Wisła – Warta 3:3: Strzelanina na koniec sezonu

Warta - Wisła, Warta Poznań - Wisła Płock
Warta - Wisła, Warta Poznań - Wisła Płock archiwum/eM
Ostatni mecz sezonu piłkarzy Warty miał niesamowity przebieg. Trzy gole padły w ostatnich sześciu minutach.

To był pojedynek o przysłowiową pietruszkę – już przed meczem było wiadomo, że Wisła żegna się z I ligą, a Warta zajmie 10. miejsce w tabeli. Obie drużyny chciały jednak zakończyć sezon zwycięstwem.

Mecz w Płocku jeszcze na dobre się nie zaczął, a gospodarze już prowadzili 1:0. W 3. minucie Kamil Biliński podał do Ricardinho, który nie zmarnował znakomitej okazji. Warta chciała jak najszybciej wyrównać, ale w jej grze brakowało dokładności.

Gdy „nie idzie” z akcji, trzeba liczyć na stałe fragmenty gry i rzeczywiście w 25. minucie po dokładnym dośrodkowaniu z rzutu wolnego Piotra Reissa Maciej Mysiak strzałem głową doprowadził do remisu.

Obie drużyny grały otwartą piłkę, ale nie brakowało też fauli zwłaszcza ze strony graczy Wisły. Na kolejnego gola trzeba było jednak czekać aż do 71. minuty, kiedy to Piotr Giel dał prowadzenie Warcie.

Nieoczekiwanie wielkich emocji dostarczyło końcowe 6 minut spotkania. Najpierw w 84. minucie Ricardinho doprowadził do remisu 2:2, a już dwie minuty później ten sam zawodnik świetnym uderzeniem z rzutu wolnego podwyższył na 3:2 dla Wisły.

Wydawało się, że po takich dwóch ciosach Warta już się nie podniesie, ale na minutę przed końcem meczu sędzia dopatrzył się zagrania ręką we własnym polu karnym jednego z zawodników gospodarzy, co oznaczało rzut karny.

Obchodzący za niespełna miesiąc 40. urodziny Piotr Reiss zachował zimną krew i pewnie wykorzystał „jedenastkę”, a mecz zakończył się wynikiem 3:3.

Warta sezon 2011/2012 zakończyła na dopiero 10. miejscu w tabeli. Do zapowiadanego odważnie rok temu awansu zabrakło jej aż 16 punktów.

Wisła Płock – Warta Poznań 3:3 (1:1)

Bramki: 3., 84., 86 Ricardinho – 23. Mysiak, 70. Giel , 89. Reiss.

Żółte kartki: Petasz, Jakubowski, Zembrowski, Jaroń - Magdziarz.

Wisła: Kamiński - Jakubowski, Bieńkowski, Wyczałkowski, Petasz - Sekulski (46. Jaroń), 3. Zembrowski, Zagurskas (78. Guèye), Mosart, Ricardinho - Biliński (61. João Paulo).