MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Nie bądź obojętny, reaguj! Gdzie zgłaszać znęcanie się nad zwierzętami? Sprawdź listę fundacji. 22 maja to Ogólnopolski Dzień Praw Zwierząt

Nikola Pawlicka
Każdy z nas powinien reagować, gdy widzi porzucone zwierzę lub jest świadkiem jego przetrzymywania, głodzenia czy maltretowania. 
Sprawdź, komu możesz to zgłosić! ===>>>
Każdy z nas powinien reagować, gdy widzi porzucone zwierzę lub jest świadkiem jego przetrzymywania, głodzenia czy maltretowania. Sprawdź, komu możesz to zgłosić! ===>>>WIOZ Wielkopolski Inspektorat Ochrony Zwierząt
Ogólnopolski Dzień Praw Zwierząt obchodzimy 22 maja. Jego celem jest podkreślenie potrzeby ochrony i szacunku dla zwierząt. Jak pomóc tym, których właściciele nie przestrzegają tych praw? Przygotowaliśmy dla Was listę fundacji, do których można zgłaszać informacje o znęcaniu się nad zwierzętami.

Co zrobić, gdy widzimy, że ktoś znęca się nad zwierzętami?

Każdy z nas powinien reagować, gdy widzi porzucone zwierzę lub jest świadkiem jego przetrzymywania, głodzenia czy maltretowania. Naruszenie przepisów ustawy o ochronie zwierząt wiąże się z poważnymi sankcjami, takimi jak grzywna, kara ograniczenia wolności, a nawet kara pozbawienia wolności do dwóch lat. Gdy jesteśmy świadkami znęcania się nad zwierzętami powinniśmy zgłosić tę sprawę na policję, powiadomić straż miejską lub skontaktować się z fundacjami, które zajmują się pomocą.

Fundacja Wielkopolski Inspektorat Ochrony Zwierząt (WIOZ)

Prawie każdego dnia inspektorzy ds. ochrony zwierząt udają się na interwencje podczas, których zalecają poprawę warunków, a w najgorszych przypadkach odbierają właścicielom ich zwierzęta. Tym właśnie zajmuje się WIOZ mający swoją siedzibę w Poznaniu.

Dlaczego Ogólnopolski Dzień Praw Zwierząt obchodzimy 22 maja?

Inicjatywa ustanowienia Ogólnopolskiego Dnia Praw Zwierząt została podjęta przez organizację prozwierzęce, które od lat działają na rzecz poprawy losu zwierząt w Polsce. Data 22 maja nie jest przypadkowa - upamiętnia przyjęcie przez Sejm w 1997 roku ustawy o ochronie zwierząt, która była przełomowym krokiem w legislacji dotyczącej praw zwierząt w naszym kraju. Ustawa nakłada na właścicieli obowiązek starannej opieki i zapewnienia leczenia weterynaryjnego swoim zwierzętom.

Od kiedy zwierzęta mają swoje prawa?

Wszyscy powinniśmy być świadomi, że zwierzęta mają swoje prawa. Podobnie jak my odczuwają głód, stres, ból i mogą mieć swoje problemy z psychiką. UNESCO w 1978 roku ogłosiło Światową Deklarację Praw Zwierząt, która wyraźnie sprzeciwia się niehumanitarnemu traktowaniu zwierząt, w tym ich krzywdzeniu, poddawaniu eksperymentom oraz porzucaniu.

Jesteś świadkiem ciekawego wydarzenia? Skontaktuj się z nami! Wyślij informację, zdjęcia lub film na adres: [email protected]

emisja bez ograniczeń wiekowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Nie bądź obojętny, reaguj! Gdzie zgłaszać znęcanie się nad zwierzętami? Sprawdź listę fundacji. 22 maja to Ogólnopolski Dzień Praw Zwierząt - Głos Wielkopolski

Wróć na poznan.naszemiasto.pl Nasze Miasto