Remont parkingu przy Starostwie Powiatowym w Kaliszu powinien zakończyć się do końca roku. Inwestycja realizowana jest w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

Remont realizowany jest w ramach projektu "Ochrona i promocja dziedzictwa kulturowego Powiatu Kaliskiego". Projekt rozpoczął się w 2018 roku i wówczas zamontowano windę w zabytkowym budynku Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku wraz z zakupem schodołazu dla osób niepełnosprawnych.

Aktualnie trwają prace związane z zagospodarowaniem terenu wokół zabytkowego budynku Starostwa Powiatowego w Kaliszu – ułożenie nawierzchni reprezentacyjnego placu wejściowego oraz ciągów pieszych i dróg dojazdowych z płyty granitowej, wykonanie elementów małej architektury m.in. gazonu na osi wejścia do budynku, schodów terenowych, murów oporowych i masztów flagowych.

- Robimy wszystko, aby zachować walory estetyczne a zarazem kulturowe tego miejsca. W efekcie realizacji projektu nastąpi poprawa stanu obiektów zabytkowych oraz otoczenia obiektu o charakterze kulturalnym - informował podczas rozpoczęcia prac wicestarosta Zbigniew Słodowy.


Starostwo przypomnijmy remontuje również zabytkową salę nr 1, która zostanie zaadaptowana na cele kulturalno-wystawiennicze. Jak informuje starostwo, prace planowo miały zakończyć się do połowy stycznia, ale termin oddania prawdopodobnie zostanie przesunięty. Ostatnim z etapów projektu będzie utworzenie multimedialnej i interaktywnej aplikacji internetowej dotyczącej oferty kulturalnej i turystycznej Powiatu Kaliskiego.

Wartość całego zadania opiewa na kwotę ponad 2,4 mln zł, w tym dofinansowanie z WRPO wynosi prawie 1,2 mln zł.Widzisz wypadek? Coś cię zaniepokoiło? Chcesz się czymś pochwalić?
Pisz do nas na: kalisz@naszemiasto.pl
lub zostaw nam wiadomość na facebookuObserwuj nas także na Google News

obrazek
 
www.wrpo.wielkopolskie.pl                 Zmieniamy Wielkopolskę

Komentarze (0)

Wydarzenia dnia

Lokalne oferty

reklama

Polecamy

Hallo

Będą dłuższe urlopy wypoczynkowe, obowiązkowe wolne niedziele dla pracujących cały tydzień i podwyżki co roku? Lista postulatów związkowców Będą dłuższe urlopy wypoczynkowe, obowiązkowe wolne niedziele dla pracujących cały tydzień i podwyżki co roku? Lista postulatów związkowców

Będą dłuższe urlopy i obowiązkowe niedziele wolne?

Dodaj Firmę

Katalog firm