Lech Poznań przegrał na Bułgarskiej z Widzewem Łódź 0:1

Grzegorz Szkiłądź
Artiom Rudnev nie znalazł sposobu na przechytrzenie Jarosława Bieniuka
Artiom Rudnev nie znalazł sposobu na przechytrzenie Jarosława Bieniuka Marek Zakrzewski
Lech Poznań przegrał na własnym boisku z Widzewem Łódź 0:1. Jedynego gola zdobył w drugiej połowie Bruno Pinheiro. Czy to koniec trenera Jose Bakero w Kolejorzu?

Poznańska Lokomotywa nie wykorzystała szansy, by doścignąć czołówkę, która zgubiła punkty. To już piąta porażka w sezonie i piąty mecz z rzędu bez strzelonego gola.

Przed spotkaniem Jose Bakero apelował do swoich pomocników, by ci częściej strzelali z dystansu. W pierwszej połowie starcia z Widzewem szczęścia próbowali Rafał Murawski, Dimitrije Injac i Siergiej Kriwiec. Jednak za każdym razem Maciej Mielcarz odprowadzał tylko futbolówkę wzrokiem.

Najbardziej musiał wysilić się w 22. min. Semir Stilić dośrodkował z rzutu rożnego. Najwyżej w polu karnym wyskoczył Marcin Kamiński, który uderzył głową z czterech metrów. Golkiper Widzewa fenomenalnie odbił futbolówkę.

Zobacz galerię zdjęć z meczu

W rewanżu groźnie po kornerze strzelał głową Jarosław Bieniuk. Piłka spadła na siatkę bramki Jasmina Buricia.

Do przerwy Kolejorz nie mógł znaleźć sposobu na dobrze broniących się rywali. Sytuacja nie zmieniła się w drugiej połowie.

Dramat Lecha zaczął się w 57. min. Dudu zgrał piłkę do Bruno Pinheiro. Ten przyjął ją sobie bez problemu i strzelił z ok. 20 metrów po ziemi. Futbolówka zatrzepotała w siatce tuż przy słupku. Injac i Murawski statystowali, gdy widzewiak uderzał na bramkę.

Potem podopieczni Bakero nawet nie próbowali grać pressingiem. Całkowicie zeszło z nich powietrze i poruszali się po boisku bez ładu i składu.

- Grać na całego i walczyć do upadłego - krzyczeli kibice. Nic z tego. Do ostatniej minuty meczu już nic się nie zmieniło. Piłkarzy pożegnały gwizdy. Niektórzy fani machali Bakero białymi chusteczkami.

- Takiego meczu nie mogliśmy przegrać. Trzeba wyciągnąć konsekwencje - uciął krótko Grzegorz Wojtkowiak.

Lech Poznań - Widzew Łódź 0:1 (0:0)
Bramka: Bruno Pinheiro (57).
Lech: Burić - Wojtkowiak, Wołąkiewicz (46. Bruma), Kamiński, Henriquez - Kriwiec, Injac (77. Ubiparip), Murawski, Tonev - Stilić - Rudnev.
Widzew: Mielcarz - Bartkowski, Ukah, Bieniuk, Paraíba - Budka (90. Mroziński), Pinheiro, Abbès, Panka, Ostrowski (46. Okachi) - Grzelczak (93. Stępiński).
Sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa).
Widzów: 11 000.

LECH POZNAŃ - WIDZEW ŁÓDŹ: TAK RELACJONOWALIŚMY NA ŻYWO. KLIKNIJ!

PRZED MECZEM: To już ostatnia prosta rundy jesiennej. Jeżeli piłkarze Lecha Poznań marzą jeszcze o tym, by liczyć się w walce o mistrzostwo Polski, muszą dzisiaj wygrać z Widzewem Łódź.

Wyniki 15. kolejki układają się idealnie dla podopiecznych Jose Bakero. Swoje mecze przegrały Śląsk Wrocław i Legia Warszawa. Nie wykorzystanie tych potknięć byłoby grzechem...

Lech musi się przełamać. Licznik minut bez bramki bije kolejne rekordy. 386 to ostatnie wskazanie i nic nie zapowiada, że to koniec. Artiom Rudnev, od którego goli Kolejorz jest uzależniony nie trafił do siatki od 457 minut. Poznaniacy grają wolno, bez błysku i gubią punkty w starciach ze znacznie niżej notowanymi rywalami.

- Rozmawiamy w szatni o naszej indolencji strzeleckiej. Jednak mamy nadzieję, że w niedzielę wreszcie się przełamiemy. Widzew gra twardo i traci mało goli, ale wydaje mi się, że znajdziemy sposób na pokonanie bramkarza rywali. Ostatnio wyraźnie nam nie idzie i siedzi nam to w głowach. Najwyższy czas to zmienić - zapowiada pomocnik Lecha Mateusz Możdżeń.

Po tym spotkaniu poznaniacy zmierzą się jeszcze z ŁKS Łódź oraz Zagłębiem Lubin. Plan Bakero na finisz jesieni? - Musimy zdobyć w tych meczach dziewięć punktów! - zaznacza opiekun Kolejorza. Nie mamy nic przeciwko...