Warta – Siarka 7:1: Zieloni gromią w sparingu z „Gajtkiem” w składzie

Przebywający na zgrupowaniu w Zakopanem piłkarze Warty Poznań rozgromili w meczu sparingowym Siarkę Tarnobrzeg 7:1. W Warcie zagrał testowany Krzysztof Gajtkowski.

Piłkarze Warty od niedzieli przebywają na zgrupowaniu w Zakopanem, gdzie przygotowują się do rundy wiosennej. W środę w meczu sparingowym zmierzyli się z III-ligową Siarką Tarnobrzeg i trzeba przyznać, że spotkanie toczyło się przy gęsto padającym śniegu.

W barwach Warty od pierwszej minuty zagrał przebywający na testach Krzysztof Gajtkowski. To jednak nie „Gajtek”, ale inny zawodnik, który najlepsze lata kariery spędził w Lechu Poznań, czyli Zbigniew Zakrzewski otworzył wynik spotkania już w 2. minucie.

W 21. minucie „Zaki” ponownie wpisał się na listę strzelców, ale pierwsza połowa nie zapowiadał jeszcze pogromu, tym bardziej, że tuż przed przerwą kontaktowego gola dla Siarki zdobył Jacek Kuranty.

Worek z golami rozwiązał się dopiero w drugiej połowie, kiedy to Zieloni jeszcze pięciokrotnie pokonywali bramkarza rywali. Do siatki dwukrotnie trafiali Michał Ciarkowski i Łukasz Białożyt, a jednego gola dołożył jeszcze Łukasz Jasiński.

Warta Poznań – Siarka Tarnobrzeg 7:1 (2:1)

Bramki: 2., 21. Zakrzewski, 58., 74. Ciarkowski, 77., 79. Białożyt, 64. Jasiński – 43. Kuranty.

Warta Poznań: Radliński (65. Lis) - Marciniak (46. Wichtowski), Bartkowiak, Jasiński, Otuszewski - Ngamayama (78. Wróblewski), Wojciechowski (46. Iwanicki), Gajtkowski (75. Mazurek), Reiss (46. Białożyt), Ciarkowski - Zakrzewski (46. Kieruzel).

Siarka Tarnobrzeg: Lasota - Jakubowski, Jakubiec, Łukawski, Beszczyński - Kwieciński, Hynowski, Madeja, Kuranty, Preizner - Walat.
Grali także: Biało, Stępień, Krzemiński, Duda, Kabata, Witko, Bochnak.

Aby obejrzeć wszystkie zdjęcia, kliknij w miniaturki pod artykułem.

Family House oficjalnie nowym sponsorem Warty Poznań!

4 miliony zł w budżecie Zielonych na rundę wiosenną, nowi zawodnicy i nowa pani prezes. Nadchodzą lepsze czasy dla Warty Poznań.