MKS Poznań bliżej II ligi

MKS Poznan
MKS Poznan
Piłkarze ręczni MKS Poznań zrobili duży krok w kierunku II ligi. W pierwszym meczu pierwszej rundy barażowej rozgromili Bór Oborniki Śląskie 31:8 (18:5).

24 maja miał być dniem, w którym poznańscy szczypiorniści pierwszy raz mieli zagrać w rozgrywkach seniorskich i walczyć o awans do II ligi, jednak ten mecz był łatwiejszy niż wszyscy się spodziewali.

Już w pierwszej minucie Bór Oborniki Śląskie objęły prowadzenie, lecz następne minuty meczu należały tylko i wyłącznie do zawodników MKS Poznań. Niezła skuteczność i dobra gra w obronie i bramkarzy pozwoliła w całym meczu stracić tylko 8 bramek. Warto zauważyć, że pomiędzy 27 a 56 minutą stracili tylko jedną bramkę.

Także wzmocnienia w postaci kilku nowych zawodników pomogły w tym meczu. Między innymi Piotr Więcław, były zawodnik Grunwaldu, pokazywał swoje umiejętności, wykorzystując różne techniczne rzuty od "wkrętek", po rzuty "na fryzjera".

W ostatnich minutach meczu, o które pretensje miał trener Doman Leitgeber, poznaniaków poniosła fantazja i próbowali coraz to różniejszych technik rzutów czy podań, które często były nieskuteczne. Po pierwszej połowie było 18:5, a po całym meczu 31:8.

W środę 26 maja w Obornikach Śląskich odbędzie się rewanż, który raczej będzie już tylko formalnością w wykonaniu poznaniaków.

MKS POZNAŃ - BÓR OBORNIKI ŚLĄSKIE 31:8 (18:5)