Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Od soku z cytryny po pastę do zębów, czyli kolejny Festiwal Nauki i Sztuki

Emilia Pietrzak
Emilia Pietrzak
Aż 600 różnych propozycji, w tym wykłady, dyskusje, warsztaty, ...
Aż 600 różnych propozycji, w tym wykłady, dyskusje, warsztaty, ... archiwum/Krzysztof Nowicki
Aż 600 różnych propozycji, w tym wykłady, dyskusje, warsztaty, wystawy, wycieczki, pokazy filmowe i koncerty - tak będzie wyglądała 14. edycja Festiwalu Nauki i Sztuki.

Festiwal wpisał się już w poznańską tradycję. Podczas trzydniowej imprezy prezentowane są niemal wszystkie dziedziny nauki i sztuki uprawiane na uczelniach. Na festiwalu zobaczymy propozycje 8 publicznych uczelni wyższych oraz poznańskiego oddziału Polskiej Akademii Nauk. Dzięki różnym formom przekazu - wystawom, wykładom, prezentacjom czy koncertom - organizatorzy chcą ukazać sztukę i naukę w bardziej dostępnym świetle.

- Chcemy spełnić oczekiwania uczestników, od tych najmłodszych, do starszych odbiorców - mówi Karolina Warpachowicz, asystentka dyrektora Festiwalu Nauki i Sztuki. - Pokazać, że nauka jest dla ludzi.

Tegoroczny festiwal został rozszerzony aż do… 600 propozycji! Jak zapewniają organizatorzy, dzięki temu każdy znajdzie coś dla siebie - program zawiera zagadnienia od nauk humanistycznych do ścisłych, od teologicznych rozważań po praktyczne porady i wskazówki, np. jak zrobić pastę do zębów. Będzie można także spróbować wyprodukować wino, dowiedzieć się, jak i z czego powstają skrzypce oraz co kryje się w jogurcie...

Odważni zostaną zaproszeni do... wybuchowej kuchni, w której organizatorzy pokażą, co się dzieje, gdy sok z cytryny wymieszamy z proszkiem do prania, a cierpliwi będą mogli samodzielnie manipulować przy zapłodnieniu in vitro. A ci, dla których najważniejsza jest kariera zawodowa, będą mogli dowiedzieć się, jak sprzedać samego siebie, czyli na czym polega sztuka autorezentacji, a także co się powinno jeść, żeby być pięknym, zdrowym - a przede wszystkim mądrym.

- Chcemy, żeby zaspokojone zostały potrzeby każdego odbiorcy, przy okazji przedstawić naukę jako ciekawe wydarzenie, a poprzez wspólną aktywność pomóc ją zrozumieć – dodaje Karolina Warpachowicz.

Tegoroczny festiwal odbędzie się w aż dwunastu miejscach. To także okazja do poznania ofert, jakie przyszłym studentom oferują uczelnie.

- Oprócz promocji nauki i sztuki jako dziedziny, chcemy pokazać także sam zawód naukowca, zmienić stereotypowe postrzeganie i zachęcić do uprawiania tej profesji - wyjaśnia Karolina Warpachowicz. - Chcemy pokazać, że naukowcy to ludzie dynamiczni, pomysłowi, no i ciekawi...

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poznan.naszemiasto.pl Nasze Miasto