MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Mistrzowie Kodowania: SP nr 58 z Cyfrową Klasą Samsung

Waldemar Kaiser
Mistrzowie Kodowania: SP nr 58 z Cyfrową Klasą Samsung
Mistrzowie Kodowania: SP nr 58 z Cyfrową Klasą Samsung Samsung/Mistrzowie Kodowania
Szkoła Podstawowa nr 58 w Poznaniu została doceniona za wyjątkowe zaangażowanie w realizację programu Mistrzowie Kodowania, a w szczególności za wkład w rozpowszechnianie nauki kodowania w województwie. Jedna ze szkolnych klas została wyposażona w najnowocześniejsze rozwiązania edukacyjno-informatyczne - Cyfrową Klasą Samsung.

Program Mistrzowie Kodowania realizowany jest w 120 placówkach. W Szkole Podstawowej nr 58 prowadzą go dwie nauczycielki matematyki, Anna Cieślarczyk i Grażyna Kędzia. W ciągu trzech miesięcy przeszkoliły 71 dzieci z klas 4-6. Młodzi mistrzowie kodowania tworzyli własne prezentacje, aplikacje, gry i projekty graficzne.
Zajęcia z programowania uzupełniane były konkursami dla najmłodszych dzieci.

Zobacz więcej: Mistrzostwa MTB: Poznaniak królem rowerowej dyscypliny? [ZDJĘCIA]

- Jak przyjeżdżają do nas delegacje z innych szkół, to chcą zobaczyć lotnisko i lekcje programowania. – mówi zebranym gościom Joanna Staniewicz, dyrektor SP nr 58 – Uczniowie, którzy już przeszli kurs w ramach Mistrzów Kodowania, na przerwach uczą młodszych kolegów scratchowania. To już moda u nas, taki trend. Chcesz być fajny, to musisz programować - podkreśla.

Szkoła doceniona została nie tylko za wyjątkowe zaangażowanie w realizację programu Mistrzowie Kodowania, ale również za partnerskie relacje pomiędzy uczniami i nauczycielami, nauczycielami i rodzicami, oraz wewnątrz samego grona pedagogicznego.

Przedstawiciele programu Mistrzowie Kodowania i Samsunga dostrzegli innowacyjne podejście do nauczania, nastawione przede wszystkim na budowanie relacji i wykorzystywanie najnowszych technologii.

Mistrzowie Kodowania to projekt edukacyjny mający na celu upowszechnienie nauki programowania w polskich szkołach. Obejmuje on uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z całej Polski. W ramach zajęć dzieci i młodzież uczą się programowania w intuicyjnym języku Scratch, stworzonym przez specjalistów z Massachusets Institute of Technology z USA. Nauczyciele biorący udział w programie zostają przeszkoleni przez ekspertów, by przez cały rok szkolny prowadzić zajęcia programowania w swoich placówkach edukacyjnych.

Skomentuj:

Mistrzowie Kodowania: SP nr 58 z Cyfrową Klasą Samsung

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dzień Matki. Jak kobiety radzą sobie na rynku pracy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poznan.naszemiasto.pl Nasze Miasto