Zieloni przegrywają po "czerwieni" Cudnego

Warta przegrała w Łodzi z Widzewem 0:2. O losach meczu zadecydowała czerwona kartka dla Dariusza Cudnego w 29. minucie spotkania.

Zawodnicy Warty zapowiadali, że chcą z Widzewem na jego stadionie powalczyć nawet o zwycięstwo. Początek meczu był bardzo wyrównany - atakowała na przemian to jedna, to druga strona. W ekipie Zielonych brylował zwłaszcza Tomasz Magdziarz. W 11. minucie oddał kapitalny strzał z ok. 25 metrów, ale jego uderzenie w pięknym stylu obronił Maciej Mielcarz. 10 minut później znów przed szansą stanął kapitan Warty, ale w ostatniej chwili jeden z obrońców Widzewa wybił mu piłkę spod nóg.

Później do głosu doszli gospodarze. Przełomowym momentem okazała się 29. minuta meczu. Wtedy to Dariusz Cudny zatrzymał ręką piłkę zmierzającą do bramki po uderzeniu Marcina Robaka. Decyzja arbitra mogła być tylko jedna - czerwona kartka dla obrońcy Warty i rzut karny dla Widzewa. Do piłki podszedł Robak - uderzył i trafił w poprzeczkę! Remis był zatem jeszcze do uratowania. Trener poznaniaków, Bogusław Baniak załatał miejsce na prawej obronie Pawłem Ignasińskim, który zmienił Sergio Batatę.

Tymczasem Widzew rzucił się do zmasowanych ataków, które uwieńczył golem w 42. minucie spotkania. Do wrzutki doszedł Robak i piłka po jego stzrale odbiła się od słupka i wpadła do bramki warciarzy.

Po przerwie obraz gry niewiele się zmienił. W 56. minucie Robak stanął przed szansą zdobycia drugiej bramki, ale Łukasz Radliński zdołała obronić jego strzał. Później Widzew rzadziej atakował, ale poznaniacy również nie potrafili przeprowadzić żadnej groźnej akcji.

W 74. minucie Paweł Iwanicki dośc niespodziewanie mógł wyrównać, ale został w ostatniej chwili zablokowany przez jednego z łódzkich obrońców. Po chwili kolejny raz Radliński obronił sytaucję sam na sam z zawodnikiem Widzewa, ale kilka minut później w końcu padła druga bramka dla łodzian. Strzelcem gola przypieczętowującego zwycięstwo Widzewa okazał się Stefano Napoleoni.

warta przegrała mecz, na co decydujacy wplyw miała gra w "dziesiątkę" od 30. minuty spotkania. Szkoda, że negatywnym bohaterem meczu został Dariusz Cudny, któremu trener Baniak wreszcie postanowił dać szansę gry.

Widzew Łódź – Warta Poznań 2:0 (1:0)

Bramki: 42. Robak, 88. 2:0 Napoleoni

Żółte kartki: Panka, Broź, Juszkiewicz – Bekas, Sikora, Jankowski.
Czerwona kartka: Cudny (28.).
Sędziował: Szymon Marciniak (Płock).
Widzów: 4000

Widzew: Mielcarz – Broź, Ukah, Stawarczyk, Lisowski, Budka, Juszkiewicz, Panka, Masłowski (66. Napoleoni), Mierzejewski (69. Oziębała), Robak (90. Jarmuż).

Warta: Radliński – Cudny, B. Jankowski, Strugarek, Marcinkiewicz – Bekas, Ngamayama – Magdziarz (81. Wojciechowski), Batata (31. Ignasiński), Iwanicki – Klatt (56. Sikora).