Lech przegrał ze Spartakiem Moskwa

Piłkarze Lecha przegrali pierwszy sparing rozegrany podczas zgrupowania w Turcji. Lechici przegrali z najbardziej znanym klubem rosyjskim - Spartakiem Moskwa 0:1.

Lechici dopiero wczoraj dotarli do miejsca zgrupowania, czyli miejscowości Belek. Po zameldowaniu się w hotelu i lekkim posiłku drużyna zaliczyła tylko lekki rozruch, a już dziś przyszło im zmierzyć się w meczu sparingowym z bardzo silnym rywalem, jakim bez wątpienia jest Spartak Moskwa.

W pierwszym składzie nie było niespodzianek. Kolejorz rozpoczął mecz bez Sławomira Peszki, ponieważ z powodu żółtych kartek piłkarz i tak nie będzie mógł zagrać w pierwszym meczu z Udinese w Pucharze UEFA.

Od pierwszych minut lekką przewagę w polu uzyskali Rosjanie, ale brakowało klarownych sytuacji podbramkowych. Spotkanie toczyło się głównie w środku pola i nie brakowało ostrych starć między piłkarzami, po których sędzia nie zawahał się pokazać żółtych kartek.

W 29. minucie Spartak przeprowadził ładną akcję, ale kończący ją strzał Nikity Bazhenova minął bramkę Ivana Turiny. W 42. minucie dość niespodziewanie w dogodnej sytuacji znalazł się Rafał Murawski, który wykorzystał błąd Martina Stranzla i znalazł się sam na sam z bramkarzem, ale nie potrafił jej wykorzystać.

W odpowiedzi szybką kontrę przeprowadzili piłkarze Spartaka. Po dośrodkowaniu Turinę strzałem głową pokonał Brazylijczyk Welliton.

Po przerwie do głosu doszedł Kolejorz, który najgroźniejsze sytuacje stwarzał po stałych fragmentach gry. W 53. minucie Semir Stilić w swoim stylu oddał ni to strzał ni to dośrodkowanie, ale piłkę z linii bramkowej wybił jeden z obrońców Spartaka.

W 68. minucie wydaje się, że sędzia powinien odgwizdać rzut karny dla Lecha. Sławomir Peszko padł jak długi po starciu z jednym z Rosjan. Wydawało się, że został uderzony łokciem, ale arbiter kazał grać dalej.

Ostatecznie wynik pozostał bez zmian. Lech przegrał ze Spartakiem 0:1. Jedynym zawodnikiem, który zimą wzmocnił Kolejorza, który pojawił się na boisku był Haris Handzić. W 79. minucie zmienił Hernana Rengifo.

Lech Poznań – Spartak Moskwa 0:1 (0:1)

Bramka: 43. Welliton

Skład Lecha: Turina - Wojtkowiak, Tanevski (46. Bosacki), Arboleda, Djurdjevic - Murawski, Bandrowski (46. Peszko), Injac - Stilic (82. Kikut), Lewandowski (71. Anderson Cueto), Rengifo (79. Handzic).