Pandemia koronawirusa to nie jedyne globalne wyzwanie, z którym przyjdzie się nam mierzyć w najbliższych latach. Jak Wielkopolska przy wsparciu UE odnajduje się w nowej rzeczywistości? O tym (i znaczenie więcej) w majowym numerze e-magazynu „Nasz Region”.

  •  

    Skomentuj

Ukazał się dziewiąty numer e-magazynu „Nasz Region”. Tworzymy go z myślą o Czytelnikach, którzy szukają aktualnych informacji o tym, jak zmienia się Wielkopolska dzięki Funduszom Europejskim.

W tym numerze kontynuujemy temat „Fundusze a koronawirus”. Nie może być inaczej, bo świat został sparaliżowany przez tego niewidzialnego wroga. Ale nie możemy zapominać o tym, że równie dużym zagrożeniem dla naszej planety są kwestie ocieplania się klimatu (z wszelkimi jej konsekwencjami, jak choćby trwającą suszą). W e-magazynie szukamy, więc skutecznego rozwiązania poprawiającego warunki atmosferyczne na ziemi. Czy może nim być inwestowanie w odnawialne źródła energii lub wodór?

Instalacje fotowoltaiczne w domach jednorodzinnych i firmach, to coraz silniejszy trend i wyraz odpowiedzialności za środowisko naturalne. Do „słonecznych gmin Wielkopolski” dołączyły niedawno Malanów, Miasteczko Krajeńskie i Szamocin. O korzyści z OZE zapytaliśmy wprost mieszkańców w artykule „I Ty zainwestuj w fotowolaikę”. Natomiast ekspert, Jacek Zwolińśki odpowiada na pytania związane z zastosowaniem wodoru w gospodarce – także naszego regionu. O tym mowa z wywiadzie "O przyszłości wodoru z optymizmem".

Wielkopolska ma być również jednym z sześciu polskich województw, które objęte zostaną wsparciem Funduszu na rzecz Sprawiedliwej Transformacji. Nowe rozwiązanie ma wesprzeć regiony, które ponoszą największe koszty polityki klimatycznej i transformacji energetycznej. O szczegółach piszemy artykule „Transformacja Wielkopolski Wschodniej-nowy impuls dla regionu”.

Podsumowujemy również najważniejsze działania instytucji Unii Europejskiej i Samorządu Województwa Wielkopolskiego w walce z koronowirusem. Polecamy dwa artykuły na ten temat „Funduszowa tarcza” i „Wszystkie ręce na pokład – wspieramy ochronę zdrowia!”.

I na koniec, reportaż „Nauczanie przez klikanie”. Opowiada on, jak sobie radzą w czasie epidemii z nauką zdalną uczniowie i nauczyciele. Okazuje się, że tutaj również pomagają Fundusze Europejskie. Obejrzyj cały e-magazyn „Nasz Region”.

obrazek

www.wrpo.wielkopolskie.pl

Linki do profili społecznościowych WRPO 2014+:





  •  Komentarze

Zmieniamy Wielkopolskę

Wydarzenia dnia

Lokalne oferty

reklama

Polecamy

Podobne materiały

Hallo

Kto przyjeżdża codziennie do pracy do Poznania? Oto 15 najpopularniejszych kierunków Kto przyjeżdża codziennie do pracy do Poznania? Oto 15 najpopularniejszych kierunków

Kto przyjeżdża codziennie do pracy do Poznania? Oto 15 najpopularniejszych kierunków