W Poznaniu pojawiły się tablice wyświetlające prędkość kierowców. Może być ich jeszcze więcej

Grzegorz Okoński
Grzegorz Okoński
Jedno z takich urządzeń pojawiło się niedawno przy ul. Mieszka I w Poznaniu.
Przejdź do kolejnego zdjęcia --->
Jedno z takich urządzeń pojawiło się niedawno przy ul. Mieszka I w Poznaniu. Przejdź do kolejnego zdjęcia --->Adam Jastrzębowski
Udostępnij:
Z jaką prędkością jedziesz w terenie zabudowanym? Radni osiedla Stare Miasto w Poznaniu proponują prezydentowi miasta, by w wybranych lokalizacjach ustawić urządzenia pomiarowe. To miałoby skłonić kierowców do przyhamowania, gdy zorientują się, że przekroczyli dozwoloną prędkość.

Rada Osiedla Stare Miasto przyjęła uchwałę o skierowaniu do prezydenta miasta wniosku o montaż radarowych wyświetlaczy prędkości na terenie osiedla. Wytypowano cztery miejsca, w których miałyby stanąć tablice wyświetlające wynik pomiaru.

- Proponowane lokalizacje radarowych wyświetlaczy prędkości to: ul. Solna na wysokości ul. Hejmowskiego, ul. Estkowskiego pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Garbary i Mostem Chrobrego, ul. Królowej Jadwigi pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Strzelecką i Półwiejską, Al. Niepodległości pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Fredry i Libelta – informują radni staromiejscy i uzasadniają - na głównych ulicach przecinających teren Osiedla, zaobserwować można problem dotyczący przekraczania dozwolonej prędkości przez kierowców pojazdów, co zmniejsza bezpieczeństwo mieszkańców oraz samych kierowców niestosujących się do przepisów. (…) Umieszczenie radarowych wyświetlaczy prędkości na najbardziej ruchliwych drogach w pobliżu szkół i popularnych ciągów pieszych z pewnością poprawi bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg i pomoże w walce z problemem przekraczania prędkości przez kierowców poruszających się ulicami Starego Miasta.

Takie tablice - w sumie 24 radarowe wyświetlacze prędkości - są już montowane przez Zarząd Dróg Miejskich. Informują o prędkości, jeśli jest zgodna z obowiązującym ograniczeniem, lub wyświetlają komunikat, że prędkość jest za duża (bez podawania jej wartości) i - że trzeba zwolnić. Tablice mają być montowane w sąsiedztwie przejść dla pieszych w okolicach szkół, przedszkoli i w miejscach wskazanych przez rady osiedli, w których to lokalizacjach przekraczana jest prędkość. Miasto chce je postawić m.in. na ul. Dolna Wilda, Łazowej, Leszczyńskiej, Krańcowej, Hlonda, Mieszka I czy Opieńskiego. Tablice zasilane są z paneli słonecznych.

Sprawdź też:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Jurij Belous o definicji ludobójstwa

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie