Powiat gnieźnieński pierwszy w Wielkopolsce

Roman Strugalski
Złota drużyna mistrzostw Wielkopolski z Ostrowa Wlkp. od lewej – maciej Karmoliński, Monika Jacek, Michał Trus-Konarczak oraz ojciec tego sukcesu, trener Tadeusz Nowak.
W Ostrowie Wlkp. zostały rozegrane drużynowe mistrzostwa powiatu Wielkopolskiego w tenisie stołowym w kategorii młodzików urodzonych w 1989 i młodszych, w których drużyna powiatu gnieźnieńskiego zajęła pierwsze miejsce.

W drużynowych mistrzostwach Wielkopolski w tenisie stołowym w Ostrowie Wlkp. powiat gnieźnieński był reprezentowany przez drużynę złożoną z wychowanków Stelli Gniezno, która w rozgrywkach reprezentowała Stowarzyszenie Kultury Fizycznej i Turystyki ,,Chrobry-Gniezno” .

Zespół tenisistów stołowych z naszego powiatu w składzie: Monika Jacek, Maciej Karmoliński i Michał Trus-Konarczak w zakończonym turnieju spisał się bardzo dobrze deklasując pozostałe ekipy i zajmując pierwsze miejsce.

W mistrzostwach oprócz drużyny z powiatu gnieźnieńskiego w Ostrowie Wlkp. udział brało ogółem 16 zespołów, które zostały podzielone na cztery grupy a same mace były rozgrywane systemem ,,każdy z każdym”.

Drużyna tenisistów stołowych z powiatu gnieźnieńskiego w drodze do tytułu mistrzowskiego najpierw w swojej grupie pokonała między innymi takie powiaty jak: leszczyński 3:0, wrzesiński 3:0 i pleszewski 3:1 zajmując w rozgrywkach grupowych pierwsze miejsce.

Następnie w spotkaniu ćwierćfinałowym zespół z naszego powiatu pokonał drużynę z powiatu ostrowskiego 3:1, a w półfinałach zwyciężył zespół z powiatu kościańskiego 3:1, by na samym końcu w meczu finałowym o pierwsze miejsce i tytuł drużynowego mistrza powiatu wielkopolskiego wygrać z ekipę z powiatu złotowskiego w stosunku 3:1.

Tak więc drużyna powiatu gnieźnieńskiego w rozgrywkach tenisowych w Ostrowie Wlkp. prowadzona przez znanego w kręgach tenisa stołowego trenera Stelli Gniezno – Tadeusza Nowaka stanęła na najwyższym podium zdobywając tytuł drużynowego mistrza Wielkopolski w tenisie stołowym w kategorii młodzików i otrzymała za zwycięstwo okazały puchar oraz co ważne zdobyła cenne punkty dla Stowarzyszenia Kultury Fizycznej ,,Chrobry-Gniezno” do prowadzonego współzawodnictwa powiatowego o puchar Marszałka Powiatu Wielkopolskiego.

Pierwszym wicemistrzem w wyniku przegranego meczu finałowego została drużyna z powiatu złotowskiego a trzecie miejsce wywalczył zespół z powiatu pilskiego.