Lech – Jarota 1:0: Skromne zwycięstwo Kolejorza w sparingu

Bartosz Ślusarski
Bartosz Ślusarski archiwum/eM
Dopiero w ostatnich minutach sparingu z drugoligową Jarotą Jarocin grający w najmocniejszym możliwym składzie Lech zapewnił sobie zwycięstwo 1:0.

We wtorkowym sparingu w Lechu zabrakło kontuzjowanego Artjoma Rudneva oraz zawodników powołanych na zgrupowania swoich reprezentacji narodowych. Mimo to skład Kolejorza wcale nie był słaby, ale w 6. minucie bliżsi zdobycia gola byli piłkarze Jaroty. Strzał Huberta Nawrockiego zza pola karnego sprawił spore trudności Jasminowi Buriciowi.

Później przewagę optyczną uzyskali lechici. W 12. minucie groźnie z rzutu wolnego uderzał Jakub Wilk, a osiem minut później Mateusz Możdżeń, ale wynik pozostawał bez zmian. W 27. minucie powinno być 1:0, ale Adrian Owczarek nie przegrał pojedynek sam na sam z Buriciem.

Pod koniec pierwszej połowy kolejne okazje mieli Ubiparip i Arboleda, ale żadnej nie udało się zamienić na gola.

Druga połowa spotkania podobnie jak pierwsza rozpoczęła się od ataków Jaroty. W 54 minucie po fatalnej stracie obrońców Lecha piłka trafiła do niepilnowanego w polu karnym Patryka Cierniewskiego, jednak ten uderzył obok słupka.

Trzy minuty później Kolejorz powinien prowadzić. Po dośrodkowaniu Wilka Brzostowski odbił piłkę pod nogi Wojciecha Golli, ale ten nie trafił w pustą bramkę! W 70. minucie znów po podaniu Wilka Możdżeń z siedmiu metrów uderzył nad poprzeczką.

Jakby tego było mało, cztery minuty później Siergiej Kriwiec pogubił się w sytuacji sam na sam i nie zdołał uderzyć nawet w światło bramki.

W 80. minucie sytuację jeden na jeden zmarnowali goście z Jarocina – Cierniawski trafił jedynie w zewnętrzną część słupka. Dwie minuty później w sytuacji sam na sam dla odmiany znalazł się Bartosz Ślusarski, który przelobował bramkarza, ale zmierzającą do bramki piłkę głową wybił Bartosz Kieliba.

Wreszcie w 87. minucie po dośrodkowaniu Kriwca głową strzelał Marcin Kamiński. Bartosz Musioł odbił to uderzenie, ale z dobitką zdążył Ślusarski, który strzałem do pustej bramki, zapewnił swojej drużynie zwycięstwo 1:0.

Lech Poznań - Jarota Jarocin 1:0 (0:0)

Bramka: 87. Ślusarski

Sędziował: Sylwester Baryczkowski

Lech: Burić (46. Kotorowski) - Bruma (75. Maślany), Wołąkiewicz (46. Kamiński), Arboleda (46. Djurdjević), Henriquez (46. Kikut) - Możdżeń, Injac (46. Golla), Drygas (84. Henriquez) - Wilk, Ubiparip (46. Ślusarski), Kriwiec.

Jarota: Brzostowski (66. Musioł) - Oczkowski (46. Majusiak), Kieliba, Piotr, Śliwa - Danielak (46. Kamiński), Grobelny (66. Czabański), Nawrocki (46. Skowron), Pawlak (46. Cierniewski) - Nawrocik (46. Tomkowiak), Owczarek (66. Wiła).