Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Pan Niewidomy z Poznania: Nie jestem zachłanny - muszę dbać o rodzinę. To jest nagonka na kalekich!

Błażej Dąbkowski, Zbyszek Snusz
Piotr Jędrzejczak, bo tak się nazywa mężczyzna nazwany przez internautów "Panem Niewidomym”, twierdzi, że z jego kalectwem nikt dyskutować nie powinien. Uważa, też że jest ofiarą nagonki na osoby niepełnosprawne.

- Jestem w pełni osobą niewidomą, w powszechnym tego słowa rozumieniu – zapewnia Piotr Jędrzejczak. - Już w przeszłości w oczach opinii publicznej robiono ze mnie przestępcę, nawet sąd i prokuratura zrobiły ze mnie bandziora – żali się.

- Doznaję upokorzenia nie ze względu na to, że zbieram pieniądze, ale ze względu na moje kalectwo. Lepiej tworzyć taką atmosferę wobec oszusta, niż wobec osoby niepełnosprawnej. Ludzie nie chcą się przyznać, że mają negatywny stosunek do kaleki, tylko do kogoś kto oszukuje – kontynuuje mężczyzna.

CZYTAJ TEŻ: Pan Niewidomy chodzi bez laski. Czy rzeczywiście jest niewidomy?

Twierdzi też, że do żebractwa zmusiła go zła sytuacja materialna oraz… dobro rodziny. - Nie ma innego sposobu. Relacje na temat wielkiej pomocy osobom niepełnosprawnym, to są jakieś banały przedstawiane opinii publicznej, by myślała, że jesteśmy szczęśliwi – opowiada. Po czym dodaje: - Ja ze swoim problemem wychodzę do ludzi wielkich i szlachetnych, którzy mi pomagają na ulicy. Nie jestem zachłanny, nie wzbogacam się na tym. Jestem głową rodziny i muszę o nią zadbać.

Mężczyzna wyjaśnia, że wielokrotnie zwracał się do opieki społecznej w Dolsku, jednak znikąd nie otrzymał pomocy. Jak jednak wynika z naszych informacji, nigdy nie był podopiecznym Ośrodka Pomocy Społecznej w Dolsku. Nigdy też nie zgłosił się do pracowników placówki.

Piotr Jędrzejczak posiada legitymację osoby niepełnosprawnej. Z informacji, które uzyskaliśmy z Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności wynika, że orzeczenie o jego niepełnosprawności pochodzi z 1999 r. i zostało wystawione w Poznaniu.

Czytamy w nim, iż może wykonywać "pracę lekką, powtarzalną, jak dla niewidomego”. Swoją legitymację odebrał w 2008 r. Choć oznaczenie, które się na niej pojawia ("04-O”) oznacza choroby narządu wzroku i jego trwałe uszkodzenie, to pracownicy jednostki nie potrafili odpowiedzieć na pytanie czy mężczyzna go utracił.

Zgodnie z informacjami, które można znaleźć na stronie internetowej Biura Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych kod 04-O nie musi oznaczać utraty wzroku.

Piotr Jędrzejczak nie zamierza mimo wszystko zaprzestać żebractwa. - To co ja robię to jest moje miejsce na ziemi i tego miejsca pilnuję, tego miejsca bronię i o to miejsce walczę – stwierdza mężczyzna.

Widzisz coś ciekawego, zaskakującego, dziwnego? Pisz na [email protected], dodaj swój artykuł lub zostaw nam wiadomość na Facebooku


ZEBRAliśmy nasze serwisy w jednym miejscu:
Wszystko o Lechu Poznań - BUŁGARSKA.PL: polub serwis na Facebooku
Filmy z Poznania i całej Wielkopolski - GŁOS.TV: polub serwis na Facebooku
Inwestycje i budownictwo w Wielkopolsce - DOM
Baw się i wygrywaj nagrody - KONKURSY

od 7 lat
Wideo

Konto Amazon zagrożone? Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poznan.naszemiasto.pl Nasze Miasto