Czerwone derby w Kościanie

LIC
Piotr Prabucki zdobył wyrównującego gola dla Warty w Brodnicy, ,,zieloni'' jednak przegrali 1: 2.
Aż trzech piłkarzy usunął sędzia Adam Gonera podczas derbowego spotkania pomiędzy Obrą Kościan a KKS-em Kalisz. Niespodziewanie wygrali goście 1:0. Czwartą z rzędu porażkę poniosła Warta Poznań.

Obra Agro-Handel Kościan - KKS Kalisz 0:1 (0:0)
Bramka: Grzegorz Dziubek (89).

Kaliszanie przerwali passę kościańskiego zespołu, którzy nie przegrali na własnym boisku aż 36 meczów z rzędu. Mecz nie był ładnym widowiskiem. W 64 min. Norbert Łuczak otrzymał drugą żółtą kartkę i musiał opuścić plac gry. Jego los 20 minut później podzielił Aleksander Broniszewski z KKS-u, ale siły się wyrównały tylko na minutę. Za niesportowe zachowanie Marcin Oleniczak został ukarany czerwonym kartonikiem. Gdy wydawało się że spotkanie zakończy się podziałem punktów, Grzegorz Dziubek po dośrodkowaniu Remigiusza Włosiaka, głową pokonał Rafała Nowaka.

Sparta Brodnica - Warta Poznań 2:1 (1:0)
Bramki: 1:0 Maksim Mirwa (12), 1:1 Piotr Prabucki (54), 2:1 Maksim Mirwa (89).

Warta przegrała w dość pechowych okolicznościach. W drugiej połowie za sprawą wprowadzonego po przerwie Piotra Prabuckiego, warciarze zaczęli bardziej zdecydowanie. ,,Praby'' w 54 min. pięknym strzałem z ok. 15 metrów zdobył wyrównującego gola. Później oba zespoły mogły zmienić rezultat. Ta sztuka udała się jednak brodniczanom, którzy po kontrataku zdobyli gola na wagę trzech punktów.

Astra Krotoszyn - Unia Janikowo 3:3 (2:0)
Bramki: 1:0 Krzysztof Gościniak (44), 2:0 Tomasz Wójcik (45), 2:1 Adam Młodzieniak (47), 3:1 Tomasz Wójcik (48), 3:2 Waldemar Kuczyński (53), 3:3 Marcin Wiśniewski (72).

Krotoszynianie na własne życzenie stracili dwa punkty. W pierwszej połowie swoją przewagę udokumentowali dopiero w samej końcówce. Prowadząc 3: 1, gospodarze poczuli się zbyt pewnie, a ambitnie walczący goście zdołali doprowadzić do remisu.

Arka Gdynia - Huragan Pobiedziska 5:0 (4:0)
Bramki: 1:0, 2:0 Marek Rybkiewicz (2, 13), 3:0 Adam Merchut (20), 4:0, 5:0 Andruszko (35, 48).

Gdynianie po raz kolejny potwierdzili drugoligowe aspiracje. W zespole z Pobiedzisk zabrakło Tomasza Molewskiego oraz Rafała Seiferta i defensywa gości przypominała trochę szwajcarski ser. Huragan próbował się ,,odgryzać'' w drugiej połowie, ale w całym meczu oddał trzy celne strzały.

Amica II Wronki - Bałtyk Gdynia 2:0 (0:0)
Bramki: 1:0 Piotr Dubiela (55), 2:0 Grzegorz Matlak (87).

Gospodarze mogli wygrać znacznie wyżej, gdyż po zmianie stron mecz toczył się praktycznie na jedną bramkę. Bałtyk kończył mecz w dziesiątkę, czerwoną kartkę ujrzał Grzegorz Górski za faul na debiutującym w zespole Amiki, Nigeryjczyku Mike'u Okoro.

Lignomat Jankowy - Gryf Wejherowo 1:0 (1:0)
Bramka: Robert Jończyk (29).

Jankowianie przystąpili do tego meczu z dwójką kontuzjowanych zawodników na ławce rezerwowych, a na dodatek nie wszyscy piłkarze z podstawowego składu byli w pełni sił. Mimo to, gospodarze zdołali zainkasować komplet punktów. W drugiej połowie Gryf zepchnął Lignomat do rozpaczliwej obrony, ale grał wyjątkowo nieskutecznie.

Ważna zmiana na Euro 2024! Ukłon w stronę sędziów?