Warta - Polonia Warszawa 1:5: Ostre lanie w pierwszym sparingu

Piotr Reiss, Reiss Warta
Piotr Reiss, Reiss Warta archiwum/eM
Warta Poznań rozegrała pierwszy sparing przed nadchodzącym sezonem. W Grodzisku Wielkopolskim podopieczni Czesława Jakołcewicza przegrali z Polonią Warszawa aż 1:5.

Wtorkowy przeciwnik poznaniaków meczem z Wartą zakończył zgrupowanie w Grodzisku Wielkopolskim. Dla podopiecznych Czesłąwa Jakołcewicza pojedynek z warszawiakami był z kolei pierwszą grą kontrolną na właśnie rozpoczetym obozie przygotowawczym w Jarocinie.

Już od pierwszych minut wtorkowego sparingu widoczną przewagę uzyskała Polonia. Przewaga zespołu Jacka Zielińskiego, do niedawna trenera Lecha Poznań, została udokumentowana już w 4. minucie. Stojącego w bramce Warty Łukasza Radlińskiego pokonał nowy nabytek Polonii Daniel Sikorski.

Warciarze próbowali odpowiedzieć, ale dobrze spisywała się obrona Polonii. W 22. minucie było już 0:2. Szybką akcję polonistów na gola zamienił ponownie Sikorski. Kilka minut później na strzał zdecydował się Tomasz Magdziarz, ale strzał pomocnika Warty nie mógł zagrozić bramce Polonii. W końcówce pierwszej połowy gra nieco się wyrównała, ale nie zmienił się wynik i do przerwy Warta przegrywała z Polonią Warszawa 0:2.

W przerwie trenerzy obu ekip wymienili praktycznie wszystkich zawodników i drugie 45 minut zrobiło się bardziej wyrównane. Zarówno jeden jak i drugi zespół stwarzał groźne sytuacje. W 55. minucie jedna z nich zakończyła się kontaktowym golem dla Warty. Do siatki Polonii z bliskiej odległości trafił testowany Paweł Sasin. Cztery minuty później mogło być 3:1 dla Polonii, ale sytuacji sam na sam z bramkarzem nie wykorzystał Paweł Wszołek, który trafił w słupek. W 64. minucie w identycznej sytuacji do remisu mógł doprowadzić Paweł Iwanicki. Pomocnik Warty trafił jednak w bramkarza Polonii i sytuację wyjaśnili obrońcy.

W ostatnich 20 minutach piłkarze z Warszawy potwierdzili jednak przewagę na boisku i strzelili jeszcze Warcie trzy gole. Najpierw w 78. minucie Dominika Sobańskiego pokonał Łukasz Piątek. W 83. minucie wynik podwyższył Łukasz Teodorczyk, a dwie minuty później końcowy rezultat ustalił Wszołek.

Warta Poznań - Polonia Warszawa 1:5 (0:2)

Bramki
: 55. Sasin - 4., 22. Sikorski, 78. Piątek, 83. Teodorczyk, 85. Wszołek.

Żółte kartki:
Kieruzel (Warta) - Tosik (Polonia).

Warta: (I połowa) Radliński - Wichtowski, Sobieraj, Jasiński, Otuszewski - Magdziarz, Ngamayama, Scherfchen, Goliński, Marciniak - Gajtkowski. (II połowa) Sobański - Paweł Sasin, Piotr Kieruzel, Krzysztof Sobieraj, Rafał Kosznik - Bartosz Bereszyński, Foszmańczyk, Marciniak, Reiss, Iwanicki - Ujek.
Polonia:
(I połowa) Przyrowski - Todorovski, Jodłowiec, Kokoszka, Brzyski - Przybecki, Trałka, Ciach, Jež, Šultes - Sikorski. (II połowa) Gliwa - Mynář, Baszczyński, Sadlok, Čotra - Bonin, Piątek, Tosik, Bruno, Wszołek - Teodorczyk.**

Do trenujących w Jarocinie piłkarzy Warty dołączył kolejny zawodnik. Kontrakt z Zielonymi podpisał Tomasz Foszmańczyk.