MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Poznań wzmacnia opiekę nad dzikimi zwierzętami. Inkubatory w radiowozach. Zobaczcie zdjęcia

OPRAC.:
Chrystian Ufa
Chrystian Ufa
Poznański ekopatrol wzbogacił się o trzy inkubatory, które zostały zamontowane w radiowozach ---> Przejdź dalej
Poznański ekopatrol wzbogacił się o trzy inkubatory, które zostały zamontowane w radiowozach ---> Przejdź dalej poznan.pl
Poznańscy strażnicy miejscy otrzymali wyposażenie, które ma pomóc w transporcie zwierząt potrzebujących pomocy. W radiowozach ekopatrolu zamontowano inkubatory, które zapewnią ciepło i bezpieczeństwo najmniejszym pacjentom.

Spis treści

Nowoczesne rozwiązania w transporcie zwierząt

Poznański ekopatrol wzbogacił się o trzy inkubatory, które zostały zamontowane w radiowozach. To nowoczesne urządzenia, które mają zapewnić odpowiednie warunki dla dzikich zwierząt podczas transportu.

Inkubatory umożliwiają przewóz zwierząt w warunkach, które spełniają regułę 3xC: cicho, ciepło, ciemno. Dzięki temu zwierzęta podczas transportu czują się bezpiecznie i są chronione przed dodatkowym stresem. To ważny aspekt, który ma kluczowe znaczenie dla ich późniejszej rekonwalescencji.

Dziki SOR - profesjonalna pomoc dla zwierząt

W Poznaniu działa tzw. Dziki SOR przy ul. Św. Trójcy 22. To miejsce, gdzie ranne i chore dzikie zwierzęta mogą otrzymać niezbędną pierwszą pomoc weterynaryjną.

Od początku działalności Dzikiego SOR-u, czyli od 1 lutego do końca kwietnia, przyjęto łącznie 370 zwierząt. Najliczniejszą grupę stanowiły ptaki, ale pod opieką znalazły się również ssaki i płazy. Większość z nich trafiła do ośrodka dzięki interwencjom straży miejskiej, choć zdarzały się również przypadki, gdy to mieszkańcy przekazywali zwierzęta potrzebujące pomocy.

Ekopatrol na straży dzikiej przyrody

Referat Ekopatrolu straży miejskiej w Poznaniu odgrywa kluczową rolę w systemie pomocy dzikim zwierzętom. To oni odbierają zgłoszenia od mieszkańców i interweniują w przypadkach, gdy zwierzęta potrzebują pomocy. W pierwszych czterech miesiącach roku funkcjonariusze przyjęli 1446 zgłoszeń, z czego 798 dotyczyło dziko żyjących zwierząt.

Ekopatrol podejmuje działania w przypadku różnorodnych zwierząt - od ptaków, przez drobne dziko żyjące ssaki, aż po małe sarny czy ropuchy. Wiele z tych interwencji kończy się koniecznością udzielenia specjalistycznej pomocy i transportem do Dzikiego SOR-u.

Jesteś świadkiem ciekawego wydarzenia? Skontaktuj się z nami! Wyślij informację, zdjęcia lub film na adres: [email protected] 

emisja bez ograniczeń wiekowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Poznań wzmacnia opiekę nad dzikimi zwierzętami. Inkubatory w radiowozach. Zobaczcie zdjęcia - Głos Wielkopolski

Wróć na poznan.naszemiasto.pl Nasze Miasto