Zwycięstwo Warty Poznań w sparingu w Turcji

Jacek Pałuba
Zbigniew Zakrzewski strzelił dwa gole
Zbigniew Zakrzewski strzelił dwa gole M. Zakrzewski
Piłkarze poznańskiej Warty już w trzecim dniu zgrupowania w Turcji, rozegrali pierwszy sparing. Zieloni pokonali rumuńskiego drugoligowca Deltę Tulcea 2:0 (1:0), a obie bramki zdobył Zbigniew Zakrzewski.

Poznaniacy praktycznie przez całe spotkanie posiadali inicjatywę. Pierwszy gol padł już w 8. minucie, kiedy po dobrym podaniu Łukasza Białożyta, do siatki z bliska trafił Zakrzewski. Druga bramka padła krótko po rozpoczęciu drugiej połowy. Najpierw mocno strzelał Artur Marciniak, ale piłka trafiła w słupek. Dopadł do niej "Zaki" i po raz drugi pokonał rumuńskiego bramkarza.

Z kolei bramkarze zielonych dwukrotnie mogli się wykazać swoimi umiejętnościami w tym sparingu. W pierwszej części Łukasz Radliński wygrał pojedynek sam na sam z rywalem, natomiast po przerwie Andrzej Bledzewski popisał się kapitalną interwencją, kiedy z bliska strzelał rumuński napastnik.

Bledzewski to ostatni z transferów, jakie Warta wykonała w zimowej przerwie. Wcześnie do zespołu dołączyli m.in.: Otuszewski, Kieruzel, Bartkowiak, Marciniak, Białożyt, Ciarkowski i Gajtkowski. Trener Bogusław Baniak ma więc na rundę wiosenną ustabilizowany, mocny i doświadczony skład, który przede wszystkim ma utrzymać zielonych w I lidze. Widać że szkoleniowiec podczas sparingów próbuje różnych ustawień jedenastki , szczególnie w obronie i pomocy. Wszystko podporządkowane jest optymalnemu ustawieniu podstawowego składu na rundę wiosenną.

Po przyjściu nowych graczy do klubu z Drogi Dębińskiej, wielu z dotychczasowych zawodników szerokiego składu, zostanie wypożyczonych do innych zespołów. Na pewno Maciej Wojciechowski zagra wiosną w Polonii Nowy Tomyśl. Być może do tej ekipy trafi też bramkarz Adrian Lis. Nowych klubów szukają także: Mateusz Świergiel, Witold Marcinkowski, Marcin Mazurek i Maciej Smuniewski. W najbliższych tygodniach rozstrzygną się ich dalsze losy.

W piątek kolejnym rywalem "zielonych" będzie 14. drużyna ukraińskiej ekstraklasy - Zoria Ługańsk.

Warta Poznań - Delta Tulcea 2:0 (1:0)