Lech - Zagłębie 1:0: Skromna wygrana Kolejorza

Lech Poznań po golu Kamila Drygasa pokonał Zagłębie Lubin w ...
Lech Poznań po golu Kamila Drygasa pokonał Zagłębie Lubin w ... eM
Lech Poznań po golu Kamila Drygasa pokonał Zagłębie Lubin w meczu sparingowym rozegranym w Grodzisku Wielkopolskim.

Dla ubu zespołów był to pierwszy mecz sparingowy przed rozpoczynającym się za 3 tygodnie sezonem 2011/12. Trener Jose Maria Bakero sprawdził w Grodzisku Wielkopolskim 21 graczy. Poraz pierwszy w koszulce Kolejorza zaprezentował się nowy nabytek poznaniaków Aleksandyr Tonew. Zwycięstwo Lechowi zapewnił jednak Kamil Drygas, który w pierwszej połowie po dośrodkowaniu Wilka strzałem głową pokonał bramkarza gości.

Pierwszą groźną akcję skonstruowali jednak piłkarze Zagłębia. W 3. minucie na bramkę Buricia strzelał Wilczek, ale golkiper Lecha pewnie interweniował. Lech mógł odpowiedzieć cztery minuty później, ale w zamieszaniu pod bramką Zagłębia fatalnie przestrzelił Hubert Wołąkiewicz. W 24. minucie Lech wyszedł na prowadzenie. Kamil Drygas doszedł do piłki zagranej przez Jakuba Wilka i strzałem głową pokonał  Bojana Isailovicia.

W 32. minucie mogło być 2:0 dla Kolejorza. Błąd popełnił bramkarz Zagłębia, ale w porę się zrehabilitował i Kiełb nie wyszedł z futbolówką sam na sam z bramką. Minutę potem niecelnym strzałem odpowiedział Martins Ekwueme.

DO końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie i do szatni Kolejorz schodził z jednobramkowym prowadzeniem.

W przerwie trener Bakero desygnował na plac gry całkowicie inną jedenastkę. W 53. minucie Bartosz Ślusarski odegrał w polu karnym do Semira Stilicia, jednak pomocnik Lecha strzelił obok bramki. Kilka minut później zaatakowało Zagłębie. Po rzucie rożnym główkował Reina, ale posłał piłkę nad poprzeczką. W 61. minucie głową strzelał Ślusarski, a do szczęścia zabrakło centymetrów. Dziesięć minut przed końcem piłkarze Lecha wywalczyli rzut wolny na 25 metrze. Do piłki podszedł Mateusz Możdżeń, ale jego strzał wyłapał wprowadzony w drugiej połowie Aleksander Ptak. Do końca wynik nie uległ już zmianie, Kolejorz skromnie pokonał w swoim pierwszym meczu sparingowym Zagłębie Lubin 1:0.

Lech Poznań - Zagłębie Lubin 1:0 (1:0)
Bramka:
24. Kamil Drygas.

Lech: (I połowa) Burić - Wojtkowiak, Wołąkiewicz, Kamiński, Ratajczak - Tonew (16. Kiełb), Drygas, Murawski, Możdżeń, Wilk - Rudņevs. (II połowa) Kotorowski - Kędziora, Wołąkiewicz (72. Kamiński), Đurđević, Jasiński - Kiełb (72. Możdżeń), Golla, Injac, Štilić, Ślusarski - Ubiparip.

Zagłębie: (I połowa) Isailović - Ekwueme, Hanek, Telichowski, Rymaniak - Małkowski, Rachwał, Rakowski, Wilczek, Abwo - Rakels. (II połowa) Ptak - Kapias, Horváth, Reina, Nhamoinesu - Pawłowski, Dąbrowski, Hanzel, Garuch, Galkevičius - Traoré.