PBG Basket - Czarni 78:68: Poznaniacy ograli lidera!

Koszykarze PBG Basket Poznań po świetnej grze pokonali w ...
Koszykarze PBG Basket Poznań po świetnej grze pokonali w ... Adam Łojewski
Koszykarze PBG Basket Poznań po świetnej grze pokonali w Poznaniu lidera Tauron Basket Ligi, Czarnych Słupsk 78:68.

W poprzedniej kolejce koszykarze z Poznania wyraźnie ulegli Treflowi Sopot. Sobotni mecz z liderem tabeli - Czarnymi Słupsk miał być przełamaniem. Poznaniacy wykorzystali swoje atuty i pokazali się z dobrej strony przed własną publicznością.

Już od początku pierwszej kwarty PBG Basket ruszył do ataków. Te przyniosły zamierzony efekt. Po kilku minutach podopieczni trenera Bogicevicia prowadzili z Czarnymi 11:4. Poznaniacy dobrze spisywali się w obronie, dobrze funkcjonowała gra w ataku. Ostatecznie po pierwszej kwarcie poznańscy koszykarze prowadzili 21:10. W drugiej kwarcie Czarni chcieli odrobić straty, ale udało im się to połowicznie. Pięć punktów przewagi na koniec drugiej części gry i do szatni koszykarze z Poznania schodzili prowadząc 38:32.

Po przerwie koszykarze PBG Basket nadal kontrolowali przebieg spotkania. Na rzuty gości, którzy starali się w trzeciej kwarcie gonić wynik, odpowiadał świetnie dysponowany Eddie Miller, który w całym meczu rzucił 22 punkty. Dobrze pod tablicami grał też Damian Kulig. Po trzech kwartach poznaniacy powiększyli jeszcze swoja przewagę i przed ostatnia kwartą prowadzili z Czarnymi 56:48.

W ostatniej kwarcie meczu poznaniacy kontrolowali przebieg spotkania. Skuteczność z pierwszych kwart zachował Miller. Ważne punkty dołożył z rzutów wolnych Ocokoljić. Goście w sobotnie popołudnie nie mogli już zagrozić poznaniakom i ostatecznie PBG Basket wygrał z Czarnymi Słupsk 78:68.

PBG Basket - Czarni Słupsk 78:68