Tajlandia - Polska 1:3: Peszko wyleciał z boiska!

Sławomir Peszko potwierdza swój gorący temperament już nawet w meczach reprezentacji Polski. W spotkaniu z Tajlandią wygranym przez biało-czerwonych 3:1 pomocnik Lecha w końcówce otrzymał czerwona kartkę.

Reprezentacja Polski od ubiegłego tygodnia przebywa w Tajlandii, gdzie uczestniczy w turnieju o Puchar Króla. W niedzielę zespół trenowany przez Franciszka Smudę przegrał z reprezentacją Danii 1:3, a w środę rywalami biało-czerwonych byli gospodarze.

W pierwszym składzie znalazło się podobnie jak w meczu z Duńczykami trzech zawodników Lecha Poznań – Tomasz Bandrowski, Sławomir Peszko i Robert Lewandowski. Znów od pierwszych minut szczególną aktywnością w ofensywie wyróżniał się Peszko – już w 3. minucie strzelił tuż nad poprzeczką, a 20 minut później po jego strzale odbita rykoszetem piłka omal nie trafiła do bramki Tajów.

Polacy objęli prowadzenie w 42. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Macieja Iwańskiego piłka trafiła do przymierzanego do Lecha Kamila Glika, który otworzył wynik spotkania.

Tuż po przerwie na 2:0 podwyższył Maciej Rybus. Wraz z kolejnymi zmianami gra Polaków była coraz bardziej rwana, groźne akcje były coraz rzadsze, mnożyły się za to faule, w których celował zwłaszcza Sławomir Peszko znany z tego z gry w Lechu.

W 67. minucie pomocnik Kolejorza po jednym z groźnych wejść obejrzał żółtą kartkę. Nie minęło 20 minut, a Peszko po raz drugi został napomniany żółtym kartonikiem i musiał opuścić boisko. Trzeba przyznać, że czerwone kartki w meczach towarzyskich (a tak trzeba traktować turniej o Puchar Króla) to wyjątkowa rzadkość, ale Peszko po raz kolejny udowodnił, że dla niego nie ma mniej ważnych spotkań.

Gra w dziesiątkę nie zmieniła obrazu gry. W 86 .minucie, czyli chwile po zejściu Peszki Marcin Robak zdobył trzecią bramkę. Gospodarze odpowiedzieli honorowym trafieniem w 91. minucie meczu.

Tomasz Bandrowski występował na boisku do końca spotkania, a Robert Lewandowski został zmieniony w ostatniej minucie przez Tomasza Nowaka.

Tajlandia - Polska 1:3

Bramki: 90. Chaiman - 43. Glik, 52. Małecki, 87.Robak
Sędziował: Odan Charles Mbaga (Tanzania)
Żółte kartki: Viwatchaichok - Małecki, Iwański, Peszko, Przyrowski
Czerwona kartka: Sławomir Peszko (85. minuta, Polska, za drugą żółtą)

Tajlandia: Kawin Thammasatchanon - Suttinan Phuk-hom (79.  Panupong Wongsa), Cholratit Jantakam, Nattaporn Phanrit, Rangsan Viwatchaichok - Pichitphong Choeichiu, Adul Lahso (59. Anon Sangsanoi), Therdsak Chaiman, Datsakorn Thonglao (46. Sompong Soleb), Sutee Suksomkit (65. Suree Sukha) - Keerati Keawsombat (87. Anawin Jujeen).

Polska: Sebastian Przyrowski - Łukasz Mierzejewski, Tomasz Jodłowiec, Kamil Glik (79. Piotr Brożek), Maciej Sadlok - Sławomir Peszko, Tomasz Bandrowski, Maciej Iwański (83. Janusz Gol), Maciej Rybus (90. Tomasz Brzyski) -  Patryk Małecki (70. Marcin Robak), Robert Lewandowski (90. Tomasz Nowak).

Polaków czeka jeszcze ostatni mecz turnieju – w sobotę ich rywalami będzie drużyna Singapuru.

Trzech lechitów zagrało w meczu przeciwko Danii podczas turnieju o Puchar Króla w Tajlandii. Polacy przegrali 1:3. Jedyną bramkę dla naszej reprezentacji zdobył Sławomir Peszko.