18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Narkotyki w Poznaniu: sięgają po nie coraz młodsi

Anna Jarmuż
Po środki odurzające sięgają coraz młodsi
Po środki odurzające sięgają coraz młodsi Marek Zakrzewski
Narkotyki w Poznaniu to dla młodzieży nic niezwykłego. Sięgają po nie coraz młodsi. U dwóch uczniów Społecznego Gimnazjum nr 1 w Poznaniu stwierdzono posiadanie środków odurzających. Policja prowadzi postępowanie w tej sprawie.

Dodatkowo, kilku uczniów, którzy byli podejrzani o kontakt z narkotykami dyrekcja wysłała do Szpitala im. Raszei na badania toksykologiczne. - Akcja miała charakter prewencyjny. Badania nic nie wykazały - zapewnia Iwona Gertig, dyrektorka szkoły.

Do zdarzenia doszło w zeszłym tygodniu, tuż przed Wszystkimi Świętymi. Dzisiaj nauczyciele rozmawiali o tym na specjalnej razie pedagogicznej, jutro przeprowadzone zostanie spotkanie z rodzicami.

- Będzie to działanie profilaktyczne. Chcemy wyjaśnić rodzicom zaistniałą sytuację oraz wytłumaczyć im, jakie zagrożenia czekają na ich dzieci na każdym kroku - tłumaczy Iwona Gertig.

Zobacz też: Narkotyki w Poznaniu - Czytaj więcej!

Narkotyki w Poznaniu: szkoły się bronią
Dyrektor szkoły, który podejrzewa, że uczeń zażywa lub posiada narkotyki może zlecić wykonanie narkotekstu - z jednym warunkiem, rodzic musi wyrazić na to zgodę i być przy tym obecny. Jeżeli placówka bierze udział w programie "Szkoła wolna od narkotyków i przemocy" (skierowany do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych) test może zostać wykonany w szkole, w gabinecie pedagoga. Uczeń może także zostać wysłany na komisariat policji. Dyrekcja szkoły nie może już - w ramach działań profilaktycznych - wezwać do szkoły psa. Zwierzę może pojawić się w szkole tylko wtedy, kiedy istnieją przypuszczenia, że problem rzeczywiście istnieje.

Zobacz też: Narkotyki w Poznaniu tym razem jako talizmany:

Narkotyki w Poznaniu: zagrożenia
Jak tłumaczy Eryk Matuszkiewicz, lekarz z Oddziału Toksykologii i Chorób Wewnętrznych Szpitala Miejskiego im. F. Raszei, tylko na ten oddział toksykologii trafia dziennie jedna osoba w wieku od 15 do 23 lat, która jest pod wpływem narkotyków lub alkoholu (często jednego i drugiego). Wielu młodych ludzi z powodu używania narkotyków popada także w konflikt z prawem. W 2011 r. w Poznaniu zatrzymano 2100 nieletnich, którzy posiadali lub handlowali środkami odurzającymi. W 2012 r. było to już 2517 przypadków. Jak tłumaczą policjanci, liczba ta na przełomie ostatnich pięciu lat jednak się wahała (w 2010 r. było to 2861 czynów karalnych).

Skomentuj:

Narkotyki w Poznaniu: sięgają po nie coraz młodsi

od 7 lat
Wideo

Konto Amazon zagrożone? Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poznan.naszemiasto.pl Nasze Miasto