Warta przegrała z liderem

Wojciech Kowalczyk
Walcząca o utrzymanie w II lidze Warta Poznań przegrała z liderem Lechią Gdańsk 1:2. Gola dla Zielonych zdobył w 6 minucie Tomasz Magdziarz. Jednak potem bramki strzelali już tylko goście.

Stadion przy Bułgarskiej, na którym rozegrane zostało spotkanie, okazał się szczęśliwszy dla gości z Gdańska. Początek meczu na to jednak nie wskazywał - już w szóstej minucie świetnym dośrodkowaniem popisał się Kaczorowski. Jego podanie na bramkę dla Warty zamienił Tomasz Magdziarz. To podziałało niezwykle mobilizująco na piłkarzy Lechii, którzy już dwie minuty później mogli wyrównać. Zielonych od straty gola uratowała świetna interwencja Szmatuły. Do końca pierwszej połowy kibice nie obejrzeli więcej goli, choć zarówno goście jak i gospodarze mieli swoje okazje.

Po przerwie do zdecydowanych ataków ruszyła Lechia i już po 7 minutach gry przyniosło to bramkę. Dośrodkowanie Miklosika wykorzystał Paweł Buzała, który z kilku metrów umieścił piłkę w siatce Zielonych. Pomimo kolejnych ataków gości do 82 minuty na Bułgarskiej utrzymywał się remis. Wtedy to sprawy w swoje ręce wziął rozgrywający świetne spotkanie Miklosik, który strzałem z pola karnego pokonał Szmatułę.

Warta przegrała i jest coraz bliżej III ligi. Lechia dzięki zwycięstwu w Poznaniu umocniła się na pozycji lidera II ligi.

Warta Poznań - Lechia Gdańsk 1:2 (1:0)