Lech przegrywa pierwszy sparing

Wczoraj we Wronkach piłkarze Lecha rozegrali swój pierwszy przedsezonowy sparing, w którym ulegli rosyjskiemu zespołowi Amkar Perm 1:2.

Wynik nie jest niespodzianką, bo Amkar to jeden z czołowych klubów silnej ligi rosyjskiej, który w dodatku jest w trakcie sezonu, przerwanego jedynie na okres Euro 2008. Lechici tymczasem dopiero niedawno wznowili treningi, w dodatku Franciszek SMuda nie mógł w tym spotkaniu skorzystać z usług Rengifo, Quinterosa, Henriqueza i Murawskiego.

Sparing miał być pierwszym poważniejszym rozruchem piłkarzy po urlopach i pod tym względem wypadł całkiem udanie. Do przerwy poznaniacy nawet prowadzili 1:0. Pierwszą bramkę w barwach Kolejorza zdobył Sławomir Peszko, wykorzystując dośrodkowanie Macieja Kononowicza. Swoje szanse w pierwszych czterdziestu pięciu minutach mieli też Rosjanie, ale świetną dyspozycję zaprezentował Krzysztof Kotorowski.

Po przerwie w obu zespołach doszło do kilku zmian i zmienił się też wynik tego meczu. Dwie główki graczy z Permu znalazły drogę do siatki i zrobiło się 2:1 dla Amkaru. Lechici mogli wyrównać, ale albo świetnie bronił bramkarz drużyny z Permu, albo strzały poznaniaków były w ostatniej chwili blokowane.

Z bardzo dobrej strony zaprezentował się w tym meczu Sławomir Peszko. Na uwagę zasługuje też gra przez 90 minut Macieja Kononowicza, który zaliczył asystę.

2 lipca piłkarze Lecha udadzą się na zgrupowanie do Austrii. Przed wyjazdem rozegrają jeszcze dwa sparingi. 27 czerwca zmierzą się we Wronkach z Górnikiem, a dzień później w Poznaniu z Turem Turek.

Lech Poznań - Amkar Perm 1:2

Bramki: 42. Peszko (Lech) - 55. Sikimić, 57. Kliszev (Amkar)

Żółta kartka: Ahmiedziawev (Amkar)

Lech I połowa: Kotorowski - Kikut, Bosacki, Wojtkowiak, Djurdjević - Peszko, Injać, Bandrowski, Wilk - Kononowicz, Reiss.

Lech II połowa: Linka - Kucharski, Bosacki, Wojtkowiak, Djurdjević (62. Kadziński) - Peszko (66. Machaj), Scherfchen, Bandrowski, Cueto - Kononowicz, Białożyt.

Amkar I połowa: Szumajlov - Sieriakow, Czeriewczikov, Biłerukov, Gal, Piejew - Drincić, Dumević, Starkov, Zilajew, Injać.

Amkar II połowa: Szumajlov - Ahmiedziawew, Czeriewczikov, Biłerukov, Eliawa, Piejew, Milewawowić, Sikimić, Grisziw, Wełkew, Kliszew.