Lech przegrał z Panathinaikosem Ateny 0:1

SZKI
Jakub Wilk napędzał akcje ofensywne Kolejorza
Jakub Wilk napędzał akcje ofensywne Kolejorza Marek Zakrzewski / Zdjęcie archiwalne
W swoim pierwszym sparingu na obozie w Bawarii Lech Poznań przegrał z Panathinaikosem Ateny 0:1 (0:0).

W 87. min. błąd obrony Kolejorza i Krzysztofa Kotorowskiego wykorzystał Bryce Moon. Najpierw piłkę stracił Ben Starosta, futbolówka trafiła do Moona. Ten wyprzedził Luisa Henriqueza i strzelił w Kotorowskiego. Bramkarz Lecha odbił piłkę w bok, gdzie dopadł do niej Moon i kopnął do pustej bramki.

Poznańska Lokomotywa nie była zespołem dużo gorszym od Greków. Od pierwszych minut spotkania szansę pokazania się dostali młodzi zawodnicy: Mateusz Możdżeń, Kamil Drygas, Marcin Kamiński i Jarosław Ratajczak.

Najlepszą okazję w pierwszej połowie zmarnował Bartosz Ślusarski. Zawodnik Lecha znalazł sobie w polu karnym Greków pozycję do strzału, ale fatalnie spudłował.

Po przerwie na boisku pojawił się testowany przez Kolejorza Ben Starosta - Anglik polskiego pochodzenia, reprezentant Polski na mistrzostwach świata do lat 20 rozegranych cztery lata temu. I to on miał udział przy straconej bramce w końcówce spotkania.

Szansa na rehabilitację już niedługo. Kolejny mecz Kolejorza w środę z Rubinem Kazań.

Lech Poznań - Panathinaikos Ateny 0:1 (0:0)Bramka: Bryce Moon (87).

Lech w pierwszej połowie: Krzysztof Kotorowski - Grzegorz Wojtkowiak, Hubert Wołąkiewicz, Marcin Kamiński, Jarosław Ratajczak - Kamil Drygas, Dimitrije Injac - Mateusz Możdżeń, Semir Stilić, Bartosz Ślusarski - Artjoms Rudnevs.

Lech w drugiej połowie: Krzysztof Kotorowski - Ben Starosta, Ivan Djurdjević, Manuel Arboleda, Luis Henriquez - Wojciech Golla, Marcin Kamiński (79. Mateusz Możdżeń) - Jacek Kiełb, Rafał Murawski, Jakub Wilk - Vojo Ubiparip.