jest w tej chwili pomoc mieszkańcom i lokalnym firmom - mówi Marian Szkudlarek, burmistrz Swarzędza. - Dopóki służba zdrowia działa, wybory powinny się odbyć. Mamy czekać na moment, w którym zakażonych będzie 200 tysięcy osób? - odpowiada Witold Czarnecki, poseł PiS z Konina.

Czytaj więcej: Wielkopolscy samorządowcy nie chcą wyborów 10 maja

15.07

Stowarzyszenie Freelab z Wrześni przyłączyło się do akcji produkowania darmowych przyłbic - masek ochronnych dla służb medycznych. Teraz zbierają pieniądze na kolejne drukarki, gumki spinające do masek oraz wysyłkę przyłbic do potrzebujących placówek. Ich akcję można wspierać w serwisie zrzutka.pl. Każda złotówka się liczy.

Czytaj więcej: Freelab z Wrześni zbiera na drukarkę 3D. Chcą pomóc medykom

14.50

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 4 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Wielkopolsce.

Czytaj więcej: Nowe przypadki zakażenia koronawirusem w Wielkopolsce

14.13

W czasie epidemii koronawirusa wybory prezydenckie 10 maja to niepotrzebne narażanie życia i zdrowia głosujących i członków komisji wyborczych. Ich przeprowadzeniu sprzeciwiają się członkowie Ruchu Społeczno-Samorządowego Bezpartyjni – Wielkopolska.

Czytaj więcej: Ruch Społeczno-Samorządowy Bezpartyjni Wielkopolska apeluje o przesunięcie terminu wyborów

13.49

Stowarzyszenie Kibiców Kolejorz od 16 marca prowadzi zbiórkę najpotrzebniejszych produktów dla poznańskich szpitali. Zakończył się właśnie drugi tydzień pomocy koordynowanej przez kibiców Lecha Poznań. Cały czas są potrzebne praktycznie wszystkie rzeczy od wody po maseczki czy jedzenie. Wsparcie jest teraz bardzo potrzebne.

Czytaj więcej: Kibice Lecha dalej pomagają walczyć z koronawirusem

12.50

50-letnia mieszkanka Wielenia (powiat czarnkowsko-trzcianecki) mimo bycia objętą kwarantanną, w niedzielę opuściła swój dom, aby udać się na chrzciny swojego wnuka. Za złamanie zasad kwarantanny grozi jej kara w wysokości 30 tys. zł.

Czytaj więcej: Podczas kwarantanny pojechała do wnuczka na chrzciny

12.33

W Szkole Podstawowej nr 33 w Poznaniu uczniowie będą uczyli się aranżacji komputerowej gry przygodowej Half Life. Dyrekcja zorganizowała nietypowe lekcje online, które dostępne będą na żywo w serwisie YouTube oraz facebookowej stronie szkoły. Nauczyciele przy pomocy gry przeprowadzą lekcje z języka angielskiego, matematyki oraz zajęcia dla dzieci w klasach 1-3. To pierwszy taki projekt w Polsce. Lekcje rozpoczną się w poniedziałek, 30 marca o godzinie 12.

Czytaj więcej: Poznańska szkoła organizuje lekcje online w grze komputerowej

11.53

Sieć handlowa Carrefour podjęła decyzję o objęciu szpitali zakaźnych w Poznaniu bezpośrednią pomocą żywnościową. Pomoc do szpitali trafi bezpośrednio z hipermarketów przy Al. Solidarności, ul. Góreckiej oraz ul. Pleszewskiej.

Czytaj więcej: Carrefour pomoże poznańskim szpitalom

11.19

MPK Poznań wprowadziło od poniedziałku, 30 marca kolejne zmiany w rozkładach jazdy autobusów i tramwajów. Kursują one częściej, co ma umożliwić spełnienie nowych limitów liczby pasażerów wprowadzonych, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa.

Czytaj więcej: Kolejne zmiany w rozkładzie jazdy MPK Poznań

11.17

Zarząd Województwa Wielkopolskiego podjął decyzję o zmianach w Wielkopolskim Regionalnym Planie Operacyjnym 2014+. Ich skutkiem jest następujące przesunięcie około 63 mln zł środków unijnych na projekty zdrowotne związane z walką z koronawirusem.

Czytaj więcej: 63 miliony na walkę z koronawirusem

8.49

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnej śmiertelnej ofierze koronawirusa w Wielkopolsce. To 71-letni mężczyzna, który zmarł w szpitalu w Poznaniu. Stwierdzono także 3 nowe przypadki zakażenia koronawirusem w Wielkopolsce.

Czytaj więcej: Kolejna ofiara koronawirusa w Wielkopolsce

7.45

W jednej z restauracji w centrum Środy Wielkopolskiej w sobotę odbyły się chrzciny. W przyjęciu wzięło udział blisko 20 osób. Ponieważ w czasie zagrożenia epidemiologicznego tego typu imprezy są zabronione, w lokalu interweniowała policja.

Czytaj więcej: Zrobili chrzciny w Środzie Wielkopolskiej na kilkanaście osób w czasie epidemii koronawirusa mimo zakazu zgromadzeń. Posypały się mandaty

^PONIEDZIAŁEK - 30.03.2020^

20.52

Do 110 osób wzrosła liczba osób zakażonych koronawirusem w Wielkopolsce. W niedzielę wieczorem poinformowano o kolejnych siedmiu przypadkach. Wśród nowych osób zakażonych aż trzy to osoby młode.

Czytaj więcej: 7 nowych przypadków zakażenia. Wśród nich są młode osoby

20.14

Ministerstwo Zdrowia informuje o 91 nowych potwierdzonych przypadkach koronawirusa w Polsce, w tym 7 w Wielkopolsce. Zmarły też kolejne dwie osoby - 72-latek ze szpitala w Tychach i 89-latek z Myślenic. Obecnie liczba pacjentów, u których wykryto koronawirusa w Polsce wynosi 1862, zmarły 22 osoby.

20.02

O koronawirusie na świecie mówi się już od grudnia ubiegłego roku. Pierwsze zakażenia w Polsce pojawiły zaledwie miesiąc temu. Jak długo jeszcze potrwa epidemia w naszym kraju? Czy na pewno jesteśmy na nią przygotowani? I kiedy możemy spodziewać się szczepień lub leków przeciwko koronawirusowi? Na te pytania odpowiada doktor Tomasz Ozorowski, mikrobiolog, prezes Stowarzyszenia Epidemiologii Szpitalnej i przewodniczący Zespołu Kontroli Zakażeń Szpitalnych.

Przeczytaj wywiad: Koronawirus zostanie w Polsce przez kolejne miesiące. Szczyt zachorowań dopiero nadejdzie, czy szpitale są gotowe? [ROZMOWA]

19.43

Zamknięte szkoły, wyłączone z normalnej działalności firmy. Do tego obostrzenia dla komunikacji publicznej związane z ryzykiem zagrożenia koronawirusem. Z powodu epidemii zawieszono niemal wszystkie kursy PKS Piła i PKS Wałcz. Już wcześniej przewoźnicy odwołali kursy w soboty i w niedzielę. Teraz z rozkładu jazdy aż do odwołania znika większość połączeń w dni robocze.

Czytaj więcej: PKS Piła zawiesza większość połączeń z powodu koronawirusa

19.02

O wychowankach Lecha Poznań znów jest głośno. Przed wybuchem pandemii koronawirusa byli chwaleni za to, w jakim tempie robią postępy, jak dobrze wprowadzili się do zespołu i jak duży wpływ ich gole oraz asysty mają na wyniki zespołu. Teraz, gdy prezesi wszystkich klubów liczą milionowe straty i zastanawiają się jak długo są w stanie przetrwać bez wpływów, na młodych piłkarzy Kolejorza, patrzy się też z perspektywy ogromnego kapitału, który niczym rezerwy bankowe, pozwoli poznańskiemu klubowi nie tylko utrzymać się na powierzchni, ale też lepiej dostosować się do rzeczywistości, która naszą piłkę czeka po zakończeniu pandemii.

Czytaj więcej: Lech Poznań: Kolejorz może przetrwać najgorsze czasy dzięki swoim wychowankom

18.20

Kto powinien nosić maseczki? Wydaje się, że odpowiedź na to pytanie padała już wiele razy. Jednak co jakiś czas ponownie pojawiają się głosy mówiące o zakładaniu maseczek przez osoby zdrowe. Co więcej, widok przechodniów na ulicy zasłaniających swoje twarze maseczką, może powodować dysonans i skłaniać do zastanowień, kto właściwie ma rację.

Czytaj więcej: Mikrobiolog o kornawirusie: Maseczki dają złudne poczucie bezpieczeństwa. Nie potrafimy z nich poprawnie korzystać

17.38

Sobota w Poznaniu była bardzo pogodna, co sprawiło, że wiele osób - mimo pandemii koronawirusa - nie chciało zostać w domach. Odniósł się do tego nawet wojewoda wielkopolski. - Znakomita większość z nas stosuje się do #zostanwdomu. Ale ci nieliczni mogą spowodować tragedię - twierdził na Twitterze Łukasz Mikołajczyk. W niedzielę takiego problemu nie ma. Aura znacznie się pogorszyła, więc ulice znów opustoszały a Poznań wygląda jak wymarłe miasto.

15.48

Odnotowano kolejne przypadki koronawirusa. Wśród 54 nowych zakażonych nie odnotowano nikogo z Wielkopolski. Niestety, wzrosła liczba ofiar - w Raciborzu zmarła 20. osoba zakażona koronawirusem. Ministerstwo Zdrowia informuje:

To 82-letni mężczyzna, który był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące.

11.22

Mieszkaniec Ostrowa Wielkopolskiego, wracając z zagranicy, poczuł się źle. Bał się, że może mieć koronawirusa, więc - aby nie narażać bliskich - spędził trzy dni w samochodzie.

Więcej na ten temat: Przez koronawirusa spędził trzy dni w aucie. Mieszkaniec Ostrowa bał się, że zarazi rodzinę

10.13

Potwierdzone w niedzielę rano przypadki koronawirusa w Wielkopolsce to kobieta w średnim wieku z powiatu chodzieskiego. i starszy mężczyzna z powiatu poznańskiego.

Czytaj więcej: Koronawirus w Wielkopolsce: Dwa nowe przypadki w regionie. To kobieta w średnim wieku i starszy mężczyzna. W Bytomiu zmarł 75-latek

9.20

Ministerstwo Zdrowia w niedzielę rano poinformowało o kolejnych 79 potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem, w tym dwa z Wielkopolski. Resort donosi także, że zmarła kolejna osoba - 75-latek z Bytomia, który był w stanie ciężkim i cierpiał na choroby współistniejące.

^NIEDZIELA - 29.03.2020^

20.20

W województwie wielkopolskim mamy 101 osób zakażonych koronawirusem.20.11

Są nowe przypadki zakażenia koronawirusem w Polsce. Ministerstwo Zdrowia informuje o kolejnych 157 osobach. Cztery z nich pochodzą z województwa wielkopolskiego. Łącznie w naszym kraju pozytywne testy na COVID-19 wyszły 1638 osobom. Kolejna, już osiemnasta, osoba zmarła. To 67-letni mężczyzna z Warszawy.

Więcej: Nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Aż 157! Cztery osoby z Wielkopolski

19.21

Zgodnie z decyzją rządu obowiązują ograniczenia dotyczące przebywania poza domem. Wprowadzono m.in. zakaz swobodnego poruszana się po mieście. W związku z tym Poznań opustoszał. Wieczorem na ulicach miasta można spotkać jedynie pojedyncze osoby wracające do domów.

Zobacz: Koronawirus w Poznaniu: Jak wygląda opuszczone miasto nocą? [ZDJĘCIA]

18.43

Do kiedy potrwa epidemia koronawirusa w Polsce? Kiedy skończy się koronawirus i ile potrwa jeszcze epidemia? Na te pytania szukają odpowiedzi chyba wszyscy. Firma ExMetrix przeanalizowała przebieg epidemii koronawirusa. Jeśli wyliczenia okażą się trafione, koniec epidemii koronawirusa w Polsce jest już całkiem niedaleko.

Czytaj: Do kiedy potrwa epidemia koronawirusa w Polsce? Znamy najnowsze prognozy

17.56

Pogoda w sobotę zachęcała do spacerów. Słońce i ciepłe powietrze przyczyniły się do tego, że wielu poznaniaków mimo pandemii koronawirusa zdecydowało się opuścić domy. W mieście pojawiło się też dużo rowerzystów. Policja i straż miejska patrolowały ulice Poznania sprawdzając czy przemieszczający się poznaniacy stosują się do zasad bezpieczeństwa.

Więcej: Nie wszyscy poznaniacy zostali w domach. Nad Wartą, Maltą, w parkach i lasach sporo spacerowiczów i rowerzystów [ZDJĘCIA]

16.50

Mieszkaniec Poznania, który posługuje się pseudonimem Młody żongluje dla kierowców. To jego sposób na życie i zarobek w czasie epidemii koronawirusa. W sobotę spotkaliśmy go w okolicy ul. Garbary i Małe Garbary. Zobacz film i zdjęcia!

15.49

Decyzją prezydenta Jacka Jaśkowiaka poznańskie rynki i targowiska pozostaną otwarte. W sobotę na rynku na placu Wielkopolskim pojawili się stali klienci. Sprzedawcy zapewniają, że odwiedzający rynek przestrzegają zasad bezpieczeństwa i zachowują wymagane odległości.

Więcej: Koronawirus w Poznaniu: Targowiska działają. Klientów nie brakuje

14.55

Trzy kolejne osoby w Wielkopolsce zakażone koronawirusem to:

- starsza kobieta z powiatu ostrowskiego. W stanie dobrym przebywa w domu. Miała kontakt z osobą zakażoną.
- starszy mężczyzna z powiatu kaliskiego. W stanie dobrym przebywa w domu. Miał kontakt z osobą zakażoną.
- mężczyzna w średnim wieku z powiatu gnieźnieńskiego. W stanie dobrym przebywa w domu. Miał kontakt z osobą zakażoną.

W Wielkopolsce 97 osób zakaziło się koronawirusem.

Liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce to 1481. 17 osób zmarło.

Więcej: Trzy nowe przypadki zakażenia koronawirusem w Wielkopolsce. W Lublinie zmarł 70-letni mężczyzna

14.28

Po godzinie 14 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o nowych, 45 przypadkach koronawirusa. Trzy z nich dotyczą województwa wielkopolskiego. Jednocześnie poinformowano też, że w Lublinie zmarł 70-letni mężczyzna z koronawirusem.

13.00

Jeden z poznańskich ratowników otrzymał pozytywny wynik testu na zakażenie koronawirusem. Jednak by jednoznacznie potwierdzić, czy jest on zakażony trzeba poczekać na wynik kolejnego testu. Ratownik został odizolowany. Również inne osoby, które miały z nim kontakt przebywają w kwarantannie. Jest to 10 innych ratowników medycznych.

Więcej: Jeden z poznańskich ratowników pogotowia zakażony koronawirusem. Dziesięciu jego współpracowników na kwarantannie

12.16

Pojawiają się głosy, że pracownicy medyczni, którzy pracują przy pacjentach z koronawirusem, mają obawy związane z wracaniem po pracy do domów. Wielu z nich boi się ewentualnego zarażenia swoich bliskich. Z tego powodu w Krakowie władze miasta sfinansowały pracownikom medycznym noclegi w hotelach. Czy władze Poznania również podejmą takie kroki?

Więcej: Poznań: Czy miasto zapewni noclegi pracownikom medycznym walczącym z koronawirusem?

10.00

Wielkopolski Urząd Wojewódzki informuje na facebooku kim są nowi zakażeni w naszym regionie. Łącznie w Wielkopolsce są 94 osoby zakażone koronawirusem.9.56

Ministerstwo Zdrowia rano poinformowało o kolejnych 46 przypadkach zakażenia koronawirusem. Dwa z nich dotyczą województwa wielkopolskiego.

9.52

Koronawirus doprowadzi lotnisko w Poznaniu do bankructwa? - Nasza działalność może być mocno ograniczona - mówi Grzegorz Bykowski, wiceprezes poznańskiego lotniska.

Więcej: Czy Ławicy może grozić bankructwo?

8.10

W nocy z piątku na sobotę sejm brał udział w głosowywaniu dotyczącym poprawek do tarczy antykryzysowej. Przegłosowano dwie poprawki zgłoszone przez partie rządzącą Prawo i Sprawiedliwość. Dzięki zmianom w kodeksie wyborczym osobom przebywającym w kwarantannie oraz seniorom powyżej 60 roku życia umożliwione zostanie głosowanie korespondencyjne.

Więcej: Sejm w nocnym głosowaniu zmienił kodeks wyborczy. Wprowadzono m.in. głosowanie korespondencyjne dla osób przebywających w kwarantannie

7.48

W walce z koronawirusem jedynym dostępnym narzędziem są testy. Dlatego WHO alarmuje, by państwa wykonywały ich jak najwięcej. Do tej pory w Wielkopolsce przeprowadzono 2112 badań na obecność koronawirusa. Średnio każdego dnia diagności są w stanie przebadać 250 próbek.

Więcej: W Wielkopolsce od początku marca wykonano już 2112 testów na obecność koronawirusa. Tylko jednego dnia wykonano ich 397

^SOBOTA- 28.03.2020^

20.38

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 4 przypadkach zakażenia koronawirusem w Wielkopolsce.

19.35

Volkswagen Poznań postanowił włączyć się w działania pomocowe. Firma przekazała do Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. Józefa Strusia w Poznaniu, dziś szpitala zakaźnego, 1000 kombinezonów lakierniczych, spełniających także normy medyczne i 7000 sztuk rękawiczek. Teraz spółka chce pomóc też potrzebującym wraz z Polskim Czerwonym Krzyżem.

Czytaj więcej: Volkswagen Poznań pomaga szpitalom

18.47

Trwają przygotowania do uruchomienia targowiska na parkingu na tyłach zespołów szkół – muzycznych i katolickich przy Głogowskiej – ruszy 1 kwietnia. Kupcy z rynku Łazarskiego, którzy się tutaj przeniosą będą handlować nie tylko w nowym, tymczasowym miejscu, ale też w zupełnie innych realiach, determinowanych przez koronawirusa.

Czytaj więcej: Od 1 kwietnia handel na tymczasowym targowisku

17.55

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 5 przypadkach zakażenia koronawirusem w Wielkopolsce.

Czytaj więcej: Kolejne przypadki zakażenia koronawirusem w Wielkopolsce. To już 88 osób

17.50

Wielu internautów jest oburzonych zachowaniem posłów chwalących się w mediach społecznościowych zdjęciami w maseczkach. Sytuacja miała miejsce podczas czwartkowego posiedzenia sejmu, którego zadaniem było uchwalenie regulaminu, który pozwoli głosować i obradować posłom zdalnie w czasie epidemii koronawirusa. Jednym z bardzo aktywnych w mediach społecznościowych posłów był Franciszek Sterczewski, poseł Koalicji Obywatelskiej z Poznania.

Czytaj więcej: Posłowie pozowali do selfie w maseczkach [GALERIA]

17.08

W Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kaliszu pojawiły się kolejne zakażenia koronawirsuem! Po oddziale chorób wewnętrznych II i oddziale chirurgicznym, tym razem chodzi o oddział kardiologiczny. Został on zamknięty, a pacjenci i personel są poddani kwarantannie.

Czytaj więcej: Szpital w Kaliszu zamknął oddział kardiologiczny. W lecznicy są kolejne zakażenia koronawirusem!

16.36

Rada nadzorcza Ekstraklasy SA, na wniosek wszystkich klubów, podjęła uchwałę o zasadach ograniczania wynagrodzenia zawodników w związku z nadzwyczajnymi okolicznościami w kraju spowodowanymi pandemią koronawirusa.

Czytaj więcej: Lech Poznań może obniżyć pensje piłkarzom

15.00

Volkswagen Poznań wstrzymuje produkcję w swoich trzech zakładach o kolejny tydzień. Do świąt wielkanocnych nie będą czynne zakłady w Poznaniu, Swarzędzu i we Wrześni. Wydłużenie przerwy w produkcji ma związek z ryzykiem braku płynności dostaw.

Więcej informacji: Volkswagen Poznań nie zamierza jeszcze rozpocząć produkcji. Przerwa potrwa kolejny tydzień

14.22

Ministerstwo Zdrowia oficjalnie poinformowało o kolejnych ośmiu przypadkach zakażenia koronawirusem na terenie Wielkopolski. Wśród nich są dwaj lekarze z Poznania, pracujący na co dzień w szpitalu im. Heliodora Święcickiego. Wszyscy u których stwierdzoną chorobę COVID-19 mieli już wcześniej kontakt z osobą zakażoną. Poinformowano także o śmierci 85-letniego pacjenta szpitala kaliskiego, który był zakażony koronawirusem. Przyczyną zgonu nie był COVID-19.

Czytaj: Koronawirus w Wielkopolsce. Aż osiem nowych przypadków zakażenia koronawirusem, w tym dwóch lekarzy. Zmarł też zakażony 85-latek w Kaliszu

14.10

Marszałek Wielkopolski Marek Woźniak przeznacza dodatkowe 2,6 mln złotych dla Szpitala Klinicznego im. H. Święcickiego przy ul. Przybyszewskiego w Poznaniu na walkę z koronawirusem. Ma to być kolejna placówka medyczna w Wielkopolsce, która wykona około dwóch tysięcy testów w kierunku wirusa SARS-CoV-2. Na ochronę i zabezpieczenie pracowników wielkopolskich placówek medycznych przed koronawirusem samorząd województwa wielkopolskiego przekazał już łącznie ok. 25 mln zł z unijnych środków.

Więcej informacji: Szpital przy Przybyszewskiego będzie robił testy w kierunku koronawirusa. Marszałek dał na to 2,6 mln złotych

13.35

Zgodnie z zapowiedziami - policyjne patrole kontrolują sytuację na dworcach, przystankach i węzłach komunikacyjnych. Ma to związek z wydanymi przez rząd zaleceniami dotyczącymi m.in. maksymalnej liczby pasażerów w autobusach i tramwajach. Ma to zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa. - Na przystankach ludzi było niewiele, w pojazdach komunikacji miejskiej nie zaobserwowaliśmy przepełnienia - relacjonuje mł. insp. Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji. Kontrole mogą powrócić w nowym tygodniu.

Czytaj więcej: MPK Poznań: Policja od rana sprawdza, czy autobusami i tramwajami nie jeździ za dużo pasażerów

13.00

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenia koronawirusem u dwóch lekarzy ze Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego im. H. Święcickiego z oddziału przy ul. Przybyszewskiego i oddziału przy ul. Grunwaldzkiej. Nie wiadomo na razie, jakie oddziały zostaną zamknięte, ani kto zostanie poddany kwarantannie. Pracownicy sanepidu zbierają informacje z kim medycy mieli ostatnio kontakt. Nieoficjalnie wiemy, że jeden z zakażonych lekarze jest kardiologiem.

Więcej tutaj: Lekarze z dwóch oddziałów Szpitala Klinicznego im. H. Święcickiego przy Przybyszewskiego i Grunwaldzkiej z Poznania zakażeni koronawirusem

12.20

Dr Sabina Olex-Condor, polska lekarka pracująca na co dzień w małym madryckim szpitalu, opowiada o sytuacji Hiszpanii i walce z pandemią COVID-19, ale także o swoich obserwacjach dotyczących osób zakażonych koronawirusem, posiadających zwierzęta domowe. Czy psiarze i kociarze są odporniejsi?

Czytaj więcej na ten temat: Psy i koty uratują nas przed koronawirusem? Lekarka z Hiszpanii przypuszcza, że zwierzęta domowe zwiększają odporność

11.42

Wyciągnijmy wnioski z tego, co się stało i co jeszcze może się wydarzyć. Starajmy się jakoś zabezpieczyć na przyszłość – mówi Paweł Szkotak, dyrektor Teatru Biuro Podróży w rozmowie z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru.

Przeczytaj cały wywiad tutaj: Paweł Szkotak: Polska kultura dała sobie radę z zaborami i wojną. Poradzi też sobie z epidemią koronawirusa

11.00

Z powodu epidemii koronawirusa urzędy skarbowe nie przyjmują interesantów. Ale ci, którzy już złożyli PIT, nie muszą się martwić - zwrot podatku otrzymają jak zwykle - najpóźniej po 45 dniach, jeśli skorzystali z systemu e-deklaracje lub Twój e-PIT lub nie później niż po trzech miesiącach od złożenia deklaracji na papierze, także wtedy, jeśli wrzucili ją do urny wystawionej w urzędzie skarbowym.

Czytaj więcej: Urzędy skarbowe zamknięte z powodu koronawirusa dla interesantów do 10 kwietnia, ale zwrot podatku dostaniesz w terminie

10.11

Uwaga na fałszywe wiadomości o szczepieniach na koronawirusa!

Więcej informacji tutaj: Ministerstwo Rodziny ostrzega: Oszustw "na koronawirusa" będzie coraz więcej

9.45

U jednego z pracowników Wielkopolskiego Centrum Onkologii w Poznaniu w czwartek potwierdzono zakażenie koronawirusem. Z tego powodu Oddział Chirurgii Onkologicznej Chorób Piersi został zamknięty.

Więcej informacji: Koronawirus w Poznaniu: Zakażony pracownik Wielkopolskiego Centrum Onkologii. Zamknięto jeden z oddziałów

9.00

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o wynikach najnowszych testów na zakażenie koronawirusem. Niestety, w Wielkopolsce odnotowano kolejne cztery przypadki zakażenia. Wśród nich jest dziecko.

Czytaj więcej: Nowe przypadki koronawirusa w Wielkopolsce. Zakażone jest kolejne dziecko. To już 75 osób

8.20

Lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni, diagności laboratoryjni, ale także wolontariusze - to oni codziennie walczą o nasze zdrowie. Teraz ich walka stała się jeszcze trudniejsza, bo przeciwnikiem jest koronawirus, który z dnia na dzień powoduje zakażenie u kolejnych osób. Jednak oni nie dają za wygraną.

Tutaj przeczytacie więcej o bohaterach ostatnich dni: Koronawirus w Poznaniu: Bohaterowie trudnych czasów. Działają, gdy my zostajemy w domach

7.54

Jak wyleczyć koronawirusa? - Nie ma jednego skutecznego leku - mówi prof. Iwona Mozer-Lisewska, ordynator oddziału zakaźnego w szpitalu miejskim im. Strusia w Poznaniu.

Przeczytaj całą rozmowę: Lek na koronawirusa? "Cały medyczny świat pracuje nad tym, by znaleźć lek" - mówi prof. Iwona Mozer-Lisewska

7.32

Sporą nieodpowiedzialnością wykazał się mężczyzna, który mimo bycia objętym nakazem kwarantanny w czwartek przywiózł ciężarną żonę do Szpitala Specjalistycznego w Pile. Za złamanie zasad kwarantanny grozi mu 30 tys. zł kary.

Czytaj więcej: Zamiast siedzieć w domu na kwarantannie przywiózł ciężarną żonę do szpitala w Pile. Grozi mu 30 tys. zł kary

^PIĄTEK - 27.03.2020^

20.40

Mamy 58 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. Potwierdzone przypadki dotyczą: 40 osób z woj. mazowieckiego, 8 osób z woj. podkarpackiego, 3 osób z woj. podlaskiego, 3 osób z woj. warmińsko-mazurskiego, 2 osób z woj. opolskiego oraz po 1 osobie z woj. pomorskiego i wielkopolskiego. Ministerstwo Zdrowia poinformowało także, że potwierdzono śmierć dwóch osób w szpitalu w Warszawie. Zmarli to: 78-letni mężczyzna i 84-letnia kobieta zakażeni koronawirusem. Oboje mieli choroby współistniejące.

Zakażony z Wielkopolski to 23-latek z powiatu kaliskiego.Więcej: Koronawirus: Kolejny przypadek zakażenia w Wielkopolsce. Potwierdzono także śmierć dwóch osób w Polsce. Łącznie jest 1221 zakażonych

20.35

W Instytucie Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk powstała "wirusowa grupa wsparcia". To około 40 osób, które postanowiło zaangażować się w pomoc przy wykrywaniu koronawirusa. W ciągu kilku dni zbadali prawie 1000 próbek. Co więcej, naukowcy z Instytutu planują także opracować własny test na koronawirusa, który byłby dużo tańszy i dostępny na miejscu.

Więcej: Koronawirus w Poznaniu: Naukowcy z Instytutu Chemii Bioorganicznej pomagają wykrywać koronawirusa. Tworzą własne testy

20.25

Na terenie województwa wielkopolskiego w dniu 26 marca z powodu podejrzenia koronawirusem objętych nadzorem epidemiologicznym jest 5159 osób, hospitalizowanych jest ogółem 81 osób, a poddanych izolacji lub kwarantannie jest 7445 osób

19.15

Posłowie przyjęli w czwartek zmiany w regulaminie Sejmu umożliwiające głosowanie zdalne. W piątek w taki sposób ma zostać przegłosowane wprowadzenie Tarczy Antykryzysowej. Czwartkowe posiedzenie było wyjątkowe, posłowie obradowali w kilku salach parlamentu.

Więcej: Sejm: Transmisja na żywo. Przegłosowano zmiany w regulaminie. Zdalne posiedzenie ws. Tarczy Antykryzysowej

18.50

Urząd Marszałkowski w Poznaniu przekaże 100 tys. zł poznańskim naukowcom PAN na produkcję testów do wykrywania koronawirusa. Instytut Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk w Poznaniu postanowił opracować własny test, by wspomóc Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Poznaniu.

Więcej: Koronawirus w Wielkopolsce: Marszałek przekaże naukowcom z Poznania 100 tys. złotych na testy do wykrywania koronawirusa

18.30

Przez epidemię koronawirusa wprowadzono także specjalne środki ostrożności w poznańskim Areszcie Śledczym. Do odwołania wprowadzono zakaz odwiedzania osadzonych, nie są także odprawiane nabożeństwa. Do aresztu, na spotkanie z klientem, mogą za to wejść adwokaci. Muszą wypełnić ankietę o stanie zdrowia oraz mają mierzoną temperaturę.

Więcej: Areszt Śledczy w Poznaniu: Przez koronawirusa wstrzymano odwiedziny osadzonych. Wejść mogą adwokaci, którzy mają mierzoną temperaturę

18.00

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 43 przypadkach koronawirusa w Polsce. Cztery z nich dotyczą województwa wielkopolskiego. Łącznie w Wielkopolsce zakażonych jest 70 osób.

Więcej: Koronawirus: Kolejne cztery przypadki zakażeń w Wielkopolsce. W całej Polsce są już 1163 zakażone osoby. 14 z nich nie żyje

17.00

W czwartek rozpocznie się dwudniowe posiedzenie Sejmu. Posłowie mają przyjąć zmiany w regulaminie Sejmu, dzięki którym możliwe będą częściowo "zdalne obrady" za pośrednictwem internetu. Dopiero w piątek ma odbyć się debata i głosowanie ws. tzw. tarczy antykryzysowej.

Więcej: Koronawirus w Polsce. Sejm: Transmisja na żywo. Głosowanie tylko w sprawie zmian w regulaminie

16.40

Doktor Jacek Górny, szef Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w miejskim szpitalu im. Józefa Strusia przy ul. Szwajcarskiej (dziś to szpital zakaźny), a także rzecznik placówki opowiada o codziennej pracy, jaką wykonują lekarze i pielęgniarze. A także o zagrożeniach, jakie nie tylko koronawirus przed nimi stawia, ale także administracja i sami pacjenci.

Więcej: Koronawirus w Poznaniu. Kaszlący i z katarem zablokują strategiczny szpital dla Wielkopolski? Pacjentów bezobjawowych zgłasza się zbyt wiele

15.19

Trudno jednoznacznie powiedzieć ile Poznań straci na pandemii koronawirusa, bo nie wiadomo, jak długo potrwa ta sytuacja. Z bardzo wstępnych szacunków wynika jednak, że może być to kwota od 100 do 500 milionów złotych - tłumaczy w rozmowie z "Głosem" Mariusz Wiśniewski, wiceprezydent Poznania.

Więcej: Wiceprezydent Poznania Mariusz Wiśniewski apeluje do rządu: Skupcie na się na walce z pandemią, a nie uderzaniu w samorządy

14.52

Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania, zwrócił się do wojewody wielkopolskiego z prośbą o skierowanie policji, straży pożarnej czy też żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej na poznańskie przystanki. Dlaczego? - Aby zabezpieczyli możliwość egzekwowania idiotycznych rządowych zaleceń, będących dowodem na to, że władze Polski nie wiedzą, jak funkcjonuje transport publiczny, bo z niego po prostu nie korzystają – odpowiada Jaśkowiak.

Więcej: Prezydent Jaśkowiak apeluje o policję i wojsko na przystankach. Po co? Aby "egzekwowali idiotyczne rządowe zalecenia"

14.39

Pracują po kilkanaście godzin dziennie z narażeniem życia swojego i swoich rodzin. Mówią, że boją się, ale z pracy nie zmierzają rezygnować na czas pandemii, bowiem to ich służba. O pracy pracowników laboratorium opowiada Barbara Kozub, kierownik Laboratorium Mikrobiologii i Parazytologii Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu, gdzie przeprowadzane są testy na obecność koronawiursa.

Czytaj: Jak wygląda praca pracowników laboratorium? Za średnio 3100 złotych brutto diagności stają do walki z koronawirusem

14.15

Badania laboratoryjne potwierdziły dodatnie wyniki u kolejnych 4 osób z Wielkopolski. Wszystkie osoby w dobrym stanie zdrowia przebywają w domach. Miały kontakt z osobą zakażoną.Więcej: Koronawirus: Kolejne cztery przypadki zakażeń w Wielkopolsce. W całej Polsce już ponad 1100 zainfekowanych. 14 osób nie żyje

13.52

Związek Międzygminny GOAP apeluje, aby nie zamykać na klucz śmietników. Powodem jest troska o zdrowie pracowników firm śmieciowych, którzy odbierają odpady. Dzięki temu, że nie muszą oni otwierać altanek, są mniej narażeni na zarażenie koronawirusem.

Więcej: GOAP apeluje: Nie zamykajcie śmietników! Dzięki temu pracownicy firm śmieciowych są lepiej chronieni

13.40

CKE wyznaczyło daty dla próbnych matur w szkołach. W czasie kwarantanny i zdalnej nauki w dniach 2-8 kwietnia arkusze maturalne można będzie ściągnąć ze strony Centralnej oraz Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych. Dla tych uczniów, którzy z przyczyn technicznych nie będą mogli pobrać arkuszy, szkoły mają zapewnić i dostarczyć wydrukowany test maturalny. Zobacz kalendarz próbnych matur 2020 roku.

Więcej: Próbna matura 2020: Egzaminy odbędą się zdalnie. Wiemy, kiedy CKE opublikuje arkusze maturalne

13.27

W związku z zagrożeniem koronawirusem sieć sklepów Lidl zdecydowała się wprowadzić w swoich sklepach kasy pierwszeństwa. Określone grupy klientów będą mogły zrobić w nich zakupy poza kolejką.

Więcej: Lidl wprowadza kasy pierwszeństwa w sklepach - zobacz, kto będzie uprawniony do zakupów bez stanie w kolejce

13.24

Przed szpitalem zakaźnym przy ul. Szwajcarskiej w Poznaniu powstała strefa zakaźna. Od teraz nikt nie będzie mógł wyjść z placówki i wjechać na jej teren bez wiedzy personelu medycznego. W czwartek rano wojsko dostarczyło kolejne kontenery, które staną przy oddziale ratunkowym i będą pełniły rolę izolatek dla zakażonych koronawirusem pacjentów.

Zobacz: Wojsko otoczyło szpital zakaźny przy Szwajcarskiej. Powstała tam strefa zakaźna i stanęły kontenery-izolatki [ZDJĘCIA]

12.50

Apele o pozostanie w domu, zaostrzenia dotyczące przemieszczania się, zamknięte szkoły, lokale usługowe i instytucje kultury. Wszystko po to, by ograniczać rozpowszechnianie się koronawirusa w Polsce. Tymczasem przed Starostwem Powiatowym w Poznaniu ustawiają się tłumy. Poznaniacy nie stosują się do zaleceń rządu?

Zobacz: Rząd wprowadził nowe zaostrzenia dotyczące unikania tłumów. Tymczasem przed starostwem ustawiają się kolejki

12.28

Na początku tygodnia prezydent Poznania otrzymał od służb sanitarnych nakaz natychmiastowego zamknięcia z powodu pandemii koronawirusa rynków i ryneczków. Teraz te same służby wycofują się z tego pomysłu. - Oczekujemy od rządu i państwowych instytucji czytelnych komunikatów. Z jednej strony walczymy o zdrowie, z drugiej o miejsca pracy - stwierdza Mariusz Wiśniewski, wiceprezydent Poznania.

Więcej: Koronawirus w Poznaniu: Ryneczki i targowiska będą otwarte? Służby sanitarne nagle zmieniają zdanie

12.19

Wiele przychodni lekarskich i gabinetów specjalistycznych zamknięto ze względu na rozpowszechnianie się koronawirusa w Polsce. W niektórych z nich porady z lekarzem odbywają się telefonicznie. W województwie wielkopolskim są jednak czynne gabinety stomatologiczne. Gdzie można umówić się na wizytę do dentysty w Wielkopolsce? Narodowy Fundusz Zdrowia w Poznaniu opublikował listę 213 czynnych gabinetów stomatologicznych.

Szczegóły: Koronawirus w Wielkopolsce: Wizyta u dentysty. Sprawdź, które gabinety stomatologiczne są czynne

11.57

Wielkopolscy fani muzyki rockowej nie mają powodu do radości. Kiedy organizatorzy największych poznańskich festiwali muzycznych, takich jak Spring Break czy Ethno Port decydują się przełożyć je na późniejszy termin, władze Jarocina podejmują decyzję o odwołaniu tegorocznej edycji Jarocin Festiwal, który miał odbyć się 10 i 11 lipca.

Więcej: Koronawirus w Wielkopolsce: Jarocin Festiwal 2020 odwołany! Kolejna edycja imprezy dopiero w 2021 roku

11.35

Odroczenie płatności czynszu, rozłożenie na raty płatności, nie naliczanie odsetek z związku z powstałym zadłużeniem – takie propozycje ma Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych w Poznaniu dla najemców lokali użytkowych należących do miasta.

Sprawdź: ZKZL proponuje przedsiębiorcom odroczenie płatności czynszów za kwiecień i maj. Trzeba złożyć wniosek

11.28

Organizatorzy 13. PKO Poznań Półmaratonu podali nową datę jednego z największych biegów w Wielkopolsce. Tradycyjna impreza dla biegaczy odbędzie się w kwietniu, ale przyszłego roku, konkretnie w niedzielę, 18 kwietnia 2021. W tym roku z powodu epidemii koronawirusa 13. PKO Poznań Półmaraton musiał być odwołany.

Więcej: 13. PKO Poznań Półmaraton 2020 przełożony na 2021 rok. Sprawdź, jak odzyskać opłatę startową

11.12

Koronawirus uderzył w sport w całej Europie. Wstrzymanie rozgrywek ligowych to wielki cios dla polskich klubów piłkarskich. Ile miesięcy Lech Poznań może przeżyć bez wpływów? Jak klub zweryfikuje swoją politykę transferową? Jak kryzys gospodarczy odbije się na sponsorach Kolejorza? M.in. o tym rozmawiamy z Karolem Klimczakiem, prezesem Lecha Poznań.

Czytaj: Karol Klimczak: Będziemy grali o to, by przeżyć i utrzymać się na powierzchni

11.00

Bezpłatna strefa parkowania oraz przywrócenie codziennego rozkładu jazdy komunikacji miejskiej - tego domaga się wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk od prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka w okresie pandemii koronawirusa. Wojewoda skierował do prezydenta pismo, w którym argumentuje, że dzięki temu Poznań będzie lepiej przystosowany do walki z koronawirusem.

Sprawdź: Wojewoda domaga się bezpłatnej strefy parkowania i przywrócenia codziennego rozkładu jazdy MPK

10.51

Mimo zagrożenia koronawirusem produkcja w fabryce Solarisa trwa nieprzerwanie. Związkowcy uważają, że to narażanie ich na nadmierne ryzyko. Zarząd zapewnia, że robi wszystko, by chronić zdrowie załogi. Konflikt płacowy zszedł na dalszy plan.

Czytaj: Solaris nie wstrzymuje produkcji z powodu koronawirusa. "Pracujemy, ale się boimy" - mówią związkowcy

10.29

W związku z ograniczeniami, jakie wprowadził rząd z powodu epidemii koronawirusa w Polsce, policjanci będą sprawdzać, czy Polacy przestrzegają nowych zasad. Takie działania są zaplanowane także w Poznaniu i całej Wielkopolsce. Policjanci zakładają, że przez najbliższe dni będą obserwować i pouczać, ale nie wykluczają, że w sytuacjach znaczących naruszeń nałożą mandaty na winowajców.

Więcej: Koronawirus w Wielkopolsce: Policjanci będą kontrolować, czy mieszkańcy przestrzegają zaleceń. Także w autobusie i tramwaju. Możliwe mandaty

10.15

Według raportu Ministerstwa Zdrowia z godziny 9.20 w czwartek, 26 marca - liczba zakażonych koronawirusem w Polsce wynosi 1085. 15 osób zmarło. Najnowszy raport wskazuje na 34 nowe przypadki zakażenia wirusem, z czego trzy dotyczą Wielkopolski.

Więcej: Koronawirus: Kolejne trzy przypadki zakażeń w Wielkopolsce. W całej Polsce już ponad tysiąc zainfekowanych. 15 osób nie żyje

9.13

Jeśli teraz władze twierdzą, że nie ma pods

Materiał oryginalny: Koronawirus w Poznaniu i Wielkopolsce: Ile osób jest zakażonych? Ministerstwo informuje o nowych przypadkach [RAPORT NA ŻYWO - 31.03.2020] - Głos Wielkopolski

Komentarze 4

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

"Teraz powinniśmy bardziej o siebie zadbać. Palenie temu nie sprzyja, ale jeśli ktoś „musi” palić, to polecam podgrzewarki. W internecie jest dostępny kod IQOSXX120, który zmniejsza cenę urządzenia o ponad 50%, w dodatku działa online, więc #zostanwdomu!

"

K
Kobieta

Szkoda ze nikt nie interesuje się kobietami w ciąży. I zostały pozostawione same sobie 😔

G
Gość

"Relacja na żywo" ze śmierci osób zarażonych wiruserm. Można przecież napisać "na bieżąco" albo "najświeższe informacje". Tacy światowi jesteście...

j
joanna

Polecam mapę www.gdziewirus.pl pokazuje wszstkie zgony i zachorowania w poznianiu

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3