Lech zremisował z Żetysu Tałdykorgan 1:1

red
Piłkarze Lecha Poznań w czwartek zremisowali w meczu rewanżowym pierwszej rundy eliminacyjnej Ligi Europy z Żetysu Tałdykorgan 1:1 (1:1) Fot. Grzegorz Dembiński
Lech Poznań w czwartek zremisował w meczu rewanżowym pierwszej rundy eliminacyjnej Ligi Europy z Żetysu Tałdykorgan 1:1.

Początek meczu należał do Lecha. Bartosz Ślusarski w 13 min wykorzystał podanie na 40 m przed bramką, minął ostatniego obrońcę i strzelił.... Strzał był nie do obrony.

Kolejorz nadal atakował. W ofensywie aktywny był Ślusarski. Dobrze sprawowali się też Drewniak i Ubiparip. W 18 minucie, kiedy to Henriquez podał ze skrzydła do środka pola do Murawskiego, zanosiło się na to, że akcja zakończy się celnym strzałem na bramkę. Reprezentant Polski podcinką jednak zagrał prosto na głowę Ubiparipa, a ten nie trafił w światło bramki.

Po 20 minutach gry tempo meczu spadło. Gospodarze zaczęli coraz bardziej zagrażać bramce Kotorowskiego. Możdżeń i Wołąkiewicz musieli przerywać niebezpieczne akcje gospodarzy. W końcu zdobyli wyrównującą bramkę. Stało się to w 45 minucie, kiedy to defensywa Lecha popełniła błąd. Obrońcy "Kolejorza" dali za dużo miejsca w polu karnym Mużykowowi, który strzelił w kierunku bramki. Kotorowski był zasłonięty i spóźnił interwencję. Drużyna Żetysu zdobyła bramkę do szatni.

Po przerwie inicjatywa należała do gospodarzy. Z piłką mijali się obrońcy Lecha, a także bramkarz. Na szczęście, wynik remisowy utrzymał się do ostatniego gwizdka.

Żetysu Tałdykorgan - Lech Poznań 1:1 (1:1)
Bramki: 0:1 - Bartosz Ślusarski (13), 1:1 - Serkiżan Mużykow (44).
Żetysu: Łoginowskij - Mukanow (87. Korobow), Mihajłow, Dobrasinović, Diakow - Spanow (85. Kumisbekow), Kostić, Skorych - Junuzović, Mużykow - Belić (68. Szczotkin).
Lech: Kotorowski - Wołąkiewicz, Kamiński, Djurdjević (80. Tonew), Henriquez - Możdżeń, Murawski, Drewniak - Lovrencsics (66. Kiełb), Ubiparip - Ślusarski (90. Kędziora).
Sędziował: Siergiej Cynkiewicz (Białoruś).
Widzów: 3 500.
Żółte kartki: Belić - Djurdjević.
Pierwszy mecz: 0:2 - awans Lecha Poznań

O meczu Lecha z Żetysu możesz przeczytać na stronie "Głosu Wielkopolskiego"