Peter Luczak wygrał Poznań Porsche Open

Zwycięzcą tenisowego turnieju Poznań Porsche Open 2009 został Peter Luczak. Australijczyk o polskich korzeniach pokonał w finale po ponad trzygodzinnej walce Kazacha Yuri Schukina.

Poznańscy kibice ściskali kciuki raczej za Luczakiem, który ma polskie korzenie (urodził się w Warszawie), a poza tym w drodze do wielkiego finału eliminował Polaków – najpierw Michała Przysiężnego, a później Jerzego Janowicza.

Mecz miał dość niesamowity przebieg i nic nie wskazywało, że potrwa tak długo. Pierwszego seta wygrał Yuri Schukin, oddając rywalowi tylko trzy gemy. W drugim Luczak zagrał zdecydowanie lepiej, ale do wyłonienia zwycięzcy konieczny był tiebreak. Australijczyk wygrał go do czterech.

Decydujący ostatni set był równie zacięty i o wszystkim musiał zdecydować ponownie tiebreak, w którym jako pierwszy piłkę meczową miał Schukin. Więcej zimnej krwi zachował jednak Luczk który tym samym wygrał cały turniej. Finał trwał aż trzy godziny i 16 minut.

Zwycięzca wzbogacił się o 11 tysięcy dolarów oraz 90 punktów do rankingu ATP.

W finale debla zwyciężyła para argentyńsko-francuska Sergio Roitman/Alexandre Sidorenko która wygrała z duetem niemiecko-holenderskim Michael Kohlmann/Riquer Wassan 6-4, 6-4.

Aby obejrzeć wszystkie zdjęcia, kliknij w miniaturki pod artykułem.

Mimo ambitnej walki Jerzy Janowicz nie zdołał pokonać w półfinale Poznań Porsche Open Petera Luczaka. Rywalem Australijczyka w niedzielnym finale będzie Kazach Yuri Schukin.

Janowicz w półfinale Poznań Porsche Open!

Po znakomitym meczu Jerzy Janowicz pokonał Laurenta Recouderka 7-6 (4), 6-3 i zagra w półfinale turnieju Poznań Porsche Open! Jego rywalem w walce o finał będzie Australijczyk Peter Luczak.

Ulewa zamieniła kort w bajoro (+zdjęcia)

Krótka, lecz intensywna ulewa sprawiła, że musiano przerwać mecz Jerzego Janowicza z Laurentem Recouderkiem w turnieju Poznań Porsche Open. Kort centralny w ciągu kilku minut zamieniła się w bajoro.

Porsche Open: Przysiężny przegrał z Luczakiem

Nie będzie dwóch Polaków w ćwierćfinale turnieju Poznań Potrsche Open. Do Jerzego Janowicza miał w czwartek dołączyć Michał Przysiężny. Niestety przegrał swój mecz z Peterem Luczakiem 6-7 6-4 1-6.

Poznań Porsche Open 2009: Janowicz w ćwierćfinale!

Mamy Polaka w ćwierćfinale turnieju Poznań Porsche Open! Jerzy Janowicz pokonał Hiszpana Rubena Ramireza Hidalgo. Szansę na awans ma jeszcze także Michał Przysiężny.

Poznań Porsche Open 2009: Gawron odpadł

W tenisowym turnieju Poznań Porsche Open nie ma już Marcina Gawrona. Polak przegrał po trzysetowej walce z Francuzem Laurentem Recouderc 6-2, 2-6, 3-6.

Największa gwiazda Poznań Porsche Open za burtą!

Gaston Gaudio, zwycięzca French Open z 2004 r., odpadł w I rundzie turnieju Poznań Porsche Open! Argentyńczyka wyeliminował Portugalczyk Machado. Do II rundy awansował za to kolejny Polak - Jerzy Janowicz.