PBG Basket gra z outsiderem

Koszykarzy PBG Basket czeka sobotni mecz z Sokołem Znicz w Jarosławiu. Rywal zajmuje ostatnie miejsce w tabeli, więc inny scenariusz niż zwycięstwo poznaniaków nie wchodzi w grę.

Znicz odniósł w tym sezonie w ekstralidze tylko cztery zwycięstwa, zaliczając fatalną passę dziesięciu porażek z rzędu, którą udało się przełamać dopiero przed tygodniem w meczu z AZS-em Koszalin. Jarosławianie wygrali 94:87, choć na początku trzeciej kwarty prowadzili nawet 67:38. Znakomite spotkanie rozegrali Grady Reynolds (zdobył 9 punktów i zaliczył 12 zbiórek), Quinton Day (22 punkty i 6 asyst) i Chad Timberlake (17 punktów).

Wynik i przede wszystkim wręcz koncertowa gra w pierwszych dwóch kwartach robią wrażenie, ale i tak faworytem sobotniego meczu są poznaniacy. Koszykarze PBG Basket przed tygodniem, co prawda, przerwali swoją passę trzech zwycięstw i ulegli w Starogardzie z Polpharmą 74:79. Mimo porażki poznaniacy rozegrali jednak dobre spotkanie – losy meczu z wiceliderem ważyły się do ostatnich sekund.

W takiej formie podopieczni Eugeniusza Kijewskiego nie powinni mieć problemów z pokonaniem Znicza, z którym wygrali w tym sezonie w pierwszej rundzie rozgrywek PLK. W Poznaniu PBG Basket rozgromił rywali 96:68 i było to wówczas pierwsze zwycięstwo poznaniaków w ekstralidze (zobacz relację z tego meczu).

Do Jarosława pojechał z drużyną Marcin Flieger, który jednak po przebytej chorobie nie jest jeszcze w pełni sił i jego występ w meczu ze Zniczem jest mało prawdopodobny.

Początek sobotniego meczu o godz. 18.

Przypominamy o konkursie Supertyper Koszykarski, w którym należy wytypować, ile punktów zdobędą poznańscy koszykarze w meczu ze Zniczem. Trzy osoby, które będą najbliższe trafienia wyniku wygrają bilety na mecz PBG Basket – Kotwica Kołobrzeg (17 stycznia, godz. 18). Zagraj już teraz!