Lech Poznań - Polska U-21 3:4: Arboleda już gra i strzela dla Kolejorza!

Manuel Arboleda
Manuel Arboleda archiwum/eM
Piłkarze Lecha rozegrali sparing z reprezentacją Polski do lat 21. Przegrali 3:4, a jedną z bramek dla Kolejorza zdobył wracający po kontuzji Manuel Arboleda.

Lech wystąpił w tym meczu oczywiście w mocno rezerwowym składzie, gdyż zabrakło zawodników powołanych na zgrupowania swoich reprezentacji, a tych jest w Kolejorzu bez liku – Grzegorz Wojtkowiak, Rafał Murawski, Semir Stilić – żeby wymienić tylko tych najważniejszych. Zabrakło też kontuzjowanego Artjoma Rudneva.

Przerwę na mecze reprezentacji narodowych trener Jose Mari Bakero postanowił wykorzystać na sparing, w którym szansę pokazania swojej formy otrzymali ci, którzy w ekstraklasie nie grają za wiele lub dopiero wracają po dłuższych przerwach spowodowanych kontuzjami, od pierwszej minuty grał m.in. Marcin Kikut.

Gdy minął nieco ponad kwadran,s Kolejorz już ten mecz przegrywał 0:2. W 14. minucie Krzysztofa Kotorowskiego w sytuacji sam na sam pokonał Arkadiusz Woźniak, a dwie minuty później drugiego gola głową zdobył Paweł Wszołek. Na kontaktową bramkę lechitów trzeba było poczekać do 40. minuty, kiedy podanie Bartosza Ślusarskiego wykorzystał Jakub Wilk.

Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy Lech wyrównał. Świetny powrót do drużyny zanotował Manuel Arboleda, który w przerwie zmienił Karola Zaniewskiego. W 47. minucie „Manu” wepchnął piłkę do siatki po dośrodkowaniu Siergieja Kriwca.

Sześć minut później po faulu na Kriwcu Lechowi został przyznany rzut karny. Tomasz Ptak obronił uderzenie Vojo Ubiparipa, ale wobec dobitki Mateusza Mozdżenia był bezradny.

Mimo prowadzenia Lech to spotkanie i tak przegrał. Jeszcze dwukrotnie na listę strzelców wpisał się bowiem Arkadiusz Woźniak, którego bramki ustaliły wynik meczu na 4:3 dla reprezentacji Polski.

Warto odnotować, że do 64. minuty w barwach reprezentacji polski występował podstawowy obrońca Warty Poznań, Maciej Wichtowski.

Lech Poznań – Polska U-21 3:4 (1:2)

Bramki: 40. Wilk 47. Arboleda, 54. Możdżeń - 14., 66., 71. Woźniak , 16. Wszołek.

Sędziował:
Adam Lyczmański (Bydgoszcz)

Lech: Kotorowski - Kikut (46. Kędziora), Zaniewski (46. Arboleda), Wołąkiewicz (46. Djurdjević), Henriquez (46. Bruma) - Drygas, Injac (46. Kriwiec), Możdżeń (77. Pietras) - Wilk (77. Kotwica), Ubiparip (64. Jakóbowski), Ślusarski.

Polska U-21: Kurto (46. Ptak) - Wichtowski (64. Malarczyk), Krychowiak, Jędrych, Oleksy - Przybecki (64. Kupisz), Matras (64. Borysiuk), Rakowski (64. Lisowski), Ałdaś (64. Kucharczyk) - Woźniak, Wszołek

Rudnev ma kontuzję!

Po meczu z Polonią okazało się, że Artjom Rudnev ma naciągnięty mięsień półścięgnisty. Na urazy narzekają też Hubert Wołąkiewicz i Marciano Bruma.