Poznaniacy remisują z Czarnymi Koszulami

W drugim dniu koszykarskiego memoriału im. Wojciecha Michniewicza PBG Basket zremisował z Polonią Warszawa 96:96. Najwięcej punktów dla poznańskiej drużyny zdobył Andrija Ćirić.

Podobnie jak piątkowy mecz, starcie z Polonią Warszawa PBG Basket rozpoczął w składzie: Duvnjak, Waczyński, Białek, Bartosz i Ćirić.

Do przerwy rywale ze stolicy prowadzili pewnie 16 punktami, ale dwie ostatnie kwarty to pogoń poznaniaków, która doprowadziła do dogrywki. Pięć minut dodatkowej gry nie przyniosło rozstrzygnięcia i spotkanie zakończyło się remisem 96:96. Najwięcej punktów dla PBG Basket zdobyli Andrija Ćirić (20) oraz Zbigniew Białek i Wojciech Szawarski (po 17).

PBG Basket Poznań - Polonia Warszawa 96:96

Punkty dla PBG Basket zdobyli: Andrija Ćirić 20, Zbigniew Białek 17, Wojciech Szawarski 17, Uros Duvnjak 15, Adam Waczyński 12, Hubert Radke 6, Mateusz Bartosz 4, A.J. Graves 3, Tomasz Semmler 2.

W niedzielę w ostatnim meczu turnieju rywalem poznaniaków będzie Prokom Trefl Sopot.

W pierwszym dniu Memoriału m. Wojciecha Michniewicza rozegrywanym w Toruniu drużyna PBG Basket Poznań pokonała Polonię 2011 Warszawa 85:60.