Sparingi Warty w testowanym składzie

3 lipca piłkarze Warty rozegrali dwa mecze sparingowe – z Cracovią przegrali 0:1, a z Pogonią Szczecin zremisowali 0:0. W obu spotkaniach w zespole Warty wystąpiło wielu testowanych zawodników.

Juniorzy, zawodnicy klubów I ligi, byli warciarze, a nawet Amerykanin Dan Smart – to piłkarze, którzy starają się o angaż w Warcie Poznań. Ich umiejętnościom trener Marek Czerniawski przyglądał się w sobotnich sparingach z Cracovią i Pogonią Szczecin. Formuła sparingi przypominała raczej trójmecz, ponieważ wszystkie trzy zespoły zagrały ze sobą po 45 minut.

W pierwszym pojedynku z Cracovią grająca w dość eksperymentalnym zestawieniu do 41. minucie skutecznie odpierała ataki bardziej doświadczonej drużyny z ekstraklasy. Dopiero w 41. minucie po strzale z około 20 metrów w wykonaniu Suworowa piłka wylądowała w samym okienku bramki strzeżonej przez Adriana Lisa.

W kolejnym spotkaniu Zieloni zmierzyli się z Pogonią Szczecin. Pojedynek pierwszoligowców był znacznie bardziej wyrównany, a w drużynie Warty odważnymi strzałami z dystansu wyróżniał się Amerykanin Smart. Najbliżej zdobycia bramki był jednak Arkadiusz Miklosik, którego mocny strzał z rzutu wolnego dość szczęśliwie obronił bramkarz Pogoni. Ostatecznie mecz zakończył się remisem bezbramkowym.

Warta Poznań - Cracovia 0:1

Bramka: 41. Suworow.

Skład Warty: Lis - Zawadzki, Wichtowski, Kardas, Kominiak - Wojciechowski, Szałas, Magdziarz, Iwanicki - Reiss, Piosik (Smart).

Warta Poznań - Pogoń Szczecin 0:0

Skład Warty: Gołębiewski - Zawadzki (Kominiak, Cudny), Wichtowski (Maciej Wojciechowski), Kardas, Smuniewski (Topolski) - Szałas (Miklosik), Darmochwał, Magdziarz (Ozimek) , Skrzycki - Iwanicki (Marcinkowski), Smart.

W barwach Warty w nadchodzących rozgrywkach obok Reissa zobaczymy też kilku zawodników, którzy reprezentowali klub z Dolnej Wildy w minionym sezonie, m.in. Pawła Iwanickiego, Tomasza Magdziarza czy Arkadiusza Miklosika.