Reprezentacja Polski w Plewiskach pokonała jedenastkę San Marino 2:0 [ZDJĘCIA]

J.Pałuba, WAK
Reprezentacja Polski do lat 19 pokonała na boisku GOSiR w Plewiskach jedenastkę San Marino 2:0 Fot. Marek Zakrzewski
We wtorek na boisku w Plewiskach reprezentacja Polski do lat 19 pokonała jedenastkę San Marino 2:0 (0:0).

Mecz w Plewiskach został rozegrany w ramach turnieju eliminacyjnego do przyszłorocznych mistrzostw Europy U-19, który zostanie rozegrany na Litwie.

Reprezentacja San Marino od początku stawiała skuteczny opór polskim napastnikom. Gospodarzom nie ułatwiała gry pogoda. Musieli oni bowiem zmagać się z silnym wiatrem, wiejącym od strony bramki przeciwnika.

Sytuacja zmieniła się po przerwie. W 50. minucie kapitan drużyny, lechita Tomasz Kędziora, pewnie wykorzystał rzut karny, podyktowany za faul na Piotrze Zielińskim. Druga bramka dla Polski padła tuż przed końcem spotkania. Podanie Martina Kobylańskiego wykorzystał Zieliński, który przerzucił piłkę nad wybiegającym bramkarzem rywali i spotkanie zakończyło się zwycięstwem Polski 2:0.

Więcej przeczytasz na stronie "Głosu Wielkopolskiego"

Polska - San Marino 2:0 (0:0)
bramki: 1:0 - Tomasz Kędziora (50-karny), 2:0 - Piotr Zieliński (87).
Polska: Rybicki - Sulewski, Kedziora, Robakowski, Liberacki (32. P. Stępiński) - Wroński (65. Biel), Kobylański, Linetty, Włodyka - Legierski (46. M. Stępiński), Zieliński.
San Marino: Benedettini - Proli, Severi, Biordi, Cesarini (65. Guerra), Cherubini - Aluigi (86. Zonzini), Zavoli (46. Ceccaroli), Golinucci, Battistini - Bernardi.
Sędziował: Ilias Spathas (Niemcy).
Widzów: 1 000.
Żółte kartki: Sulewski, Liberacki, Zieliński - Bernardi, Severi, Ceccaroli.