Oceniamy lechitów: Wysokie noty po Górniku

Oceniał: Maciej Lehmann
Lechici mieli powody do radości
Lechici mieli powody do radości M. Zakrzewski
Lech Poznań pokonał na Bułgarskiej Górnika Zabrze 2:0 (1:0) po znakomitym meczu. Według nas aż pięciu piłkarzy Kolejorza zasłużyło na bardzo wysokie noty.

Krzysztof Kotorowski 6
Dobrym szczęście sprzyja - tak po tym meczu może powiedzieć bramkarz Lecha Poznań. Wszystko co miał do obrony to obronił, a gdy niewiele mógł już zrobić, rywale nie potrafili trafić w światło bramki.

Grzegorz Wojtkowiak 7
Kapitańska opaska bardzo go zmobilizowała. Rozkręcał się wolno, ale w drugiej połowie to on był jednym z motorów napędowych Lecha. Po kilku akcjach przy prawej linii ręce same składały się do oklasków. Wraca do formy.

Hubert Wołąkiewicz 6
W pierwszej połowie niemal bezbłędny. Mogło się podobać też to w jaki sposób starał się wyprowadzać piłkę spod bramki. Po zmianie stron nie ustrzegł się od kilku błędów. Lecz bez konsekwencji. Solidna szóstka.

Manuel Arboleda 6
Nieporozumienie z Henriquezem mogło mieć przykre konsekwencje. Ale to była jedyna wpadka Kolumbijczyka. Wygrał większość pojedynków z Sikorskim, którym ponoć interesuje się Lech.

Luis Henriquez 6
Coraz lepszy, coraz odważniejszy. Widać, że dobrze rozumie się z Wilkiem. W pierwszej połowie często zapędzał się pod bramkę Górnika. Po zmianie stron też był bardzo aktywny.

Jacek Kiełb 5
Nie może doczekać się pierwszego gola w barwach Lecha, ale to dlatego, że w kluczowych sytuacjach podejmuje złe decyzje. Kiedy zapanuje nad emocjami będzie dużo lepszy. Ambicji nie można mu odmówić.

Semir Stilić 7
Grał ambitnie, sporo biegał, widać, że chciał pokazać Bakero, że dobro drużyny leży mu na sercu. Gdyby chwilę po strzeleniu bramki, jeszcze raz trafił do siatki , zapewne zostałby królem na YouTube.

Ivan Djurdjević 7
W sobotę był świetny. Przebiegł chyba tyle co kiedyś Bandrowski. Wygrał mnóstwo pojedynków w środku pola. Schodził z boiska zakrwawiony, po tym jak został uderzony łokciem przez jednego z rywali.

Siergiej Kriwiec 7
Kilka jego zagrań - palce lizać! Miał spory udział przy obu bramkach dla Lecha. Dawno nie widzieliśmy go w tak dobrej dyspozycji. Mamy nadzieję, że formę utrzyma do końca maja.

Jakub Wilk 7
Bakero pozwolił mu znowu grać na lewej stronie i "Wilczek" zaliczył nie tylko kapitalną asystę, ale też bombardował pole karne Górnika dośrodkowaniami. Bardzo dobry występ.

Artjoms Rudnevs 6
Strzelił pięknego gola, ale nie wszystko co robił w sobotę na boisku zasługiwało na brawa. Miał niestety tez sporo strat i dużo nieudanych dryblingów. Kiedy jednak Łotysz trafia, Lech nie przegrywa, więc liczymy na kolejne gole.

Zmiennicy:
Dimitrije Injac (5)
- grał poprawnie, ale nie tak efektownie jak Ivan Djurdjević.

Mateusz Możdżeń (bez oceny) - widać, że miał wielką ochotę do gry, ale dostał przede wszystkim zadania obronne.

Vojo Ubiparip (bez oceny) - zastąpił Rudnevsa, ale była to zmiana taktyczna.