Festiwal Malta przyzwyczaił nas do spektakli rozgrywanych w nieteatralnych przestrzeniach miejskich. W tym roku teatr zagości między innymi w Starym Zoo, na stadionie Warty i na dworcu PKP Garbary.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Wczoraj przedstawiliśmy Wam omówienie bezpłatnych plenerowych spektakli w ramach 19. Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Malta. Dziś omawiamy maltańskie wydarzenia prezentowane w nietypowych miejscach Poznania, ale takie, na które trzeba już mieć bilety.

 

Oprawcy - Miejski powidok

 

„Miejski powidok” to projekt realizowany przez audiowizualną grupę Oprawcy. Jego motywem przewodnim jest przemieszczanie się, nieustanna migracja oraz komunikacja między jednostkami. Obrazy wyświetlane będą za pomocą urządzeń analogowych wspomaganych rzutnikami multimedialnymi na statyczną scenografię wkomponowaną w przestrzeń dworca kolejowego Poznań Garbary. W „Miejskim powidoku” oprócz odgłosów miasta pojawi się też postać przewodnika po miejskiej podróży oraz po przenikających się światach snu i jawy. „Miejski powidok” zobaczyć będziemy mogli dwukrotnie – 25 i 26 czerwca o godz. 23.

 

Kompania Doomsday - Mewa

 

Stara Rzeźnia na stałe wpisała się w teatralne życie Poznania. Jednak tym razem w czasie Malty zagoszczą tam tylko dwa spektakle. Pierwszy z nich to „Mewa” według Antoniego Czechowa Kompanii Doomsday. Ale nie należy się spodziewać wiernej adaptacji. Ponieważ, jak zapowiadają twórcy spektaklu: „To nie klimat dominuje w dramacie Czechowa. Mewa jest padlinożercą. Karuzela zgrzyta, chwieje się, ale wciąż się obraca”. Właśnie na przejażdżkę taką karuzelą zabiorą nas twórcy „Mewy”  – gdzie nic nie ma sensu, gdzie jeśli ktoś kocha, to na pewno nie jest kochany, gdzie trwa walka pokoleń, rewolta w imię nowych form…

„Mewa” zostanie na tegorocznej Malcie zaprezentowana dwa razy – 23 i 24 czerwca. Początek spektakli o godz. 20.

 

Asocjacja 2006 - Maharal - Golem

 

Drugim spektaklem zaprezentowanym w Starej Rzeźni będzie „Maharal – Golem” Asocjacji 2006 (chociaż tytuł cały czas jeszcze nie jest ostatecznie ustalony). Będzie to plenerowe widowisko, w którym autorzy chcą stworzyć nową legendę Poznania – na podstawie życia Maharala, obrazów średniowiecznego miasta, stosunków polsko-żydowskich, katolicko-judajskich, ale przede wszystkim z pomocą baśniowej atmosfery. Pomogą im w tym zarówno działania aktorskie, jak i nadnaturalnej wielkości mechaniczne kukły, efekty pirotechniczne oraz projekcje multimedialne na dwóch zamykających przestrzeń ruchomych ekranach.

O przygotowaniach do spektaklu pisaliśmy już wcześniej.

Nowe widowisko poznańskich twórców spod znaku Asocjacji 2006 zobaczymy w Starej Rzeźni dwukrotnie – 23 i 24 czerwca o godz. 23.

 

Compania Pipo Delbono - La Menzogna

 

Compania Pippo Delbono jest już nieźle znana widzom poznańskiego festiwalu. Swoje najnowsze przedstawienie – „La Menzogna”, współprodukowane przez MFT Malta, pokaże na terenach Międzynarodowych Targów Poznańskich.

„La Menzogna” opowiada o ludziach pracy, o biedzie, fałszu i pustce życia bogatych, ale także o radości tych, którzy wydają się mieć jak najmniej powodów do szczęścia. Punktem wyjścia historii jest wypadek, który wydarzył się w grudniu ubiegłego roku w turyńskiej fabryce zakładów ThyssenKrupp – światowego potentata w dziedzinie produkcji stali. W pożarze zginęło siedmiu hutników, a dyrekcja włoskiego przedstawicielstwa firmy oskarżyła pracowników o niedopełnienie obowiązków i niewłaściwą kontrolę urządzeń.

Compagnia Pippo Delbono zaprezentuje „La Menzognę” na MTP trzy razy – 25, 26 i 27 czerwca o godz. 20.

 

Teatr Usta Usta Republika - Aleksandria

 

Wszystkie projekty firmowane przez poznański Teatr Usta Usta Republika wymagają od widza aktywności. Rozwój wydarzeń jest wypadkową scenariusza i decyzji podejmowanych przez publiczność. Czy tak będzie także tym razem w „Aleksandrii” rozgrywanej na stadionie Warty? Tytułowe miasto to miejsce doskonałe, jak wszystkie miasta na ulotce turystycznej – zaginione miasto pełne skarbów, wyspy szczęśliwe, raj utracony… Kto takiego miasta potrzebuje? Czy warto poszukiwać własnej Aleksandrii? A może ją zbudować? Jeśli tak – to jakim planom zaufać? Jednak z odpowiedziami na te pytania będziemy musieli poczekać do premierowych przedstawień „Aleksandrii” – 23 i 24 czerwca o godz. 22.

 

Teatr Porywacze Ciał - More Heart Core

Ba-Ku Teatr - Schron

 

O dwóch ostatnich spektaklach rozgrywanych w nieteatralnych przestrzeniach miasta w czasie 19. Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Malta wiemy jeszcze bardzo niewiele. Teatr Porywacze Ciał zaprezentuje maltańskiej publiczności swoje najnowsze dzieło „More Heart Core” – dwudziesty autorski spektakl Katarzyny Pawłowskiej i Macieja Adamczyka. Spektakle 24, 25 i 26 czerwca o godz. 18 w Starej Drukarni.

Ba-Ku Teatr na terenie Starego Zoo zaprosi widzów do wspólnego działania w projekcie „Schron”. Warunkiem uczestnictwa w projekcie jest zakup biletu i zalogowanie na stronie www.schron.com.pl. (Bilety można kupić w klubie festiwalowym i przed spektaklami). „Schron” zobaczymy dwukrotnie – 24 i 25 czerwca o godz. 21.

 

Jutro przedstawimy Wam omówienie poznańskich propozycji teatralnych prezentowanych w salach w czasie 19. Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Malta.

 

Przeczytaj także:


19. MFT Malta: Poznański Ba-Ku teatr zaprasza do "Schronu"

Ucieczkę od stresu, napięć i zagrożeń proponuje na zaczynający się we wtorek 19. Międzynarodowy Festiwal Teatralny Malta poznański Ba-Ku Teatr. Spektakl „schron” wystawiony zostanie w Starym Zoo.19. MFT Malta 2009: Wydarzenia muzyczne

Koncerty Nine Inch Nails oraz Jane’s Addiction to najmocniejsze punkty muzycznego programu 19. Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Malta 2009. Ale nie jedyne.Malta 2009: Spektakle plenerowe

Zaczynamy prezentację tego, co czeka na nas w czasie 19. Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Malta 2009. Na początek przedstawiamy omówienie bezpłatnych spektakli plenerowych.Golem czyli magia po poznańsku

Według legendy twórcą Golema, glinianej istoty bez duszy, był Maharal - rabin z Poznania. O powstającym na podstawie legendy spektaklu rozmawiamy z Maciejem Rembarzem, scenarzystą przedstawienia.Kosmiczna saga i Golem za miejską kasę

W ramach konkursu dla samorządowych instytucji kultury Urząd Miasta dofinansuje w tym roku 19 projektów. Najwięcej - 200 tys. zł otrzymała Filharmonia Poznańska na... Gwiezdne wojny.Malta bez Malty, ale za to z winem

W tym roku nad Maltą nie zobaczymy żadnych spektakli teatralnych w ramach 19 Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Malta. Będziemy się za to mogli napić wina pod marką Malta Festival.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!